Bulgar Evlilik Cüzdanı Nasıl Alınır?

Hasibe 24/08/16, 15:44
Merhaba, Ben 1 ay önce Türkiye'de bir Türk vatandaşı ile evlilik yaptım. Kendim çift vatandaşım. Eşimi de Bulgaristan'a götürmek istiyorum. Sanırım orada nikah kıyılması gerekiyormuş. Bunun için gerekli evraklar nelerdir? Ayrıca eşim adına hesap açmam da gerekiyormuş, Hesapta da 3000 Leva para olması gerekiyormuş. Bunun doğruluk payı nedir. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Vize Merkezi

Hasibe Hanım Selamlar,

Eşinizin sizin üzerinizden bir vizeden faydalanabilmesi veya Bulgaristan'dan oturum alabilmesi için sizin de belitmiş olduğunuz gibi öncelikle evliliğinizi Bulgaristan'da onaylatıp oradan da bir evlilik cüzdanı (Grajdanski Brak) çıkartılması gekremketedir. Eğer bu işlemleri yaptırmak için Bulgaristan'a gitmeye vaktiniz yok ise danışmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Bulgaristan'da evlilik onaylatma işlemini sizin adınıza yapabilmemiz için gerekli döküman ve ücret bilgilerinin detaylarını alabilirsiniz.

Eşiniz adına hesap açıp içerisinde para bulundurma durumu da Bulgaristan evlilik cüzdanınızı çıkarttırdıktan sonra eşinize Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi almanız için yaptırmanız gerken bir evraktır.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.