Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Y. KILIC 14/01/17, 22:58
Benim babam Almanya'nın Lindau şehrinde yasiyor.Bende onun yanina gidip Üniversite eğitimime orda devam etmek istiyorum.Almanya Üniversitelerinin Türk vatandaşılarını kabul şartları nelerdir acaba ? Bu konuda bilgi verebilirmisiniz.Almanya eğitim vizesi konusunda sizlerden danışmanlık alabilirmiyim ?

Cevabı Görüntüle
A. TAŞTAN 13/01/17, 21:28
En fazla 1 aylığına Almanya'ya gitmek istiyorum ve 23 yaşında bir öğrenciyim. Haziran ayında mezun olacağım. Haziran'da gibi gidip Temmuz'da dönmek istiyorum. Ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
C. Yağ 13/01/17, 14:48
Merhaba, ağustos ayında Almanya’da festival sebebiyle bulunmam gerekmekte. Sanıyorum ki bu tarz Almanya seyahatleri için turist vizesi alınması gerekiyor. Benim konsolosluğa Almanya’ya yapacağım seyahatimin Almanya'daki festival ile alakalı olduğunu ispatlayacak satın aldığım festival biletim mevcuttur.(Berlin bira festivali vb ) Ayrıca şu an sigortalı olarak çalışmamaktayım.Vize başvurumu yapacağım süre içinde sigorta girişi yaptırmış olabilirim, hesabımda belirli miktarda döviz ya da TL bulundurabilirim. Ek olarak, bir arkadaşım vize tarihlerinin olduğunu, o süre yaklaştığında bana bilgi vereceğini ve başvuru için yönlendirebileceğini söylemişti ama kendisine maalesef güvenemiyorum bu sebepten dolayı sizin gibi kurumlar aracılığıyla işlerimi yürütmek istiyorum. Eğer ki vize alabilme ihtimalimi bilmiyorum ancak vize alabilirim ve bu kolay bir işlem olsa dahi sizden bütün masraflar dahil detaylı bilgi talep ediyorum. Hatta önümüzdeki hafta Antep’e bir ziyaretim olacak detaylı bilgi için ofisinizi ziyaret edebilirim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
bulent 13/01/17, 12:01
Merhabalar, Aile birleşimiyle Almanyada dört yıldır yaşıyordum.Lakin esimle ayrildim .Bende Türkiye'ye çocuğumun rahatsizliği iiçin geldim.Bu süreçte pasaportum kayboldu, bunla ilgili gerekli bilgilendirme yapildi.Yeni pasaportum geldi.Bunun üzerine Almanya Ankara Konsolosluğundan randevu aldim ve o tarihte eksiksiz olarak gittim.Lakin iki ay sonrasinda bana olumsuz cevap geldi Şu anda altı aydır Türkiyede işsiz bir şekilde çare ariyorum.Ekonomik gücüm olmadiğından hakkimi arayamadim.Lütfen bu konuda sorun olan kısım neresidir ? Tekrar bu vize için başvurumu yapmam gerekiyor,saygilarimla
Cevabı Görüntüle
T. Gündoğdu 12/01/17, 15:25
Almanya'ya seyahat etme planım var. Almanya vize başvurusuyla ilgili beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
M. Ulvi KAYA 12/01/17, 15:05
Yeğenimin kasım ayında Almanya'da düğünü var. Eşim, ben oğlum ve annemle birlikte düğüne katılmak istiyoruz. 1 haftalık vize almamız gerekli. Ablam Almanya vatandaşı ve ben sigortalı çalışanım 1,5 yıllık. Hangi yolu izlemeliyiz?
Cevabı Görüntüle
Sevil 10/01/17, 17:35
Merhabalar,

İki sorum var,

1- Yunanistan Schengen vizesi ile Almanya da dil okuluna gidebilirmiyim? Almanya'da Dil kursu süresi nekadardır?
2- 6 aydan uzun Almanya vizesinde kısa döneme göre hangi evraklar farklı istenir?
3- Bankada para bloke etmek gerekirmi?

Bu konularda bizlere danışmanlık sağlayabilirmisiniz ?
Cevabı Görüntüle
a. yıldız 09/01/17, 17:15
Merhaba Vizemerkezi,
Almanya'daki çocuğumun düğünü nedeniyle bir haftalık Almanya vizesine ihtiyacım var.İlk defa yurt dışına çıkacağım.Bu konularda profesyonel danışmanlık almam gerekiyor Ne yapmam gerekir? Beni en kısa zamanda bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
o. karaduman 09/01/17, 09:50
Merhaba,

Aile olarak avrupaya kış seyahati planlamaktayız, Ben , eşim ve küçük kızım için vize başvurusu yapacağız, ancak büyük kızımın geçen sene Fransa'ya okul gezisinden dolayı aldığı vize geçerliliğini sürdürmekte fakat eski pasaportunda, yeni pasaport ve eskisindeki vize ile giriş yapabilir mi yoksa yeni pasaportuna ayrıca vize mi almak gerekir?

Schengen vizesi danışmalığı için Vizemerkezi.com olarak destek veriyor musunuz ?
Cevabı Görüntüle
h. sezer 08/01/17, 22:49
Merhaba,

Turkiyede universiteyi kazandim fakat almanyada Üniversite okumak istiyorum.Almanca'yı almanyada dil kursunda öğrenebilirmiyim ?.Dil kursu icin almanyaya gitmek istiyorum. Nasil başvuru yapmam lazım ? Almanyada üniversite eğitimi için dil vizesini hangi şartlarda alabilirim ? Vizemerkezi.com Almanya'da Üniversite eğitimi ve dil kursu vizesi için danışmanlık yapıyormusunuz ?
Cevabı Görüntüle
a. akman 08/01/17, 19:47
Frankfurt'a arkadaş ziyaretine gideceğim. Ancak kızım Fransa'da öğrenci ve daha önceki vizelerimi Fransız Konsolosluğu'ndan aldım. 1 yıllık vize verdiler genellikle. Frankfurt'tan Fransa'ya geçeceğim ve dönüşüm Fransa'dan Türkiye olacak. Vize sürem doldu. Tekrardan Fransa Konsolosluğu'ndan vize alsam Almanya'ya girişte sorun yaşar mıyım?
Cevabı Görüntüle
Adar 08/01/17, 18:52
Merhaba,
3 ay önce Almanya'ya aile ziyareti 20 günlük vize aldım gidip geldim. Tekrardan Almanya turist vizesi olarak başvurdum sizce sonuç ne olur şimdiden teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
H. Sosa 07/01/17, 19:36
Ben Almanya'da yaşıyorum ve annemi haziran ayında 1 aylığına misafir olarak getirmek istiyorum. Kendisinin ne gibi evraklara ihtiyacı var ve ne kadar sürer başvurudan sonra cevap almak? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
G. Mujtaba Dogar 06/01/17, 12:20
Ben Türkiye'de yüksek ögrenim gören bir yabanci öğrenciyim. Pakistan vatandaşıyım. Almanya'daki halamı ziyaret etmek istiyorum. Nerden ve nasıl başvurabilirim ?
Acaba benim yabanci olduğum için farklı bir yerden mı başvurması gerekiyor?
Yardımcı olursanız çok iyi olur
Cevabı Görüntüle
M. Pala 06/01/17, 08:54
Merhaba,
Almanya-Münih doğumlu 17.09.03 tarih doğumlu kızımın alman nüfus cüzdanı süresi 2011 de bitti.Yenisini almak için ne yapmamız ve hangi belgelere ihtiyacımız var?Saygılarımla.Mehmet Pala