Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
a. malkoç ertan 29/11/16, 09:04
Merhaba vize merkezi yetkilisi,

Ben 18-11-1974 Almanya doğumluyum. Annem babam evlenmiş 1971 yılından 1982 yılına kadar Almanya da yaşamış ben orada doğdum. Babam orada çalışıyordu.
1982 yılında ailemizle kesin dönüş yaparak Türkiye ye geldik. Ben birinci sınıfı orada bitirdim ikinci sınıfta Türkiyedeydik.
Ben çifte vatandaşlık hakkından yararlanamıyor muyum? Alman vatandaşlığını da almak istiyorum. Ailem Türkiye ye gelmiş ama benim rızam hiç alınmamış.
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
F. BARIŞ 29/11/16, 00:06
Sayın Vize Merkezi yetkilisi; Almanya'ya akraba ziyareti için vize almak istiyorum ne yapmam lazım?
Cevabı Görüntüle
B. Tepe 28/11/16, 04:36
Merhaba vize merkezi yetkilisi
Ben su anda Almanya’da dil eğitimi almaktayım ve yeşil pasaportluyum. 3 aylık sürem dolmak üzere ve eğitimimin diğer kurları için daha uzun kalmam gerekiyor bunun için Turist vizesi mi almalıyım ya da ne yapabilirim
Cevabı Görüntüle
ergin 27/11/16, 16:41
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Ben 3 Kasım 2016 tarihinde orta Avrupa gezisi için Çek cumhuriyetinden 3 aylık vize aldım. Avusturya Viyana girişiyle turumuzu Prag Dresden Bratislava Budapeşte gezileriyle tamamladık. Bu sefer 9 Aralıkta Köln’e giderek 2 gün kalıp Köln Dortmund maçını izleyip dönmeyi planladım ve biletimi aldım. Bu süre zarfında bir yakınımda kalacağım. Pazar günü dönüş biletim var ve döneceğim. Bu durumda bazı kişiler Almanya ya giriş yapamayacağım konusunda uyardılar ve kesin bilgi alarak gitmemi söylediler. Ben 3 aylık schengen vizesi ile Almanya Köln e giriş yapabilir miyim?, giriş izni vermezlerse giriş yapabilmek için ne yapmalıyım?
Bilgilendirmenizi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
ü. akbulut 27/11/16, 12:51
Merhaba;
Almanya turistik vize başvurusu yapacağım fakat banka hesabımda belli bir ücret olması gerekiyormuş. Okuduğuma göre kimi 3000 TL olarak belirtmiş kimi 7000 dolar (24000 tl) olarak tam olarak nedir bulunması gereken para? Teşekkürler...
Cevabı Görüntüle
ş. sarıyıldız 25/11/16, 13:35
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Benim kız arkadaşım Almanya'da yaşıyor, annesi bana davetiye gönderdi ancak vize başvurum reddedildi. Bu neden olmuş olabilir ve nasıl itiraz edebilirim?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Z. Hacıhafızoğlu 24/11/16, 23:03
İyi Günler,
Ben yaklaşık 7 aydır SSK emeklisiyim, 52 yaşındayım. 5 aydan beri bir şirketin otellerinin Produkt ve Marketing danışmanlığını yapıyorum. Fakat şirkette çalışan olarak görünmüyorum. Almanya'da iş görüşmeleri ve Fuarlar için Vize müracaatında bulunacağım. Yurt dışından gelen davetiyenin şirket adına mı yoksa şahsıma gelmesi gerekiyor.Hazırlamam gereken evrakların listesini sizden rica edeceğim. Saygılarımla
Cevabı Görüntüle
h. alyanak 24/11/16, 21:37
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Ben sigortalı çalışıyorum ve askerliğim tecilli, Almanya'da yaşayan ablam ve eniştemi ziyaret etmek için 15 günlük Schengen vizesi almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
G. Yeşilbaş 24/11/16, 11:34
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Lise örencisi olan kızımı yaz dönemi boyunca dil eğitimi alması için Almanya'da yaşan teyzesinin yanına göndermeyi düşünüyorum. Vize işlemleri konusunda nasıl bir yol izlemeliyiz?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
a. ekber öz 24/11/16, 11:31
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Almanya'da yaşayan abim annem ve babam için davetiye çıkarttı. Annem ve babamın gelirleri yoktur bu durumda vize başvuru işlemleri için nasıl bir yol izlenmesi, ne tür evrakların toparlanması gerekecektir.
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
M. Anıl Korkut 23/11/16, 13:59
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
Ben Almanya aile ziyaretine gitmeyi planlıyorum, Schengen vize başvurum sırasında sponsorum amcam olabilir mi? Konu hakkında bilgi vermenizi rica ederim.
Cevabı Görüntüle
v. ışık 23/11/16, 12:30
Merhaba vize merkezi yetkilisi
Ocak 2017 döneminde Avusturya seyahatimiz olacak ancak uçağımız Almanya'dan aktarmalı olarak gidecek. Bu durumda Schengen vizesi için hangi üye devlete başvuru yapmak gerekmektedir.
Cevabı Görüntüle
S. Kandemir 20/11/16, 14:11
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
Ben Alman vatandaşıyım, iki çocuğumuz var ve onlar da çifte vatandaş. Eşime oturum almak üzere aile birleşimi işlemleri yapmak istiyoruz. Konsolosluk sitelerinden bilgi aldım ancak tam anlamıyla nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlayamadım. Bu konu hakkında danışmanlık hizmetleri veriyor musunuz?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
M. Soydemir 16/11/16, 22:40
Merhaba Kolay gelsin biz ailecek esim ve 5 yasinda oglumla almanya ya gidecegiz esim ev hanimi daha önce babasinin yesil passportundan dolayi gidiyordu evlenince hiç gitmedi esim 3 ay kalacak ben isimden dolayi 30 gun ancak kalabilirim vizeler kaç gunluk oluyor istediğimiz tarihlere alabilirmiyiz.
Planladiğımiz tahmini gidis tarihi: 30 Haziran 2017
Tahmini dönus esim 20 Eylül 2017
Cevabı Görüntüle
Y. Çelik Toraman 16/11/16, 15:26
Merhaba vize merkezi yetkilisi
Almanya'da Master eğitimi için üniversitelere başvuru yapmaktayım. Evliyim ve 2 yaşında bir çocuğum var. Konuyla ilgili olarak merak ettiğim birkaç nokta var:
*Eşim ve çocuğum için de vize alabilir miyiz?
*Eşim, Türkiye'de telekomünikasyon ve IT sektöründe çalışıyor. Oturum vizesiyle birlikte onun için çalışma vizesi de alabilecek miyiz?
*Kendimizi finanse edebileceğimizin teminatını vermemiz vize işlemlerimizi kolaylaştırır mı?
*Vize işlemleri ortalama ne kadarlık bir süre de gerçekleşir?

İlginiz için teşekkür ederim.
Saygılarımla...