İtalya Hakkında Sorular & Yorumlar

İtalya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
O. Delibaş 27/02/17, 13:40
Merhaba, Türkiyedeki Pirelli firmasının davetlisi olarak Nisan ayında 3 günlük İtalya Milano seyahatim olacak. Hangi tür vize için müracaat etmeliyim?
İtalya Schengen vize müracatı yapmam durumunda Schengene dahil olan diğer ülkelere seyahat ederken tekrar vize almam gerekir mi? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
ş. k. 24/02/17, 16:42
Merhaba, Haziran ayında 8 günlük İtalya seyahati yapacağım. Vizeyi 6 aylık talep edip Yunan adaları için de kullanmayı düşünüyorum. ancak Yunan adaları için herhangi bir rezervasyonum yok, seyahat tarih ve yeri de henüz belli değil. Başvuruyu hangi konsolosluğa yapmalıyım? Haziran ayında yapılacak seyahat belgeleri ile Eylül ayında da geçerli olacak şekilde schengen vizesi alınabilir mi?
Cevabı Görüntüle
Ö. Ezgi UYAR 13/02/17, 16:21
Merhabalar,

Nisan ayının ilk haftasında İtalya'ya turistik amaçla gitmeyi planlıyorum. Vize başvuru süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum. Ayrıca devlet memuruyum, acaba devlet memuru olduğum zaman da yapmam gereken farklı işlemler var mı ?
Cevabı Görüntüle
C. KARACAN 13/02/17, 00:58
Merhaba,

23-28 Mart tarihlerinde eşimle birlikte İtalya'ya turistik gezi yapacağız. Kendim şahıs firması sahibiyim. Eşim ev hanımı ve çalışmıyor. Eşimin tüm harcamalarını ve geçimini ben üstlenmekteyim. Vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Yardımınızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
S. DURAN 10/02/17, 00:42
Merhaba... Eşim İtalyan vatandaşı. İtalya'ya vize almak için gerekli evraklar nelerdir? İyi çalışmalar...
Cevabı Görüntüle
M. Yurdaer 08/02/17, 22:16
Merhaba Vize Merkezi, ben iki hafta önce evlendim fakat çipli kimliklerdeki yığılmadan dolayı kimliğimi yeniletemiyorum ama pasaportum ve kimliğim, halen kızlık soy ismim olarak eşleşiyor. Balayında İtalya'ya gitmek için vize başvurusu yapmak istiyoruz, evlilik cüzdanı fotokopimizi koysak olur mu? Bu şekilde, eski kimliklerle başvuru yapsak olumsuz olur mu?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. Aydın 06/02/17, 12:06
Merhaba Vize Merkezi,
ben çocukken 3 sene İtalya'da yaşadım. 1992 senesinde çıkan vatandaşlık kanununda "2 sene, reşit olmayan yaşlarda İtalya'da ikamet etmiş" olmak ifadesini gördüm ama emin olamadım o yüzden rahatsız ettim. Vatandaşlığa başvurabiliyor muyum? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
M. Pelit 05/02/17, 21:59
Merhaba,
31.01.2017 de italya'ya giriş yaptım. Erasmus öğrencisiyim. 185 günlük D tipi multi vizem var. Ülke dışına çıkmak için oturma izni almak zorunda mıyım? Diğer Erasmuslular oturma izni almadıklarını ve bu yüzden problem yaşamadıklarını söylediler. Fiyatı nedir biliyor musunuz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
ö. atayayakulol 03/02/17, 16:43
Merhaba Vize Merkezi,
İtalya'da 2 aylık staj yapmak için, oturma iznine gerek var mı?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
n. işleyen 31/01/17, 11:26
Merhaba,
24 Şubat'ta gidip, 3 Mart'ta dönmek üzere Malpensa'ya gitmek istiyorum. Eşim Romanyalı ve AB pasaportu var. Eşimin kuzeni, bir İtalyanla evli...İtalya vatandaşı olan akrabamız, bana davetiye gönderecek. Bundan sonra hangi prosedürü izlemem gerekir? Konu ile ilgili yardımınızı rica edeceğim.Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
İ. Kuşçu Özücer 30/01/17, 22:11
Merhaba,

İtalya'ya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Bir kongreye katılacağım, turistik vize almak istiyorum. Asistan doktor olarak çalışıyorum (devlet memuruyum). Gerekli evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
A. ASLAN 27/01/17, 16:50
Merhaba Vize Merkezi,
2 aylık Schengen vizesi almak istiyoruz. Tüm işlemler ne kadar tutar fiyat olarak ?
Schengen vizesinin süresi bize mi bağlı? 2 aylık istiyoruz ama 2 aylık değil de haftalık verilme ihtimali var mı , varsa ne kadardır ?
Eğer kabul edilirsek, vize kabul edildiği ilk günden mi başlayacak yoksa yurt dışına çıktığımız tarihten itibaren mi geçerli olacak ? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. SARSILMAZ 25/01/17, 14:53
Merhaba Vize Merkezi, ticari vize için başvuru yapmak istiyorum. Detaylı bilgim yok yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Ç. Yılmaz 23/01/17, 11:06
Merhaba Vize Merkezi,
Bir müvekkilimin İtalya vize başvurusu reddedildi, buna itiraz etmek istiyoruz. İstanbul'daki konsoloslukla bu anlamda nasıl iletişime geçebilirim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. Caner Çavuşgil 22/01/17, 10:26
Merhaba Vize Merkezi,
Biz ailece Haziran 2017'de İtalya'ya tura katılmadan bireysel olarak 10 günlük bir turistik seyahat yapmak istiyoruz. Pasaport olarak yeşil (hususi) pasaportumuz var. Pasaportumuz 2018 yılının Ocak ayına kadar geçerlidir.
Biletlerimizi ve kalacağımız yerleri internetten ayarladık.
Bir aksilik çıkmaması adına pasaportumuzun geçerliliğinde herhangi bir sorun var mı? Shengen vizesinin gerekli olmadığını zannediyorum. Bunların dışında gerekli başka bir şey var mıdır?
Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.