Bulgaristan evrak tamamlama süresi nedir

e. yazgül 05/07/22, 15:15
Selamlar, Vize merkezine birkaç detaylı sorularım olacak Eşim ile beraber Bulgaristan’a ve oradan bizlere vizesiz olan birkaç ülkeye seyahat etmeyi planlıyoruz yıllık izinlerimizde. Bulgaristan için seyahat planlarken vize için şartlar nedir? Gereken evraklar ve Bulgaristan evrak tamamlama süresi nedir? En az başvurudan kaç gün öncesinden size ulaştırmalıyız? Ve kaç gün içerisinde sonuçlanır? Ve bizler şahsen başvuru esnasında ya da randevu gününde olmak zorunda mıyız? Aslında vize başvurusunda turistik mi yoksa Bulgaristan’da da başka ülkeye çıkacağımız için transit vize mi almamız gerekir? Bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederiz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize merkezini tercihiniz için teşekkür eder sizlere yardımcı olmayı çok isteriz. Bulgaristan için evrak tamamlama süresi ortalama 1 ya da 2 günü oluşturmaktadır. Schengen ülkeleri kadar detaylı evrak isteyen ülkeler arasında değildir. Bulgaristan vizesi evrak tamamlama süresi en az 1 gününüzü almaktadır. Gereken evrakları tamamladıktan hemen sonra tarafımıza iletebilmektesiniz. Gereken evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra hemen hazırlanır ve işleme alınır. Ortalama 10 iş gününde de sonuçlanmaktadır. Bulgaristan’da 2 günü geçmeyecek şekilde konaklama yapmayacaksanız Transit vizeye başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü turistik vize tek giriş olarak sonuçlanır ve sadece Bulgaristan’da seyahat edebiliyorsunuz eğer Bulgaristan’dan çıkış yaparsanız tekrardan giriş yapamazsınız. Transit vize almanız daha doğru olacaktır.

Vize için gereken evraklar;

  • Pasaport (En az geçerlilik süresi 1 sene olmalı)
  • 2 adet Biyometrik fotoğraf (35*45 mm ebatlarında olmalıdır)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği  
  • İkametgah belgesi
  • Banka hesap özeti (En az 20.000 TL olmasına dikkat edilmeli)
  • Uçak bileti, Otobüs, Araç ile gidilecekse araç belgesi
  • Seyahat sağlık sigortası (İstenilen vize süresini kapsamalıdır)
  • Araç ile gidilecekse, Yeşil sigorta, Uluslararası geçerli olan sürücü belgesi ve Aracınızın ruhsatı gerekmektedir.

Bulgaristan için evrak tamamlama süresi tamamlandıktan sonra hemen vakit kaybetmeden bizlere iletebilirsiniz. Bulgaristan vizesi evrak tamamlama süresi size aktardığımız şekildedir. Danışmanlık için tarafımıza ulaşabilirsiniz. Bulgaristan evrak tamamlama süresi nedir konusunda sizi bilgilendirdik. İletişim: 0212 970 0522

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.