Bulgaristan için en erken randevu ne zaman alınabilir?

E. KALKAN 05/07/22, 14:04
Merhaba, Bulgaristan için seyahat planlamaktayım fakat araştırdığıma göre randevu sorunu varmış yaklaşık 1 aydır. Sebebiyetini bilmiyorum ama sizinle daha önce birçok defa çalıştığım için sizlerden bu konuda destek rica edeceğim. Hem ufak bir gezinti aynı zamanda iş sahası araştırması amacı ile gezi planlıyorum ama neresi ile görüşsem randevunun olmadığını söylüyorlar açıkçası bu konuda nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum sizin yapabileceğiniz bir şey var mıdır? Bulgaristan için en erken randevu ne zaman alınabilir? Kaç gün içerisinde sonuçlanır ve ne tür evrakları toparlamam gerekir? Ve son olarak eğer vizem çıkarsa ülke giriş şartında zorunlu aşı durumu var mıdır? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Size sorunuz için yardımcı olmayı isteriz. Bulgaristan için yaklaşık 1 aydır başvuru merkezlerinde randevu sorunu yaşanmaktadır. Vize merkezi olarak sınırlı sayıda olmak şartı ile gerekli evraklar tarafımıza hemen iletildikten sonra dosyanız hazırlanır ve Erken randevu Bulgaristan konsolosluğunda işleme alınır.  Bulgaristan vizesi için en erken randevu size belirttiğimiz üzere evraklar tarafımıza ulaştıktan hemen sonra en geç iki iş günü içerisinde işleme alınır. Ve ortalama 10 iş gününde de sonuçlanmaktadır. Bulgaristan vizesi için en erken randevu en az iki gün içerisinde alınır.

Erken randevu Bulgaristan için gereken evraklar;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve güncel)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır
  • İkamet belgesi
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu 
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Ülkeye girişte zorunlu aşı durumu ya da PCR yaptırma zorunluluğu yoktur. Bulgaristan için en erken randevu ne zaman alınabilir konusunda sizi bilgilendirdik. Danışmanlık için iletişim: 0212 970 0522 numaralı hattan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.