Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
L. Karaosmanoglu 21/02/17, 20:54
2 Mart 2017 tarihinde Air Canada ile İstanbul-Frankfurt-Toronto uçuşum var. Almanya icin transit vize almam lazım mı?
Cevabı Görüntüle
G. Nida 10/02/17, 11:00
Merhaba,

Almanya'da diş hekimliği malzemeleri ile ilgili fuara katılacağım. Adıma özel kaşeli davetiye gönderdi Almanya'daki firma ama mail yoluyla gönderdi. Davetiye mektubunun orjinali mi gerekiyor? Davetiye mektubu ile ilgili bilmem gereken başka bir bilgi var mı?
Teşekkürler,
Cevabı Görüntüle
osman 10/02/17, 10:33
Merhabalar,
Almanya'da bir şirket ile iş görüşmesine gideceğim. Turistik vizeye başvurmayı planlıyorum. Bu başvuru doğru mudur? Şimdiden teşekkürler, iyi gunler..
Cevabı Görüntüle
H. bilir 06/02/17, 19:21
Merhaba,
Benim eşim 20 yildir Lichtenstein de kaliyor gecen hafta Türkiye'ye izine gitti.Ausweis in günü bittiğini farketmedik.Şimdi Türkiye'den buraya Vize olmadan gelemiyor.Schengen Vizesi gerekiyor, Alman vizesi alabilmek için ne yapabilirim ?Vizemerkezi ekibi olarak bizlere vize danışmanlığı sağlayabilir misiniz ?
Cevabı Görüntüle
A. öz 05/02/17, 15:58
Merhaba,
Şuan Almanya da turist vizemle bulunmaktayım. Fakat aile birleşimi/D tipi vizeye basvurucam. Turist vizemin bitmesi mı gerekiyor? Bu işlemi Almanya'dan da yapabilir miyim?Bu konuda bana yardımı olabilir misiniz ?
Cevabı Görüntüle
M. Aker 05/02/17, 01:35
Merhabalar,

Ben inşaat mühendisiyim %100 ingilizce bölüm mezunu, ve 1 yıldır Polonyalı kız arkadaşım ile evlenmeyi düşünüyoruz, kendisi yazın Berlin'e ikametini alacak ve eğer ben de onunla evlenirsem, Almanya'da yaşayıp çalışabilir miyim?

Umarım yardım edebilirsiniz çünkü yardıma ihtiyacım var,
Cevabı Görüntüle
m. ege ergin 03/02/17, 12:07
Merhaba Vize Merkezi,
29.04 ile 04.05 tarihleri arasında 12 arkadaş ve eşlerimiz Freiburga gideceğiz.Hepimiz emekliyiz.Vize için gerekli işlemleri bildırırmisiniz.Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
c. çivici 01/02/17, 13:22
Bilkent üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi müzik lisesi 10. sınıfında okuyorum. lise son sınıfı Weimar'da bulunan Musicgymnasium Schloss Belvedere okulunda okumak istiyorum. Nasıl vize alabilirim?Teşekkür ediyorum.
Cevabı Görüntüle
h. aycan 31/01/17, 00:58
Merhaba.Ben 1996 Almanya da doğumdum.10 sene Almayanda ailemle yaşadım.Daha sonra Türkiye'ye kesin dönüş yaptık.Ben şimdi tekrar Almanya'ya gidip dil okulunda eğitim almak istiyorum.Vize almamda bir kolaylık olur mu Almanya'da yaşadığım için? Almanya dil kursu vizesi ve süreçleri hakkında profesyonel danışmanlığa ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
f. gökçe 30/01/17, 21:24
Merhabalar
2002 doğumlu kızımı yaz tatilinde tek başına Almanya'ya teyzesinin yanına göndermek için pasaport işlemlerine başladık. Pasaport işleminden sonra neler yapmak gerekiyor? Antalya dan Almanya vizesini alabiliyor muyuz? Bize bir yol haritası çizerseniz sevinirim.Almanya vizesi hakkında sizlerden danışmanlık alabilirmiyiz ?
İyi çalışmalar...
Cevabı Görüntüle
b. ataç 28/01/17, 15:58
Merhaba,Türkiyede üniversite öğrencisiyim. 3 haftalık bir süre için Almanya'ya gitmek istiyorum.Vizeye ihtiyacım varmı ?Öğrenci statüsünde Almanya vizesine nasıl başvuru yapabilirim.Vize süreçlerimde bana danışmanlık sağlayabilir misiniz ?
Cevabı Görüntüle
Ş. mumcu 27/01/17, 14:28
Eşim ve 1,5 yaşındaki kızımla Almanya'daki ablamı ziyarete gitmek istiyorum ücret hakkında bilgi alabilir miyim ?
Cevabı Görüntüle
L. taze 26/01/17, 15:27
Ben Turkiyede Lisans olarak DOĞU DILLERI VE EDEBIYATLARI alanindan mezun Arapça öğretmeniyim. Almanyada bulunan mültecilerin entegrasyonu konusunda Almanyada çalışmak istiyorum. şimdilik Almanca A1 dil sertifikam mevcut. bu durumda Almanyaya gidebilmek icin ne yapmaliyim.
Cevabı Görüntüle
M. halıcı 25/01/17, 02:29
Merhaba öncelikle
Benim sorum ben geçtiğimiz yıl ailem tarafından gönderilen istekle birlikte Almanya vizesi alarak İstanbul Alman Başkonsolosluğun'dan alarak Almanya ya seyahatimi gerçekleştirdim. Ben şuanda Dubai de yaşıyorum ve aynı şekilde akrabalarımın gönderdiği istekle birlikte Dubai den şengen vizesi alabilirmiyim burda çalışıyorum benim istediğim Dubaideki şirket evrakları ilede başvuru yapabilirmiyim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
y. erkek 22/01/17, 22:13
Hayırlı akşamlar kolay gelsin ,Almanya'ya turistik olarak vize almak istiyorum. Almanya seyahatim de tarihi mekanlarını görmek istiyorum.Tarih olarak şubat ayında hangi fuarlar Almanya'da mevcuttur.Bu Fuarlara katılma belgemin olması etkenmidir ?Almanya vizesi için sizlerden tam bi detaylı bilgi ve danışmanlık almak istiyorum saygılarımla Yusuf Erkek