Hollanda Hakkında Sorular & Yorumlar

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S. bilen 07/11/17, 12:06
Ben Hollanda'daki amcamları ziyarete gideceğim. Öğrenci değilim askerden yeni geldim. Çalışmıyorum. Ne tür bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
o. yalçın Tekinarslan 21/09/17, 17:45
Merhaba. Daha önce 2 yıllık ticari vizem olmasına rağmen yeni başvurumda 1 yıllık bir ticari vize verildi.Bu konuda konsoloslukta bir itiraz mercii var mıdır?Hollanda'lı bir kuruluşla çalıştığım için çok sık ve uzun süreli Hollanda seyahatlerim oluyor,bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.
Saygılar
Cevabı Görüntüle
S. Bal 29/06/17, 10:32
Hollanda vize işlemlerinde yetkili acente üzerinden yapmak istiyorum. Vize Merkezi bana bu konuda nasıl yardımcı olabilir? Konsolosluktan başvuru yapılıyor mu?

Cevabı Görüntüle
Y. Kantekin 29/06/17, 00:12
Ben Samsun'da yaşıyor ve Samsun'da çalışıyorum Hollanda aile akraba vizesi için başvuracam ilk defa yurtdışına çikacam vize işlemlerini bir günde veya gün içinde tamamlanır mı?
Konsolosluklar sakin olduğu bir gün var mı? Ankara'ya gidecek ve bunun için işten izin almam gerekiyor teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
K. Polat 26/06/17, 12:36
Merhabalar, Ben Hollanda'da, Den Haag ( Lahey ) şehrinde doğdum ve 13 yaşına kadar orada yaşadım. İlk ve ortaokulu orada bitirdim ardından lise 1'i bitirdim. Sonra ailem Türkiye'ye dönme kararı aldı ve döndük. Bu sırada Hollanda vatandaşlığından çıktık ve Hollanda pasaportumuz yoktur. Ancak ben tekrar Hollanda vatandaşı olmak istiyorum. Flemenkçeyi unutmadım hala anadilim gibi konuşabiliyorum. Benim Hollanda vatandaşı olup Hollanda pasaportu alma hakkım var mı ? Babam 20 yıldan fazla Hollanda'da kaldı ve çalıştı ek olarak.

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
H. Buyukkaya 15/06/17, 13:37
Bana Hollanda'dan arkadas ziyareti icin davetiye geldi simdi nasil islemler yapacam bilmek istiyorum. yardimci olursaniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
S. Alabay 02/06/17, 10:49
Merhabalar, Annem 70 yaşında ve Hollanda da Oturumu olan kardeşlerim Annemi Hollanda'ya çağırıyor 1 aylık için.Hollanda'ya gitmek için gerekli başvuru harçları dışında başka ücret var mı?Mesela Hollanda'ya varınca orada herhangi bir ücret ödeyecek mi?
Cevabı Görüntüle
s. ayhan 01/06/17, 00:10
Merhaba. 15 yaşında oğlum var. Onu Hollandada ki akrabalarımızın yanına turistik amaçlı göndermek istiyoruz. 18 yaşından küçük olması engel olur mu bu geziye? Noterden alacağımız muvaffakiyet belgesi yeterli midir?
Cevabı Görüntüle
S. sonmez 31/05/17, 15:59
Merhabalar, Vize evraklarimi tamamladim. Hollanda vize randevusu icin nereye gidecegim?Cevabı Görüntüle
e. çopur 29/05/17, 23:49
Merhaba, 17 yaşındaki oğlum ve 23 yaşındaki kızım Hollanda da master yapan kuzenlerini Temmuz ayında ziyarete gidecekler.En fazla 10 gün kalmayı planlıyorlar. Ankara'da ikamet ediyoruz. Ben SGK emeklisiyim. Evrak ve vize konusunda bizi bilgilendirir ve yardımcı olursanız çok seviniriz. Saygılarımla,


Cevabı Görüntüle
m. bedirhanoğlu 28/05/17, 19:39
Merhabalar Hollanda'daki arkadaşımı ziyarete gitmek istiyorum eğer memnun kalırsam orda kalmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz neler hangi belgeler gerekli?
Cevabı Görüntüle
M. Rıza Peker 26/05/17, 21:04
Merhaba ben Rıza, ağustos ayı içinde Hollanda' ya turizm amacıyla azami bir hafta süreli seyahat etmek istiyorum. Serbest Meslek çalışanıyım, başvuru için ne yapmam gerekiyor. başvuruyu ne zaman yapmalıyım. uçak biletini ve otel rezervasyonunu başvuru sonuçlandıktan sonramı yoksa öncemi yapacağım. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler....
Cevabı Görüntüle
M. Ali HARHAR 20/05/17, 23:50
Merhaba ben Üniversite ögrencisiyim ve abimin yanına ziyarete gidecem ve vize randevusu aldım artık konsolosdukdan alınmıyor galiba.
Türkçe-Flemenkçe mektup
Hollanda Rotterdam belediyesi onaylı davet mektubu
Abimin 3 aylık maaş bordurosu
Abimin iş yeri sözleşmesi
Ögrenci belgem
30.000 € teminatlı seyahat sigortası
Uçak bileti
Abimin yengemin pasaport fotokopileri
Abimin oturum kimliği fotokopisi
Yengemin hollanda vatandaşlığı pasaportu fotokopisi
10 yıllık yeni alınmış pasaportum
biometrik fotograf
Schengen vize başvuru formu

Bu belgelerin hepsi tamam daha gerekli belge var mı gereken?
Cevabı Görüntüle
N. uctepe 19/05/17, 15:13
Merhaba iyi günler!

Görümcemi Hollanda'ya getirmek istiyorum ve vize başvurusu yapacağım. Kendisi üniversite öğrencisi. Hangi evraklar gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
o. çağıran 08/05/17, 14:38
öncelikle kolay gelsin cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Benim sorum ben Hollanda vizesi için başvuru yaptım. Ama uçak biletini Amsterdam değil Düsseldorf'a aldım. Çünkü gideceğim akrabam Hollanda'da Düsseldorf''a daha yakın olduğu için. Düsseldorf a inmem sorun olur mu? Yoksa Hollanda da bulunan bir havaalanına mı inmemiz gerekiyor size zahmet?
Telefon Et