Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. Kerevizci 12/07/19, 02:09
Merhaba, Almanya'dan doktoraya kabul aldım ve bana çalışma kontratı gönderdiler. Almanya Ulusal vizem ( Bilimsel araştırma grubu) Yaklaşık kaç günde çıkar çünkü eylül ayında iş başı yapmam gerekiyor.
Cevabı Görüntüle
E. Polat 23/06/19, 23:40
Merhaba, ben 1991 Almanya doğumluyum 18 yaşıma kadar orada yaşadım ve 12 yıl orada okudum ailem hala orada yaşıyor 10 sene önce ise evlendim ve Türkiye'de yaşıyorum hiç giriş çıkış yapmadım. Almanya'da süresiz oturumum vardi hatta Alman vatandaşlığına da başvurmuştum tekrardan Almanya'ya girme hakkım ve Alman vatandaşı olabilme hakkım var mi?
Cevabı Görüntüle
N. Koç 22/06/19, 15:39
Almanya'da vekaletname ile bir yer aldım (arsa üzerinde bir ev var) yeri ortak aldım yarı hisse sahibiyim. Ben şimdi gidip yerimi görmek istiyorum. Bunun için vize başvurusu yapacağım uzun süreli bir vize almak istiyorum (6 aylık 1 yıllık gibi) bunun için ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
C. Levent 21/06/19, 12:29
Almanya'daki gezimiz sırasında birkaç şehri gezmek istiyoruz. vize başvurusunda bulunurken şehirler arası geçişte kullanacağımız tren veya otobüs biletlerini ve rezervasyonları belirtmemiz gerekiyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
A. Yıldırım 21/02/19, 21:01
İstanbul'da yaşıyoruz, ablam ailesiyle Almanya'da yaşıyor.Lise 1'e yani 9.sınıfa giden oğlumu oraya okumaya göndermek istiyoruz.Bunun için Almanya'dan ablamın göndereceği evraklar nelerdir veya Alman konsolosluğuna randevu alıp gitmek mi lazım hangi evrakları öğrenmek için. İlk defa gidecek oğlum yurt dışına. Acemiyiz yardımcı olursanız sevinirim
Cevabı Görüntüle
H. Çetiner 15/02/19, 20:19
Merhaba yaklaşık 3 aydır Almanya çalışma vizesi bekliyoruz anlaştığımız firma İtalyan Almanya'da iş yapıyor orada avukatlar uğraşıyor ama ne gibi sorundan dolayı bu kadar bekliyoruz red gelme ihtimali var mı yada yasal prosedür den dolayımı geç kaldık bilgi verebilirseniz memnun olurum, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A. Akkaya 07/11/18, 16:50
Merhaba, daha önce İstanbul'daki ofisinizden vize hizmeti almıştım. Almanya vizesi için güncel evrak listesini benimle paylaşır mısınız? SGK çalışanıyım, Almanya'dan ticari davetiyem var ve ayrıca arkadaş ziyaretinde de bulunacağım. Hem ticaret hem de ziyaret olacak. Almanya'da bulunacağım sürede arkadaşımın evinde kalacağım. Almanya vizesi kaç günde çıkar ve ne kadara mal olur? Seyahat sağlık sigortası sizin tarafınızdan yapılıyor mu ve 1 yıllık sigortayla daha uzun süreli vize çıktığı doğru mudur? Zaman kısıtlamam olmadığı için Express ya da VIP başvuruya ihtiyacım yok. Geç bir saat olduğu için aramak istemedim. Dönüşünüzü bekliyorum, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
F. Tal 16/10/18, 11:11
Babamın hastalığı nedeniyle babamı hastanede ziyaret için Almanya'ya gitmek istiyorum, ancak davetiyem yok. Babamın hastane raporu işe yarar mı, ben turistik mi akraba ziyaret vizesi mi almalıyım?
Cevabı Görüntüle
K. Memiş 20/08/18, 13:47
Merhabalar,
annem 1952 dogumlu türk vatandasi ve 79'dan beri Almanya'dayasamaktadir.
şu an hastanade yatmaktadir ve durumu da bayağı ağır. Kendisinin bir istegi var kiz kardesini görmek istiyor.
Bu durumda türkiyede yasayan kiz kardesine vize almak ne kadar sürer ve neler gerekir?
Hizli vize diye bir olay var midir?
Cevabı Görüntüle
S. Şalvarlı 01/08/18, 08:47
Merhaba,
Almanya'ya 6 aylığına mesleki eğitim için gitmem gerekiyor, yeşil pasaportum ve Almanya'dan davet yazım var, vize için ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
O. Karataş 19/06/18, 01:24
Merhaba Almanya’da iş yatırımı yaparak oturum ve vatandaşlık konularında Danışmanlığınıza ihtiyacım var.
Cevabı Görüntüle
A. Karaman 17/06/18, 00:04
Ben Bartın'da oturuyorum. Almanya'da 10 günlüğüne uzaktan akrabamız var onun yanına ziyaretine gideceğim. Pasaport çıkarmak gerekiyor mu?
Cevabı Görüntüle
F. Mollaoğlu 24/05/18, 12:09
Merhaba,
Almanya'da Hasta Bakıcı Şirketim var ve Hastahanelerle beraber çalışıyoruz.
Ben Kendi Şirketim icin cok sayıda Hemşireyi Almanya'ya almak ve çalıştırmak isterim.
Benden çok sayıda işci istiyorlar. Almanya'daki konaklama ve kağıt işlemleri konusunda bize yardımcı oluyoruz.
Saygılarla
Cevabı Görüntüle
T. Aktepe 09/05/18, 21:43
Almanya öğrenci vizesi için gereken evraklar ve yapmamız gerekenler nelerdir?
Cevabı Görüntüle
B. Yılmaz 24/04/18, 12:40
Evliyim ve 3 senedir alanımda bir şirkette çalışıyorum. Yine alanımda çalışmak üzere Berlin'de ikamet eden bir firmada çalışmak için ailemle Berlin'e taşınmak istiyorum. Üniversite eğitimimi halen almaktayım. Bu şartlarda benim Almanya'da çalışma izni almam mümkün mü? Teşekkürler.
Telefon