Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Altunizade Almanya Vizesi N.S 30/12/22, 10:24
Kolay gelsin, Almanya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum, Kadıköy'de ikametim şirketiniz bana danışmanlık verebilir mi? Altunizade Almanya Vizesi başvurularında yetkili misiniz? Süreç nasıl ilerliyor nelere dikkat etmem gerekir tüm sorularıma dönüş yapmanızı rica ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya çalışma vizesi 2022 M. bayat 10/05/22, 18:14
Merhaba iyi günler. Yazılım mühendisiyim, Almanya’daki bir firmayla iş sözleşmesi imzaladım lakin Almancam yok Almanya çalışma vizesi 2022 yılı için başvuruda bulunabilir miyim yol gösterir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya aile birleşimi Y. Cakmak 10/05/22, 18:03
Merhaba iyi günler. Eşim Almanya vatandaşı. Aile birleşimi yaparak Almanya’ya taşınmayı düşünüyorum. Almanya aile birleşimi için gerekli evrak listesi nedir? Nasıl vize başvurusunda bulunabilirim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya aile ziyaret vizesi M. çoban 10/05/22, 17:50
Merhaba iyi günler. Almanya’da amca oğlunun haziranda düğünü var. Almanya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gerekiyor ne yapmamız gerekiyor. Evraklar konusunda yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya uzun süreli şoför vizesi almak K.U 05/04/22, 16:34
Merhabalar, Almanya’ya vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat ben bir firmada şoför olarak çalışıyorum ve Almanya uzun süreli şoför vizesi almak istiyorum. Gerekli evrakları ve başvuru esnasında başvuru merkezinde şahsen gelmem gerekip gerekmediği hakkında bilgi rica ediyorum. Bana danışmanlık vermenizi ve uzun süreli vize almak istiyorum. Başvuru işlem süresi ne kadar sürer ayrıca ortalama 1 ayım var vizem yetişip yetişmeyeceği ile alakalı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler, güzel çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya şoför vizesi ret geldi D.G 05/04/22, 16:14
Merhabalar. Almanya’ya vize başvurusu yaptım fakat sebebini dahi bilmediğim bir sebepten ret geldi. Başvurum Almanya şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Şirkette gerekli belgeler verildi fakat tüm belgelerimin tam olmasına rağmen ret aldım. Başvurumu sizinle yapmak istiyorum ret aldım ama bunu nasıl çözebiliriz? Sizden ricam bana gerekli belgeleri iletmeniz ve başvurumu nasıl ve ne şekil yapmam gerektiği hakkında bilgi itiraz hakkım varmış. Sizce itiraz mı etmeliyim? İtiraza dönüşler çok fazla zaman sonra oluyormuş benim o kadar da vaktim yok açıkçası firma bana o kadar süre tanımıyor yola çıkmam gerekli başvurum için sizden yardım istiyorum. Bilgi için şimdiden teşekkür ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? G.F 05/04/22, 15:00
Merhabalar, Almanya’ya ticari bir seyahatim söz konusu bu seyahate Eşim ile beraber seyahat etmeyi planlıyorum. Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Ben işverenim evraklarım tamam eşim ev hanımı ben sponsor olacağım benim eşim için ne gibi belgeler hazırlanması gerekiyor? Ayrıca eşim benimle beraber ticari başvurumu yapacak? Başvuru türü ne olacak eşimin bilgi rica edebilir miyim? Ayrıca her ikimizin de başvuru esnasında gelmemiz gerekiyor mu? Daha önce hiç vize başvurumuz olmadı ilk olacak bu sebeple nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Şirketimin temsilciliğini kurdum, Almanya'da oturum nasıl alırım? Ö.H 04/04/22, 17:07
Merhabalar, Yaklaşık 14 yıldır Türkiye’de aktif bir tekstil firmam mevcut yurtdışına birçok firma ile çalışıyorum. Bu ülkelerden biride Almanya ve Şirketimin temsilciliğini kurdum, Almanya’da oturum nasıl alırım? Ve başvuruyu nereden nasıl yapabilirim? Başvuru esnasında başvuru merkezinde şahsen bulunmam gerekir mi? Ayrıca bu hizmeti siz sağlıyor musunuz? Ben birçok firma ile görüştüm fakat çok bilgi sahibi firmaya rastlamadım benim tam olarak nereden başvuru yapmam gerekiyor. İyi çalışmalar dilerim, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya'dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? M.A 04/04/22, 16:25
Merhabalar, Almanya’da bir firma ile yaklaşık 3 yıldır aktif bir iş yapıyorum. Ve son Almanya seyahatimde sık sık seyahat etme sebebim ile Almanya’dan bir ev aldım. Gidişlerimde otellerle uğraşmamak için konaklayacağım bir evim mevcut ve çok sık seyahat ediyorum. Uzun süreli olarak Almanya’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Bunun için ne takım belgeler sunmam gerekiyor? Benim seyahatim 3-5 günlük olacak ama devamlı vize başvuruları ile uğraşmak hayli meşakkatli bir durum haline geldi. 5 Yıllık çok giriş gibi bir vize alırsam benim oldukça işime yarayacak. Ayrıca son parmak izimi 2019 başında verdim. Başvuru esnasında şahsen gelmek zorunda mıyım gene de işlerim oldukça yoğun ve başvuru günü gelmeme durumumda işlemlerimi benim yerime siz şahsen yapabilir misiniz? Ayrıca son olarak işlem süresi ne kadar olacak benim çok bir vaktim kalmadı seyahate acil bir şekilde vize başvurusu yapmam gerekiyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım? D.G 04/04/22, 15:53
Merhabalar, Almanya’dan ev aldım, turisti vize nasıl alırım? Başvuru esnasında ne gibi belgeler sunmalıyım aldığım evi belgelerime durumumda daha uzun süreli vize alabilir miyim? Ben işverenim ve yaklaşık 6 yıldır aktif işlem gören bir şirkete sahibim ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ben yoğun çalışan biriyim ve randevu günü şahsen gelme durumum biraz sıkıntılı işlemlerimi sizin üzerinizden yapma durumumda benim yerime başvuru yapmanız mümkün mü? Güzel çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek G.K 30/03/22, 11:13
Merhabalar, Almanya’dan bana çalıştığım bir firmadan ticari bir davet geldi. Ben Almanya ticari vize ile Hollanda’ya gitmek istiyorum. Çünkü Almanya seyahatimden önce Hollanda’ya 2 günlük bir seyahat planım oluştu Almanya’ya girmeden bu ticari vize ile Hollanda’ya seyahat ederken sorun yaşar mıyım? Ya da başvuruyu nereden yapmam gerekir? Almanya için Ticari vize alma durumumda Hollanda girişinde sıkıntı yaşamamak için ne gibi bir işlem yapabilirim? Bana ne önerirsiniz ve Şirket belgelerim ve davetiyem hazır şahsen hazırlamam gereken belgelerim Her şey tamam ama nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor? Son olarak Almanya seyahatim haziran ama mayıs sonu Hollanda seyahatim olacak bana yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ticari vize ile Almanya'da çalışabilir miyim? H.K 30/03/22, 11:08
Selamlar, Almanya’da yakınım olan bir akrabamın firması var bana 15 günlük bir ticari davet yollayacak ben orada gidip ona belli bir süre yardım etmek istiyorum. Ticari vize ile Almanya’da çalışabilir miyim? Ya da ticari vize alarak gitsem ve vizemi orada çalışma vizesi olarak değiştirebilir miyim? Ticari vize bana orada çalışma hakkı sunar mı? Çok fazla bilgi var ben ticari vize almak istiyorum ama bu vize kısa süreli vize olduğunu öğrendim ve Konsolosluk ne kadar verir ise orada o kadar çalışıp çalışamayacağım konusunda tereddütte kaldım. Çalışabilmem için ticari bir vize başvurusu benim için yeterli midir? Bilgi için şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? N.K 30/03/22, 11:03
Selamlar, Almanya’da bir fuar için stand kuracağımıza dair ticari bir vize başvurusu yaptık. Almanya’daki fuar stand belgelerimiz ile beraber yaptığımız ticari vizemiz 2 kişi olarak ret aldı. Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Kurulacak stand için oldukça fazla masraf yapıldı ve yapılan başvurunun neden ret olduğuna bir anlam veremedik. Başvuru esnasında sunulan belgelerimi eksikti ya da stand belgelerimi bilemiyorum. Çok vaktimiz kalmadı itiraz mı edelim yoksa tekrar başvurumu yapalım sizden danışmanlık talep ediyorum. Bana nasıl yardımcı olabilir ve ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? S.F 30/03/22, 10:59
Merhabalar, Almanya’ya danışman çalışanım ile birlikte ticari bir görüşmeye gideceğim. Almanya’daki firmadan davetiyemiz geldi fakat gelen davetiye mail çıktısı olarak geldi. Almanya ticari davetiyesi orijinal mı olmalı? Başvuru esnasında orijinal davetiye olmama durumunda sorun yaşar mıyız? Ayrıca davetiye harici Almanya’dan almam gereken belgeler nelerdir? Son olarak işlem süresi ne kadar sürer mayıs sonu gibi olacak seyahatimiz yetişir mi? Bilgi rica ediyorum, iyi haftalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Almanya ticari vizesi için otel-uçak lazım mı? Ö.H 30/03/22, 10:46
Almanya’ya ticari amaçla vize başvurusunda bulunacaktık. Almanya ticari vizesi için otel-uçak lazım mı? Başvuru esnasında sunmamız gerekir mi? Ben vize çıkmadan otel ve uçak almak istemiyorum. Bu Konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Vizem ret olma durumunda herhangi ödeme iadesi yok çünkü ne yapabilirim ve bana bu konuda nasıl bir danışmanlık sağlayabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle