Bulgaristan Vize İşlemleri, Adana

m. orhon 13/03/19, 16:15
Bulgaristan vize işlemlerine başlamak istiyorum, ancak hiç bir bilgim yok internetten araştırdıkça da kafam karışıyor. İkamet yerim Adana. Başvuru formunda bilmediğim belgeler isteniyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Vize Merkezi

Sayın İlgili Merhaba,

Öncelikle sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan vize işlemlerine başlamak için öncelikle seyahat amacınızı belirleyerek seyahat amacınız için belirlenen başvuru evraklarını hazırlamanız gerekmektedir. Adana’da ikamet ediyorsanız Bulgaristan Konsolosluğuna şahsen gelmenize gerek kalmaksızın sizin adınıza işlemlerinizi yürütmekteyiz. İhtiyacınız olan evrak listelerini Bulgaristan turist vize, Bulgaristan ticari vize veya Bulgaristan aile ziyareti vizesi sayfalarından görüntüleyebilirsiniz. Bulgaristan vize işlemlerinize seyahat tarihinizden en geç  7-10 gün önce başlamanızı tavsiye ederiz. Turistik amaçlı yapılacak seyahatlerde vize başvuruları ortalama 5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Bulgaristan vize işlemleri için hazırlanacak evraklar ise kişinin çalışan ya da öğrenci olma durumuna göre şekillenmektedir. Size özel evrak listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 Hangi tür vizeye başvuruda bulunursanız bulunun Bulgaristan vize işlemleri için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekecektir. Bulgaristan Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçtiğiniz takdirde kapsamlı ve güncel evrakların listesine ücretsiz olarak ulaşarak vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.  Bulgaristan Vize İşlemleri ile ilgili her türlü sorularınız için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçmek için +90 (212) 970 05 22 numaralı hattımıza bağlanabilir, ücretsiz bilgi alabilirsiniz. 

 

Emo 14/03/19, 22:34

Bulgaristan sofyada öğrenci olarak yaşamaktayım ve Ailemi Bulgaristana davet etmek istiyorum ve vize almaları için nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir.Ailem İzmirde ikamet etmekte kolaylıkla nasıl vize alabiliriz.

Vize Merkezi 25/03/19, 17:59

Merhaba,

Öncelikle sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan’a davet etmek istediğiniz aile üyeleriniz için Bulgaristan’da bağlı olduğunuz yabancılar Şubesi’ne giderek bir davetiye yaptırmanız gerekmektedir. Yaptırdığınız davet mektubunun aslını ailenize ulaştırarak vize başvurusu için istenen tüm belgelerle birlikte öze ziyaret vizesi kapsamında başvuru yapılır. Davet eden kişi birinci dereceden akraba olduğu takdirde nispeten uzun süreli 6 aylık/1 yıllık gibi vizeler talep edilebilir. Verilecek vize süreci konsolosluğa bağlıdır. Minimum 30 gün tek girişli bir vize verilir. Evrakların arasına Bulgaristan’da oturumu olan kişinin oturum kart fotokopisinin eklenmesi faydalıdır.

Saygılarımızla, 

Nejla B. 

Evrim N.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon