Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. Yıldırım 21/02/19, 21:01
İstanbul'da yaşıyoruz, ablam ailesiyle Almanya'da yaşıyor.Lise 1'e yani 9.sınıfa giden oğlumu oraya okumaya göndermek istiyoruz.Bunun için Almanya'dan ablamın göndereceği evraklar nelerdir veya Alman konsolosluğuna randevu alıp gitmek mi lazım hangi evrakları öğrenmek için. İlk defa gidecek oğlum yurt dışına. Acemiyiz yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
H. Çetiner 15/02/19, 20:19
Merhaba yaklaşık 3 aydır Almanya çalışma vizesi bekliyoruz anlaştığımız firma İtalyan Almanya'da iş yapıyor orada avukatlar uğraşıyor ama ne gibi sorundan dolayı bu kadar bekliyoruz red gelme ihtimali var mı yada yasal prosedür den dolayımı geç kaldık bilgi verebilirseniz memnun olurum, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A. Akkaya 07/11/18, 16:50
Merhaba, daha önce İstanbul'daki ofisinizden vize hizmeti almıştım. Almanya vizesi için güncel evrak listesini benimle paylaşır mısınız? SGK çalışanıyım, Almanya'dan ticari davetiyem var ve ayrıca arkadaş ziyaretinde de bulunacağım. Hem ticaret hem de ziyaret olacak. Almanya'da bulunacağım sürede arkadaşımın evinde kalacağım. Almanya vizesi kaç günde çıkar ve ne kadara mal olur? Seyahat sağlık sigortası sizin tarafınızdan yapılıyor mu ve 1 yıllık sigortayla daha uzun süreli vize çıktığı doğru mudur? Zaman kısıtlamam olmadığı için Express ya da VIP başvuruya ihtiyacım yok. Geç bir saat olduğu için aramak istemedim. Dönüşünüzü bekliyorum, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
F. Tal 16/10/18, 11:11
Babamın hastalığı nedeniyle babamı hastanede ziyaret için Almanya'ya gitmek istiyorum, ancak davetiyem yok. Babamın hastane raporu işe yarar mı, ben turistik mi akraba ziyaret vizesi mi almalıyım?
Cevabı Görüntüle
K.M. 20/08/18, 13:47
Merhabalar,
annem 1952 dogumlu türk vatandasi ve 79'dan beri Almanya'dayasamaktadir.
şu an hastanade yatmaktadir ve durumu da bayağı ağır. Kendisinin bir istegi var kiz kardesini görmek istiyor.
Bu durumda türkiyede yasayan kiz kardesine vize almak ne kadar sürer ve neler gerekir?
Hizli vize diye bir olay var midir?


yardiminiz icin tesekkürler,
kadir memis


Cevabı Görüntüle
S. Şalvarlı 01/08/18, 08:47
Merhaba,
Almanya'ya 6 aylığına mesleki eğitim için gitmem gerekiyor, yeşil pasaportum ve Almanya'dan davet yazım var, vize için ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
O. Karataş 19/06/18, 01:24
Merhaba Almanya’da iş yatırımı yaparak oturum ve vatandaşlık konularında Danışmanlığınıza ihtiyacım var.
Cevabı Görüntüle
A. Karaman 17/06/18, 00:04
Ben Bartın'da oturuyorum. Almanya'da 10 günlüğüne uzaktan akrabamız var onun yanına ziyaretine gideceğim. Pasaport çıkarmak gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
F. Mollaoğlu 24/05/18, 12:09
Merhaba,
Almanya'da Hasta Bakıcı Şirketim var ve Hastahanelerle beraber çalışıyoruz.
Ben Kendi Şirketim icin cok sayıda Hemşireyi Almanya'ya almak ve çalıştırmak isterim.
Benden çok sayıda işci istiyorlar. Almanya'daki konaklama ve kağıt işlemleri konusunda bize yardımcı oluyoruz.
Saygılarla
Cevabı Görüntüle
T. Aktepe 09/05/18, 21:43
Almanya öğrenci vizesi için gereken evraklar ve yapmamız gerekenler nelerdir?
Cevabı Görüntüle
B. Yılmaz 24/04/18, 12:40
Evliyim ve 3 senedir alanımda bir şirkette çalışıyorum. Yine alanımda çalışmak üzere Berlin'de ikamet eden bir firmada çalışmak için ailemle Berlin'e taşınmak istiyorum. Üniversite eğitimimi halen almaktayım. Bu şartlarda benim Almanya'da çalışma izni almam mümkün mü? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Ö. Ece Sıtkı 23/04/18, 00:07
Merhabalar,

Türk vatandaşıyım. George Washington Üniversitesindeki bir öğrenci konferansında yer almak için 8 Temmuz 2018 tarihinde Atatürk Havalimanından Frankfurt International Airport aktarmalı Dulles International Airport'a (Washington D.C, USA) gideceğim. Shengen vizem yok. Almanya transit vizesi gerekli midir?
Cevabı Görüntüle
B. Şahin 20/04/18, 20:08
Merhaba bu yaz Almanya'da 64 günlük erasmus stajımı yapacağım. Yeşil pasaporta sahibim. Bunun için hangi tür vizeye başvurmam gerekmekte ve gerekli evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
A. Tüzün 13/04/18, 16:44
Almanya'ya dil eğitimi için gidersem kaç ay vize alabilirim???
Cevabı Görüntüle
G. Işık 09/04/18, 15:43
Merhaba, Almanya turistik vizesi hakkında bilgilendirir misiniz beni? Antalya'da özel bir şirkette sigorta danışmanı olarak çalışıyorum. 2 haftalık bir gezi düşünüyorum. Hangi vize türüne başvurmalıyım? Teşekkürler şimdiden
Telefon