Hollanda Hakkında Sorular & Yorumlar

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
m. mızrak 02/03/17, 14:27
Hollanda'da ikamet eden kız kardeşim davetiye göndererek annemi bir ay süreyle misafir etmek istiyor. Annem ev hanımıdır ancak vefat eden babamdan emekli aylığı almaktadır. Annemi Hollanda'ya gönderebilmem için gereken işlemleri sırasıyla bildirebilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
O. Atalay 01/03/17, 23:15
Merhabalar,
Hollanda turistik vize başvurularını acenteniz aracılığıyla yapabiliyor muyuz? Vize ücreti ve başvuru ücreti hakkında bilgilendirebilir misiniz. Online randevu alabiliyor muyuz? Yoksa telefonla arayıp mı randevu almak gerekli. Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
A. Karabacak 01/03/17, 20:48
Merhaba bir şirkette calisanim, eski Hollanda vatandaşıyım. Gerekli evraklar kafa karıştırıcı, hangi evrakların benim ayarlamam gerektigini ve hangisinin isyerinin ayarlamasi gerektigini anliyamiyorum. Bunu ikiye ayirarak bana bir mail gonderebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
G. Can 27/02/17, 11:23
Merhaba, Turistik amaçlı Amsterdam'a gitmek istiyorum. Vize başvurusu için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Nereye teslim etmem gerekiyor. Ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? Ankara'da yaşıyorum.

Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
m. sevingüler 24/02/17, 13:38
iyi günler,
9'uncu aya kadar geçerli yeşil pasaport sahibiyim. 4'üncü ay da 1 haftalık turistik gezi planlıyorum. pasaport geçerlilik süresi seyahat bitişi +5 ay olacak gibi. bazı yerlerde 6 ay bazı kaynaklarda 3 ay isteniyor deniyor. yardımcı olursanız sevinirim..
Cevabı Görüntüle
Ö. NUR ATİK 20/02/17, 15:58
Merhaba, ben 5 Mart pazar günü Hollanda vatandaşı olan nişanlım ile evleniyorum. Nisan ayında ziyarete gitmek aynı zamanda oturum izni için de başvurmak istiyorum. İkisi aynı anda olabiliyor mu? Bunun dışında oturum izni için ilk olarak eşim mi Hollanda'dan başvuruda bulunacak evlilik cüzdanımız ile birlikte? Eşime başvuru sürecinde benimle ilgili bir evrak gerekli mi? Ben buradan herhangi bir işlem yapacak mıyım konsolosluğa giderek? Aklım çok karışık ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda bilgilendirir misiniz? Dil sınavından bahsediliyor. Bu sınav nerede ve ne zaman oluyor? Nasıl gireceğim. Ya da bu sınav şart mı?
Cevabı Görüntüle
T. Arasan 20/02/17, 15:51
Merhaba. Ben Hollanda'da 3 aydan daha uzun süre kalmak için oturma izni almak istiyorum. Nereye başvuru yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
yeliz 16/02/17, 11:00
Merhaba seyahat amacının uygun olmadığı gerekçesiyle vize reddi aldım sebebi daha önce 2 kere orada bulunan akrabalarımın davetiyesi ile gitmiş olmamdan kaynaklı bu sefer bookingden otel rezervasyonu yapmıştım ama ödememiştim tabi orada akrabalarımın olduğunu bildikleri için inandırıcı gelmedi bu durum seyahat tarihleri çok yaklaştı itiraz etmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
Cevabı Görüntüle
E. ATAMAN 21/01/17, 11:19
Merhabalar. Ben eşimle birlikte Hollanda'ya gezme amaçlı gitmeyi düşünüyoruz. Orada Kuzenlerim Dayılarımda var konaklama olarak orada kalacağız. Yalnız benim sorum şu yönde Ben şimdiden vizemi alsam uçak biletlerimi alsam vizenin geçerlilik süresi ne zamandır ya da şimdiden alsam temmuz ayında seyahat edebilir miyim ?
Cevabı Görüntüle
Ö. Kocabaş 17/01/17, 08:13
Sayın yetkili,

17-22 Mart 2017 tarihleri arasında turistlik gezi için Amsterdam'a gitmeyi planlıyorum. En son İtalya'ya başvurup aldığım, 26.11.2016 başlangıç, 26.05.2017 bitiş tarihli multipl Schengen vizem mevcuttur. Amsterdam seyahatim öncesinde almam gereken ek belge var mıdır? Vizem yeterli midir?
Bilgilendirmenizi ve geri dönüşünüzü rica ederim.

Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
t. nini 27/12/16, 03:28
Merhaba,
Ben işimden henüz ayrıldım. Mart ayında biletlerim var gidiş-dönüş. Çalışmadığım için normal turist vizesi almamda bir sorun olur mu? Eğer olacaksa öğrenciyim de aynı zamanda. Öğrenci vizesi mi daha avantajlı olur öğrenmek isterim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
O. Bilgin 03/09/16, 12:34
Merhaba,
Hollanda'da yaşayan dayimin yanina gitmek istiyorum, Dayım bana davetiye gönderecek. Gerekli işlemler nelerdir? Hangi yollari izlemem gerekiyor?
Bilgi alabilirsem sevinirim
Cevabı Görüntüle
B. Arabaci 14/08/16, 21:57
Merhaba.
Ben Hollanda'ya Teyzeoglu'mun yanina gitmek istiyorum. Kendisi evlidir. Bende evliyim ve eşimle beraber ziyarete gitmeyi planlıyorum. Ama cok evrak isteniyor. Kisaca ne yapmam gerekiyor? Yardimci olursaniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
D. Şenyiğit 09/08/16, 11:41
Hollanda'ya ailemi getirmek istiyorum. düğün için ne yapmamız gerekiyor ben ve ailem şimdiden teşekkür ederim saygılar
Cevabı Görüntüle
M. 23/07/16, 00:29
İyi akşamlar Hollanda Vize Merkezi ben Hollanda üzerinden Schengen vizesi almak istiyorum turistik amaçlı otel ve uçak rezervasyonları istiyorlar ama ben otelde değil akrabamın yanında kalacağım bu vizeyi alma konusunda bir sıkıntı çıkarır mı?

Not: Akrabam istek yapmak için yeterli ücret alamıyor ama oradaki bütün masraflarımı ben karşılayacağım.