Bulgaristan Pasavan belgesi

s. yılmaz 05/03/21, 10:54
Merhaba, eşimin annesi ve babası Bulgaristan Vatandaşı eşim Türkiye’de doğdu başvuru yaptım doğum belgesi çıktı ona pasavan almak istiyoruz ama annesi ve babası Fransa’da yaşıyorlar. Eşim 24 yaşında ona şahit gerekiyor mu? Bulgaristan pasavan belgesi hangi şartlarda alınır? Pasavan kimlere verilir? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Size sorunuz hakkında bilgilendirme yapmak isteriz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. İlk etapta eşiniz için Pasavan belgesi Bulgaristan için başvuru yapmanız doğru bir adımdır. Anlattığınız kadarıyla eşinizin anne ve babası Bulgar vatandaşı ve eşiniz Türkiye’de doğmuş Dolayısıyla Eşiniz çok rahat bir şekilde Bulgaristan Pasaportu almak için Bulgaristan için Pasavan başvurusunda bulunabilir. Pasavan belgesi Bulgaristan için Bulgaristan konsolosluğu aracı kurum ya da kişi vasıtasıyla başvuru kabul etmemektedir. Pasavan başvuruları genellikle randevu almadan da Konsolosluklardan yapabilmektesiniz. Bölge olarak bağlı olduğunuz Bulgaristan Konsolosluğu’na hafta içi çalışma saatlerinde gidebilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmektesiniz.

Pasavan için gerekli evraklar ise;

  • Pasavan başvuru formu
  • Başvuran kişiye ait Bulgaristan’dan çıkartılmış doğum belgesi
  • Anne babanın Bulgaristan evlilik cüzdanı
  • Başvuran kişiye ait TC Kimlik fotokopisi
  • Bulgar vatandaşı anne ve babaya ait Bulgaristan pasaport fotokopisi
  • Bulgaristan vatandaşı olan anne babaya ait Liçna kart fotokopisi
  • 2 adet Biyometrik fotoğraf
  • Türkiye’den İkametgah belgesi

Bulgaristan için pasavan ilk etapta, başvuru yapacak kişinin durumuna bağlı verilen pasavan süresi değişebilir. Pasavan 1 gün ile 30 gün arasında sürelerde verilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, Pasavanın teslim süresi Bulgaristan Konsolosluğuna bağlı olarak değişebilmektedir ve aciliyet belirttiğiniz takdirde aynı günde alabilme ihtimaliniz olabilmektedir. Normal Sonuçlanma süresi ise, 10 ve 15 gün arasındadır. Ve pasavan başvuru süreçlerinde şahit istenmektedir. Eşinizin mutlaka Anne ya da babasının bu süreçte şahit olarak gelmesi gerekmektedir. Hem Türkiye’de ki süreçlerde aynı zamanda Bulgaristan’da ki süreçlerde de aynı şekilde ilerlemesi gerekmektedir.

Bulgaristan Pasavan belgesi ve Başvuru süreçleri ile ilgili sizi bilgilendirmeye çalıştık. Ücretsiz danışmanlık ve detaylı bilgi için İletişim:0212 970 05 22 numaralı hattan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Pasavan belgesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 55224
Telefon
x
POI