Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan isim denklik belgesi sayfamıza hoş geldiniz.

Türkiye’ye göç eden Bulgaristan vatandaşları çeşitli sebeplerden ötürü isimleri Türk isimleri ile değişmiştir. Bulgaristan göçmenlerinin Türkiye’ye göç etmeden önceki adları ile Türkiye’ye geldikten sonraki adlarının farklı olması durumunda, vatandaşlık işlemleri dolayısıyla isim denklik belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge ile kişi önceki adıyla şuan kullandığı isim aynı kişiye ait olduğu kanıtlanmış olmaktadır.

Diğer ismi ise bu belgenin Udostoverenie za İdentiçnost na İmena göçmenler tarafından bu şekilde tabir edilmektedir. Türkçe'de hemen hemen bu anlama gelmese de genelde bu şekilde tabir edilmektedir. Sonrada Türk vatandaşlığı kazanan kişileri önceki isim soy isim bilgileri de nüfus kayıtlarına işlenmektedir.

İsim denklik belgesinin resmi kurumlar ve yetkili merciiler tarafından düzenlenmesi gereklidir. Belge sonradan kazanılan Türk vatandaşlığı ve nüfus kayıtlarında önceki ad ve soy ad bilgileri bulunan kişiler için de düzenlenmektedir.

İsim denklik belgesi nasıl alınır?

Bulgaristan göçmenlerinin vatandaşlık işlemlerini başlatmaları için hazırlanması gereken en önemli evraklardan biri isim denklik belgesidir. Bu belgenin alınması için ilk adımda kişi ikamet ettiği adresin bağlı bulunduğu Nüfus müdürlüğüne şahsen yapması gerekmektedir. Bu belgeyi almadan önce kişilerin mutlaka ilk etapta Türk vatandaşlığına geçmeden önceki isim soy isminin Mernis veri tabanında bulunup bulunmadığını sorgulanır ve eğer ismi sistemde varsa belgesi düzenlenir. Ve ayrıca isim denklik belgelerinin geçerlilik süreleri vardır. Hangi amaç ile kullanacaksa mutlaka bu süreye dikkat etmesini öneririz.

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi pdf halini indirmek için tıklayınız.

isim-denklik-belgesi-dilekce-ornegi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 13011