Bulgaristan vize istiyor mu

k. gümüş 12/10/21, 19:18
Merhabalar, Yeni emekli oldum eski eşim ve torunum ile Bulgaristan’a gideceğiz planımız o yönde. Bulgaristan vize istiyor mu? Araştırmalarıma göre kapıda vize alınabiliyormuş ama emin değilim. Bana bu konularda yardımcı olur musunuz? Aşılarımız tam ama aşı haricinde PCR istenir mi ve ayrıca torunum ise 15 yaşında onun için bir evrak gerekir mi? Aracımız ile gideceğiz araç için evraklar nelerdir? Bu arada İzmir’de ikamet ediyoruz şahsen gelmemiz gerekir mi? Ve hangi evraklar gerekir kaç günde sonuçlanır ve en az kaç gün öncesinden size iletelim? Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize Merkezi olarak size yardımcı olmayı çok isteriz. Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. Bulgaristan turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bulgar vizesi almak durumundasınız çünkü Bulgaristan’a vizesi geçiş sağlayamazsınız ve kapıda vize uygulaması yoktur. Torununuz 15 yaşında ise mutlaka anne babadan muvafakatname gerekmektedir.

Bulgaristan turistik vize için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve güncel)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (e- devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (e- devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli TL ve en az 3 aylık hesap özeti gerekir)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Bulgar vizesi aldıktan sonra eğer aracınız ile yolculuk yapacaksanız mutlaka Yeşil sigorta, Uluslararası sürücü belgesi ve araç ruhsatı olmalıdır yanınızda. İkinci aşınız üzerinden en az 14 gün geçtiyse şayet PCR yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Bulgaristan vize istiyor mu konusunda sizi detaylı bir şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık ve ücret bilgisi için Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0212 970 05 22

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan vize istiyor mu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.