• sdd
  S. GÜL,

  Merhaba, Ulusal Vize için aylık 1027 Euro olarak belirtilen teminatın vize başvuru sürecinde toplam ne kadar olması gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum.

 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  c. l, 29 Eki 2023, 16:43

  Merhabalar, Almanya aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu nasıl alabilirim? Sizden destek almak istersem bu başvuru için kaç gün önceden sizinle iletişim kurmam gerekir? Telefonla randevu almak istesem ofisinize gelmeden uygun olur mu? Desteğiniz için teşekkür ederim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?
  HZ, 29 Eki 2023, 16:36

  20 Mart'ta teyzemin yanına gideceğim Almanya aile ve arkadaş ziyareti vize kaç günde çıkar? Sonuçlanma süresi uzun mu sürüyor, erkenden mi başvuru yapmak gerekir? Şubat başında yapsam başvuru süresi yeterli olur mu? Başvuru yaparken benim banka hesabım mı sunmam gerekecektir? Öğrenci olduğum için babam mı sunmam gerekecektir? Bilginizi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile ve Arkadaş vize ücreti
  b. m, 29 Eki 2023, 16:30

  Merhabalar, fiyatlandırmayı anlayamadım, bana destek vermenizi rica edeceğim. Almanya Aile ve Arkadaş vize ücreti nedir? Ne kadar ve nereye ödemem gerekiyor? Randevu öne çekme işlemi istersem fiyat farkı ne kadar olacaktır? Bilgi rica edeceğim, iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar
  e. g, 29 Eki 2023, 16:06

  Merhabalar, bir firmada muhasebeci olarak çalışmaktaydım. Almanya’ya amcamın yanına gideceğim. Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi gerekli evraklar nelerdir? Karşı taraftan alınması ve benim sunmam gerekenler nelerdir? Bilgi vermenizi rica edeceğim teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu
  E. E, 28 Eki 2023, 17:37

  Merhabalar, Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti vize başvurusu yapmam gerekiyor, bu vize için Amcamdan neler istemem gereklidir? Davetiye kaç ay geçerli olacaktır? Desteğinizi rica edeceğim, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
  u. y, 05 Eki 2023, 09:15

  Merhaba, eşim ve 11 yaşındaki kızım Almanya’ya turistik vize başvurusunda bulunacaklar. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle yapacakları bu seyahatlerine ben katılamayacağım. Eşim İstanbul’da özel bir şirkette çalışıyor, yapacakları başvuru da kendi evraklarını sunmalı mı? Almanya turistik vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Kızım için muvaffakatname vermek zorunda mıyım? Bu konular da yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  E. N, 04 Eki 2023, 09:44

  Merhabalar, Aralık ayı içinde Almanya ‘da bir fuara gitmem gerekiyor fakat duyumlarıma göre şu sıralar sonuçlanma sürelerinde sıkıntı varmış. Almanya turistik vize kaç günde çıkar, normalde söylenilenler doğru mudur? Başvuru yaparken süre kısmında nelere dikkat etmem gerekiyor şimdiden mi randevu almam gerekir desteğinizi rica edeceğim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ticari Vize Nasıl Alınır?
  A. L, 04 Eki 2023, 09:38

  Merhaba, Almanya bağlantılı bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. Almanya’daki firmamız oradaki makinelerin kontrolü için beni Almanya’ya davet etmek istiyor. Almanya ticari vize nasıl alınır? Davetiyenin ıslak imzalı olması gerekiyor mu, mail çıktısı olur mu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Vize Evrakları
  V. N, 04 Eki 2023, 09:18

  Merhaba, Almanya’da yaşayan kuzenim bana davetiye gönderecek. Ben burada kendi işimi yapıyorum. Almanya vize evrakları hakkında bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Emeklilere Almanya Akraba Ziyareti
  Y. ERSU, 26 Oca 2023, 10:51

  Almanya'ya vize almak için (akraba ziyareti, gidecek olan emekli) sırası ile yapılacak işlemler nelerdir? Emeklilere Almanya akraba ziyareti süreci nasıldır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğrenciler için Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi
  Mehriban, 01 Şub 2023, 21:42

  Merhaba kendim öğrenciyim Almanya’ya arkadaşıma ziyarete gideceğim ziyaret davetiyem geldi şimdi ne yapmam gerekiyor, nasıl evraklar eklemem gerekir? Kaç güne çıkar? Öğrenciler için Almanya arkadaş ziyareti vizesi verilir mi? Saygılarımla.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz?
  N.K, 30 Mar 2022, 11:03

  Selamlar, Almanya’da bir fuar için stand kuracağımıza dair ticari bir vize başvurusu yaptık. Almanya’daki fuar stand belgelerimiz ile beraber yaptığımız ticari vizemiz 2 kişi olarak ret aldı. Almanya ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Kurulacak stand için oldukça fazla masraf yapıldı ve yapılan başvurunun neden ret olduğuna bir anlam veremedik. Başvuru esnasında sunulan belgelerimi eksikti ya da stand belgelerimi bilemiyorum. Çok vaktimiz kalmadı itiraz mı edelim yoksa tekrar başvurumu yapalım sizden danışmanlık talep ediyorum. Bana nasıl yardımcı olabilir ve ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Almanya'da çalışabilir miyim?
  H.K, 30 Mar 2022, 11:08

  Selamlar, Almanya’da yakınım olan bir akrabamın firması var bana 15 günlük bir ticari davet yollayacak ben orada gidip ona belli bir süre yardım etmek istiyorum. Ticari vize ile Almanya’da çalışabilir miyim? Ya da ticari vize alarak gitsem ve vizemi orada çalışma vizesi olarak değiştirebilir miyim? Ticari vize bana orada çalışma hakkı sunar mı? Çok fazla bilgi var ben ticari vize almak istiyorum ama bu vize kısa süreli vize olduğunu öğrendim ve Konsolosluk ne kadar verir ise orada o kadar çalışıp çalışamayacağım konusunda tereddütte kaldım. Çalışabilmem için ticari bir vize başvurusu benim için yeterli midir? Bilgi için şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  G.K, 30 Mar 2022, 11:13

  Merhabalar, Almanya’dan bana çalıştığım bir firmadan ticari bir davet geldi. Ben Almanya ticari vize ile Hollanda’ya gitmek istiyorum. Çünkü Almanya seyahatimden önce Hollanda’ya 2 günlük bir seyahat planım oluştu Almanya’ya girmeden bu ticari vize ile Hollanda’ya seyahat ederken sorun yaşar mıyım? Ya da başvuruyu nereden yapmam gerekir? Almanya için Ticari vize alma durumumda Hollanda girişinde sıkıntı yaşamamak için ne gibi bir işlem yapabilirim? Bana ne önerirsiniz ve Şirket belgelerim ve davetiyem hazır şahsen hazırlamam gereken belgelerim Her şey tamam ama nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor? Son olarak Almanya seyahatim haziran ama mayıs sonu Hollanda seyahatim olacak bana yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım?
  D.G, 04 Nis 2022, 15:53

  Merhabalar, Almanya’dan ev aldım, turisti vize nasıl alırım? Başvuru esnasında ne gibi belgeler sunmalıyım aldığım evi belgelerime durumumda daha uzun süreli vize alabilir miyim? Ben işverenim ve yaklaşık 6 yıldır aktif işlem gören bir şirkete sahibim ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ben yoğun çalışan biriyim ve randevu günü şahsen gelme durumum biraz sıkıntılı işlemlerimi sizin üzerinizden yapma durumumda benim yerime başvuru yapmanız mümkün mü? Güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım?
  M.A, 04 Nis 2022, 16:25

  Merhabalar, Almanya’da bir firma ile yaklaşık 3 yıldır aktif bir iş yapıyorum. Ve son Almanya seyahatimde sık sık seyahat etme sebebim ile Almanya’dan bir ev aldım. Gidişlerimde otellerle uğraşmamak için konaklayacağım bir evim mevcut ve çok sık seyahat ediyorum. Uzun süreli olarak Almanya’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Bunun için ne takım belgeler sunmam gerekiyor? Benim seyahatim 3-5 günlük olacak ama devamlı vize başvuruları ile uğraşmak hayli meşakkatli bir durum haline geldi. 5 Yıllık çok giriş gibi bir vize alırsam benim oldukça işime yarayacak. Ayrıca son parmak izimi 2019 başında verdim. Başvuru esnasında şahsen gelmek zorunda mıyım gene de işlerim oldukça yoğun ve başvuru günü gelmeme durumumda işlemlerimi benim yerime siz şahsen yapabilir misiniz? Ayrıca son olarak işlem süresi ne kadar olacak benim çok bir vaktim kalmadı seyahate acil bir şekilde vize başvurusu yapmam gerekiyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum, Almanya'da oturum nasıl alırım?
  Ö.H, 04 Nis 2022, 17:07

  Merhabalar, Yaklaşık 14 yıldır Türkiye’de aktif bir tekstil firmam mevcut yurtdışına birçok firma ile çalışıyorum. Bu ülkelerden biride Almanya ve Şirketimin temsilciliğini kurdum, Almanya’da oturum nasıl alırım? Ve başvuruyu nereden nasıl yapabilirim? Başvuru esnasında başvuru merkezinde şahsen bulunmam gerekir mi? Ayrıca bu hizmeti siz sağlıyor musunuz? Ben birçok firma ile görüştüm fakat çok bilgi sahibi firmaya rastlamadım benim tam olarak nereden başvuru yapmam gerekiyor. İyi çalışmalar dilerim, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim?
  G.F, 05 Nis 2022, 15:00

  Merhabalar, Almanya’ya ticari bir seyahatim söz konusu bu seyahate Eşim ile beraber seyahat etmeyi planlıyorum. Almanya ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Ben işverenim evraklarım tamam eşim ev hanımı ben sponsor olacağım benim eşim için ne gibi belgeler hazırlanması gerekiyor? Ayrıca eşim benimle beraber ticari başvurumu yapacak? Başvuru türü ne olacak eşimin bilgi rica edebilir miyim? Ayrıca her ikimizin de başvuru esnasında gelmemiz gerekiyor mu? Daha önce hiç vize başvurumuz olmadı ilk olacak bu sebeple nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya şoför vizesi ret geldi
  D.G, 05 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar. Almanya’ya vize başvurusu yaptım fakat sebebini dahi bilmediğim bir sebepten ret geldi. Başvurum Almanya şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Şirkette gerekli belgeler verildi fakat tüm belgelerimin tam olmasına rağmen ret aldım. Başvurumu sizinle yapmak istiyorum ret aldım ama bunu nasıl çözebiliriz? Sizden ricam bana gerekli belgeleri iletmeniz ve başvurumu nasıl ve ne şekil yapmam gerektiği hakkında bilgi itiraz hakkım varmış. Sizce itiraz mı etmeliyim? İtiraza dönüşler çok fazla zaman sonra oluyormuş benim o kadar da vaktim yok açıkçası firma bana o kadar süre tanımıyor yola çıkmam gerekli başvurum için sizden yardım istiyorum. Bilgi için şimdiden teşekkür ediyorum, Güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya uzun süreli şoför vizesi almak
  K.U, 05 Nis 2022, 16:34

  Merhabalar, Almanya’ya vize başvurusu yapmak istiyorum. Fakat ben bir firmada şoför olarak çalışıyorum ve Almanya uzun süreli şoför vizesi almak istiyorum. Gerekli evrakları ve başvuru esnasında başvuru merkezinde şahsen gelmem gerekip gerekmediği hakkında bilgi rica ediyorum. Bana danışmanlık vermenizi ve uzun süreli vize almak istiyorum. Başvuru işlem süresi ne kadar sürer ayrıca ortalama 1 ayım var vizem yetişip yetişmeyeceği ile alakalı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
  M. çoban, 10 May 2022, 17:50

  Merhaba iyi günler. Almanya’da amca oğlunun haziranda düğünü var. Almanya aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gerekiyor ne yapmamız gerekiyor. Evraklar konusunda yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya aile birleşimi
  Y. Cakmak, 10 May 2022, 18:03

  Merhaba iyi günler. Eşim Almanya vatandaşı. Aile birleşimi yaparak Almanya’ya taşınmayı düşünüyorum. Almanya aile birleşimi için gerekli evrak listesi nedir? Nasıl vize başvurusunda bulunabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya çalışma vizesi 2022
  M. bayat, 10 May 2022, 18:14

  Merhaba iyi günler. Yazılım mühendisiyim, Almanya’daki bir firmayla iş sözleşmesi imzaladım lakin Almancam yok Almanya çalışma vizesi 2022 yılı için başvuruda bulunabilir miyim yol gösterir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlar İçin Almanya Aile Ziyareti Vizesi
  B. sürmeli, 14 Eki 2022, 19:56

  Merhaba iyi günler, ben 19 yaşındayım önümüzdeki aralık ayında Almanya'da kuzenlerim ve teyzemi ziyaret etmek istiyorum. Fakat şu anda herhangi bir üniversiteye kaydım yok maalesef. Adıma kayıtlı olarak da 2006 model bir araba var sadece. Bu benim için çok büyük sorun teşkil eder mi vize müracaatıma? Çalışmayanlar için Almanya aile ziyareti vizesi başvurusu var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Öğretmenler için Almanya ziyaret vizesi
  E. A.D., 14 Kas 2022, 16:17

  Merhaba Almanya’ya ablamın yanına ziyaret için gitmek istiyorum. Ziyaret vizesine mi başvuracağım? Öğretmenler için Almanya ziyaret vizesi evrakları nelerdir? 3 yılık öğretmenim ablamın istek yapmasına gerek var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya vizesi ile Schengen vizesi
  M.T., 08 Ara 2022, 23:30

  Merhaba ben bir esnaf olarak eşim ile kısa süreli bir tatil için Almanya ve Avrupa’ ya gitmek istiyoruz. Bunun için ne yapmalıyız. İş yerinde iki çalışanım ve bankada epey bir param var. Almanya vize Reddi olmaması için kesin vize için ne yapmalıyım yardımcı olursanız ve iletişime geçerseniz memnun oluruz. Pasaportumuz da var.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Altunizade Almanya Vizesi
  N.S, 30 Ara 2022, 10:24

  Kolay gelsin, Almanya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum, Kadıköy'de ikametim şirketiniz bana danışmanlık verebilir mi? Altunizade Almanya Vizesi başvurularında yetkili misiniz? Süreç nasıl ilerliyor nelere dikkat etmem gerekir tüm sorularıma dönüş yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Ankara Anlaşması
  D. Güler, 09 Oca 2023, 17:41

  Almanya çalışma vizesi kapsamında Almanya Ankara Anlaşması gibi anlaşmalar var mıdır? Merhabalar, Almanya’da çalışmak istiyorum. İngiltere’de daha önce olan şirket kurup oturma izni alınan Ankara Anlaşması vardı. Almanya için de bu tarz bir anlaşma türü var mıdır ve varsa yanıt alma süreci ne kadar sürüyor acaba?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya Chancenkarte
  M. Yılmaz, 10 Oca 2023, 07:06

  Almanya’da da Greencard gibi bir uygulama var mıdır? Eşim ve ben ikimiz de çalışıyoruz ve artık İstanbul’da hatta Türkiye’de çalışmak istemiyoruz. Ailelerimizden de çok uzak bir ülkeye gitmek istemiyoruz. Bu nedenle Greencard’a çok sıcak bakmıyoruz. Almanya yaşamak istediğimiz bir ülke. Almanya Chancenkarte uygulaması ile bunu yapabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Almanya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.