Bulgaristan Vize Almak İçin Gerekli Belgeler 2019

S. Çınar 15/04/19, 09:57
Ev hanımıyım. Mersin’de yaşıyorum. Daha önce başka bir ülkeye gitmedim ve başvurum olmadı. Bulgaristan’a gitmek istiyorum, eşimle birlikte gideceğiz. Eşim giderlerimi karşılayacak. Kendisi şirket sahibi. Bulgaristan vize almak için gerekli belgeler nelerdir ? Yardımcı olabilir misiniz
Vize Merkezi

Merhabalar Sinem Hanım,

Bulgaristan Konsolosluğu, verdiği her turistik vizeyi tek girişli maksimum 15 güne kadar kalışlı vermektedir. Sadece Ticari Vizelerde, 2. Vize itibariyle çok girişli veriliyor. Bundan ötürü her gidişinizde Turistik Vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu çok detaylı evrak istemediğinden daha kolay bir başvuru süreci sizi beklemektedir. Başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Gerekli evrakları bizlere yönlendirirseniz, temsilci arkadaşlarımız sizin yerinize tüm bu süreci yönetecektir. Ortalama vize süreci 5 iş günüdür.

Bulgaristan vize almak için gerekli belgeler;  kalacağınız otelden kaşeli ve imzalı, kalacağınıza dair belge istenmektedir. Online rezervasyonlar kabul edilmemektedir. Siteden rezervasyon yapmanız ret sebeplerindendir. Eğer eşiniz size sponsor olacaksa, kendi şirketine dair de evraklar istenmektedir, tıpkı o gidecekmiş gibi. İmza Sirküleri ile şirket antetli kağıdına yazılmış sponsorluk dilekçesi ayrılmaz belgelerdir.
Bulgaristan vize almak için gerekli diğer belgeler; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, e-devletten alacağınız tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikamet belgesi, son 10 günde alınmış 3 aylık banka hesap dökümü eşiniz size sponsor olacağı için eşinize ait olmalıdır, şirket sahibi olan eşinizin ibraz edeceği vergi levhası ve imza sirküleri ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için arayınız: +90 (212) 970 05 22

Saygılarımızla,

Bulgaristan Vize Merkezi,

Nejla B.

Evrim N. 

 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon