Bulgaristan Konsolosluğundan Bulgar pasaportu yenileme işlemleri?

H. 18/08/16, 09:53
Merhaba , Bulgaristan Bursa Konsolosluğu'ndan randevu almayı çözemedim. Nasıl alırım? Siz benim yerime alır mısınız? Çünkü Bulgar pasaportumun süresi doluyor ve onu Bursa'dan yenilemek istiyorum. Konsolosluktan randevu alınamıyor ve yetkililere ulaşılamıyor. Arıyorum Türkçe konuşan da yok. Ayrıca bu pasaport ile tatile de çıkmak istiyorum. Dönüş yapabilir misiniz?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan pasaportu yenileme işlemleri Bulgaristan konsoloslukları ve Büyükelçiliğinden gerçekleşmektedir. Bulgar kırmızı pasaport randevusunu online form doldurularak ve gerekli belgeleri tarayıcı ile tarattırarak sisteme yuklenmesiyle gerçekleşir. Sistemde boş olan tarihlere bakarak size uygun gün ve saati seçtikten sonra Bulgaristan Bursa Konsolosluğu'ndan randevunuzu almış olucaksınız. Bu işlemleri  kendiniz de yapabilirsiniz. Kendiniz yapmalısınız. Bulgaristan Bursa Konsolosluğu kırmızı pasaport randevusu almak için yardım ve hizmet almak isterseniz size yakın şubemize uğrayarak hizmet alabilirsiniz. 

Bursa Bulgaristan Konsolosluğundan randevu aldıktan sonra (Ortalama 1-2 ay sonrasına veriyor) başvuruyu gerçekleştiriyorsunuz ve kırmızı Bulgarista pasaportu Türkiye'deki Bulgaristan'dan konsolosluğa yaklaşık üç ay sonra gelebiliyor. Bulgaristan pasaportunuz Bursa'ya geldiğinde Bulgaristan vatandaşlarından vize istemeyen tüm ülkelere gidebilirsiniz.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.