Bulgaristan vize Yeşil pasaport

Özge.Ş 30/12/20, 11:28
Bulgaristan vize Yeşil pasaport sahipleri için geçerli midir? Eşim ve ben Yeşil pasaport sahibiyiz. Bulgaristan’a vizesiz gidebilir miyiz? Neler yapmamız ve ne evrak hazırlamamız lazım? Bilgi verebilir misiniz? Bulgaristan'da uzun süre kalabilmemiz için D vizesine mi başvurmamız lazım, bu vizeyi alabilmek için şartlar nelerdir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan Yeşil pasaporta vize uygulayan bir ülke değildir. Bulgaristan seyahatlerinizde sadece bordo (Umuma mahsus) pasaportlara vize uygulanmaktadır. Gri veya diplomatik pasaportlara da vize uygulaması yoktur.

D vize başvurusu yapabilmeniz için belirli şartlar ve prosedürler vardır :

 • Bulgaristan vatandaşı ile evli olmak
 • Bulgaristan’da öğrenci olmak
 • Bulgaristan’da şirket sahibi olmak
 • Bulgaristan’da şirket temsilcisi olmak
 • Bulgaristan’da çalışma izninin olması
 • Türkiye’de emekli olmak

Bulgaristan Yeşil pasaport sahibi iseniz Bulgaristan’da her 6 ay içerisinde en fazla 180 gün kalabilme şartı vardır. O yüzden Bulgaristan’da yaşamayı düşünüyorsanız bu süre size yetmeyebilir. Bulgaristan’da yaşayabilmeniz ve uzun süre kalabilmeniz için D vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor. D vize aynı zamanda oturum vizesi olarak da biliniyor.

İstenilen şartların herhangi birine sahip iseniz D vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Hazırlayabileceğiniz Yeşil pasaport Bulgaristan vizesi için evraklar gidiş amacınıza göre değişebilir.

D vize evraklar şu şekildedir:

 • 2 Yıl geçerli pasaport
 • Sağlık seyahat sigortası
 • Sabıka kaydı
 • Konaklama, ikamet ve masraflarını karşılanacağına dair bilgiler
 • Kişi evli ise evlilik belgesi (Grajdanski Brak)
 • Banka hesap dökümü
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Öğrencilerin öğrenim göreceği Üniversite veya okuldan belge almaları gerekmektedir (Udostoverenie za Priemane)
 • Göçmenlerim oturum izni, isim denklik belgesi ve doğum belgesi, kira kontratı gibi belgeler
 • Erasmus programı için seyahat edecek olanlar Erasmus kabul belgesi
 • Şirket sahipleri vergi borcu olmadığına dair belge (Udostoverenıe za Lipsa na Danıçnı Zadıljenıya), faaliyet belgesi (Udostoverenıe za Aktualno Sıstoyanıe)

Seyahatiniz öncesi danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz, bize tel:0212 970 0522 hattımızdan ulaşabilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Yeşil pasaport Bulgaristan vizesi ve Bulgaristan vize Yeşil pasaport için sizi bilgilendirmeye çalıştık.

Sezgül.K/Vize Merkezi

Bulgaristan vize Yeşil pasaport

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
s.karadeniz 15/01/21, 16:46

Bulgaristan vize yeşil pasaport sahipleri için geçerli midir? Vizesiz giriş hakkı var mı? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Yardımcı olma şansınız var mıdır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 15/01/21, 16:56

Merhaba, İyi Günler Bulgaristan Yeşil pasaport sorunuz için size yardımcı olmayı isteriz. Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Türk vatandaşları Yeşil pasaporta Bulgaristan vizesi almanıza ve başvurmanıza gerek yoktur. Yeşil pasaporta sahipseniz vizesiz giriş yapabilirsiniz. Bulgaristan hükümeti sadece Bordo (umumi) pasaporta sahip kişilere vize uygulamaktadır. Ve ayrıca siyah ve gri pasaportlara da vizesiz geçiş hakkı tanımaktadır. Sizin Hala devam eden bir geçerlilik süresi varsa şayet Bulgaristan’a yeşil pasaport ile vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ve 90 güne kadar vize kalış hakkınız vardır. Eğer 90 günden fazla kalma durumunuz var ise D vizesine (oturum vizesi) başvuruda bulunabilirsiniz. 

Eğer Bulgaristan’da yaşamayı düşünmekteyseniz şayet yeşil pasaporta Bulgaristan vizesi için C vizesine başvurmanız gerek olmasa dahi Oturum için mutlaka D tipi vize için başvuruda bulunabilmektesiniz. Türkiye’den oturum vize başvuru sonuçlanma süresi yaklaşık 45 gün kadar devam edebilmektedir. Ve bunun için birçok şart ve gerekli evraklarda vardır. Ve eğer oturum vizeniz onaylanırsa Bulgaristan’da yabancılar şubesine gidip oturum kartınızı talep edebilirsiniz Bu kart ile Bulgaristan’daki ikametinize devam edebiliyorsunuz. Genellikle 1 senelik verilmektedir. Ve zaman dolunca mutlaka süreyi uzatabilmektesiniz. Bulgaristan vize türlelerini ve hangi pasaporta vize verip vermediğini öğrenmek için inceleyebilirsiniz.

Sormuş olduğunuz soru hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştık. Bulgaristan vize yeşil pasaport ve Yeşil pasaport Bulgaristan hakkında öğrenmek istedikleriniz var ise tüm vize işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tel:Tel:0212 970 05 22

Saygılarımızla,

İyi günler

Vize Merkezi         

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 53062
Telefon
x