Hollanda Hakkında Sorular & Yorumlar

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N.A. 16/01/19, 22:44
Merhaba,Ben hollandada yasiyorum ev islerime yardimci olmasi icin birine ihtiyacim var turkiyeden akrabalarimdan birini istek yapmak istiyorum olabilirmi?ve neye basvurmaliyim negibi sartlar gerekiyor..?bilgi verirseniz sevinirim sizlere iyi gunler dilerim .
Cevabı Görüntüle
N. Dönderici 16/01/19, 22:22
Merhaba. Haziran ayında Hollanda'ya 12 günlük bir seyahat planlıyorum. Ancak 25 yaşımı geçtiğim için yeşil pasaport hakkımı kaybettim, bordo pasaportla yurt dışına çıkacağım. Bu sebeple vize almam gerekiyor. Fakat vize bilgilerinde anlayamadığım birkaç nokta var. Ben yüksek lisans öğrencisi olduğum için çalışmıyorum, geçimimi annem karşılıyor. Annemin gelirini gösterir hangi evrakları toparlamam gerekir? Banka hesap özeti, maaş bordrosu, kredi ekstresi, tapu ve araç ruhsatının hepsi birden olmak zorunda mı? Ve tüm bunlara ek başka belge gerekli midir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler :)
Cevabı Görüntüle
A.A. 09/01/19, 22:12
Merhaba, bir ay önce hollanda turistik vizesi almak için başvuru yaptım daha sonra hollanda vizesi red edildi ama itiraz etmedim. Şimdi hollandada bir üniversite ile irtibat kurdum ve bana davet mektubu göndermişler tekrar vize almak için yineden başvurabilir miyim؟ yoksa belli bir süre mi beklemek gerekiyor. Dönüş yaparsanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
M. Onur Bilgili 07/01/19, 09:50
Merhabalar, Amerika tatilim için Hollanda aktarmalı uçak bileti alacağım. Havalimanında geçireceğim süre 2 saat civarında transit vize almam gerekiyor mu ?
Cevabı Görüntüle
i. Özkan 03/01/19, 23:48
2013 yılında hollandaya kardesimin davetı uzerine gıttım zamanında da geri dondum. bu hafta tekrar davetıyem gelecek yanlız 2013 yılında bagkurluydum. suan resmi belgengelendirecegim bir yerde calısmıyorum. evım arabam var ki bu 2013 yılındakıyle aynı. banka hesap hareketlerim iyi fena degil. evliyim 4 cocugum var sizce vize almam 100 de kac saygılarımla
Cevabı Görüntüle
S. Yegin 19/12/18, 18:04
Merhaba benim hollandada sirketim var bundan dolayi hollandaya ticari veya turustik vize almak istiyorum turkiyede sirketim yok bu mümkün mu
Cevabı Görüntüle
dilşat 19/12/18, 10:51
çalışmıyorum öğrenciyim ancak meksika'ya yapacağım tursitik gezi için hollanda'da transit vize almalıyım. vize ret almamak için ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
S. 14/12/18, 01:39
Merhaba şirket ortağıyım kızlarımla Hollanda için vize talebinde bulunacağım . Dilekçeyi şahsım mı yazacak yoksa şirket imza Yetkilisi mi yazacak
Cevabı Görüntüle
P.O. 11/12/18, 10:48
Merhaba, emeklilik hakkı kazandım fakat gereken yaşı bekliyorum. Hollanda vizesine başvurmak istiyorum ama şu an çalışmıyorum. Ret almamak için ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
B.D. 11/12/18, 10:11
Merhaba,
Mart ayında yüksek lisans sebebiyle Hollanda'ya gideceğim, ödemem gereken vize ücreti nedir bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
A. K. 16/11/18, 16:59
Merhaba, annem Hollanda'ya kardeşimin yanına gitmek istiyor,ev hanımı, babam da emekli. Neler hazırlamamız gerekiyor? Hollanda'daki kardeşimin de evrak göndermesi ya da hazırlaması lazim mı? Lütfen bilgilendirebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Y. Kamalı 26/09/18, 09:00
Merhaba. Ben ve babam Hollanda'daki akrabalarımızı ziyarete gitmeyi planlıyoruz. Orada yaşayan öz ağabeyim var. Bize istek (davet) oluşturacak oradan. Vize başvurusu için ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Ben Hollanda doğumluyum. Daha önce yurtdışı seyahatim olmadı, yani pasaportum yok.
Cevabı Görüntüle
SERKAN 21/09/18, 10:53
İyi günler, 2017 yılında Hollanda'ya aile ziyaretinde bulundum. Bu sene içerisinde tekrar aile ziyaretinde bulunmak istiyorum, daha önce vize almıştım. Tekrar Hollanda'ya seyahat için vize almama gerek var mı? Teşekkürler iyi çalışmalar. Pasaportum Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport)'dur.
Cevabı Görüntüle
o. budin 16/07/18, 12:41
oğlum bu yıl hollanda'da üniversite eğitimine başlıyor. Ben sanayici Yeşil pasaportu sahibiyim, eşime hollanda dan vize almak istiyorum. ama tabiiki uzun süreli en az 3 yıl. Mümkün mü.
Yada başka bir ülkeden daha uzun süreli alma şansımız var mı. Gerekirse turistik bir seyahat te planlayabilirim.
Cevabı Görüntüle
E. ŞİRİN 12/07/18, 10:39
Vize randevusu için Adli Sicil Kaydı e-devletten alınan Flemenkçe olur mu? Ayrıca Kime denen yere ne diyelim Hollanda Büyükelçiliği mi Netherlands Embassy mi teşekkürler.
Telefon