Bulgaristan Vize Evrakları nelerdir

a. germanlı 12/10/21, 19:04
Merhabalar, Eşim ile Bulgaristan’a kısa bir arkadaş ziyaretine gitmek istiyoruz. Kendisi yakın aile dostumuz onlarda konaklayacağız. Bizim isimlerimize ayrı ayrı davetiye gönderecek. Sizden bu konuda destek rica edeceğim. Bulgaristan Vize Evrakları nelerdir? Eğer bu vizeye başvuru yaparsak kaç günde sonuçlanır ve en az kaç gün öncesinde başvurmak lazımdır? Sınırdan ülkeye girişte aşı zorunluluğu var mıdır? Benim ve eşimin iki doz aşısı var ama yine de PCR isteniyor falan dediler. Bu konuda net bir yanıt alabilir miyim sizden? Geri dönüşlerinizi rica edeceğim. Teşekkürler İyi çalışmalar.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize merkezini tercih ettiğiniz için teşekkürler. Size sormuş olduğunuz sorular hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Bulgaristan ziyaret vizesi için sizin de belirttiğiniz üzere Davetiye mutlaka gelmeli ve yabancılar şubesinden imzalı kaşeli ve onaylı olmalıdır.

Bulgaristan Vizesi gereken evraklar;

  • Pasaport (Seyahat sonrası en az bir yıl geçerliliği olmalı)
  • Biyometrik fotoğraf ( 2 adet, Beyaz arka fon, 35,45 mm ölçülerinde olmalı ve 3 ay içerisinde çektirilmiş olmalı)
  • Davetiye (Yabancılar şubesinden onaylı olup orijinali size ulaştırılmalı)
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Banka hesap cüzdan fotokopisi
  • Liçna karta fotokopisi (Başvuran kişiye Davetiyeyi gönderen kişinin önlü arkalı kimlik fotokopisi ve davetiye gönderen kişinin kalacağı zaman zarfı boyunca masraflarını karşılayacağına dair taahhütname)
  • Muvafakatname ( 18 yaşından küçük başvuran kişi varsa mutlaka anne baba onayında seyahat ettiğine dair noter onaylı belge)
  • Mesleki Bilgilerinizi içeren evraklar (SGK işe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu)

Bulgaristan ziyaret vizesi ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. En az 20 gün öncesinden Bulgaristan Vizesi gereken evraklar tarafımıza ulaştırılabilir. Aşı zorunluluğu yoktur en az 72 saat öncesinden PCR testi ile geçiş yapabilirsiniz. İkinci doz üzerinden 14 gün geçti ise aşı kartı ile geçebilirsiniz. Eğer 14 gün geçmediyse mutlaka bu hususlara dikkat ediniz. Bulgaristan Vize Evrakları nelerdir konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık, ücret bilgisi için Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0212 970 05 22

Vize Merkezi

Saygılarımızla,

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Vize Evrakları nelerdir

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.