Hollanda Hakkında Sorular & Yorumlar

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N. uctepe 19/05/17, 15:13
Merhaba iyi günler!

Görümcemi Hollanda'ya getirmek istiyorum ve vize başvurusu yapacağım. Kendisi üniversite öğrencisi. Hangi evraklar gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
m. avşar 24/04/17, 12:45
Merhabalar , banka çalışanıyım , Haziran tarihinde Amsterdam seyahati yapacağım (aile ziyareti) dönüşüm Almanya'dan olacak, bankanın yazacağı dilekçede başka ülkeye gideceğimi bildirmek zorunda mıyım?
Cevabı Görüntüle
İ. Güney TEZEL 21/04/17, 11:05
Merhaba, ben İdil, öğrenciyim. Hollanda'da bir gönüllü çalışma kampına başvurdum. Kamp 12.08.2017-26.08.2017 tarihleri arasında. Oradan gelecek davetiye mektubuyla vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Uçak biletini şu sıralar uygun fiyatlıyken almayı planlıyorum. Kamp tarihinden 4-5 gün önceye alsam çıkan vize bu süreyi kapsar değil mi? Aynı zamanda vize ücretleri ve çıkma olasılığı nedir? Yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
N. Drijver 19/04/17, 13:34
Türkiye'den kardeşimin kızı 15 gün için tatile yanıma gelecek Hollanda'ya. Kendisinden istenen belgeler arasında gelir ile ilgili bir belge var. Kendisi 22 yaşında ve üniversite öğrencisi. Dolayısıyla banka hesabi ve geliri yok. Geçimini üvey babası ve annesi sağlıyor. Hangi evrakları ibraz etmesi gerekiyor, ben burada bütün masraflarını karşılamayı zaten garanti ediyorum. selamlar,Necla Drijver
Cevabı Görüntüle
Y. Türkeri 12/04/17, 10:15
Benim Hollanda vizesi için gerekli evraklarım hazırdır. Vize başvurusu için konsolosluktan randevu mu almam gerekiyor ?
Cevabı Görüntüle
k. dönmez 10/04/17, 14:56
Merhaba,
Hollanda için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. aslında ordaki arkadaşımı ziyaret etmek için gitmek istiyorum ama, yoğun çalıştığını bildiğimden dolayı benim için davet mektubu ve benzeri süreçleri devreye almadan vize başvurusunda bulunmayı tercih ediyorum. mart 2017 de emekli oldum, kendime ait tapu , araç ruhsatı ve banka dökümleri mevcut. teşekkürler
Cevabı Görüntüle
m. mızrak 02/03/17, 14:27
Hollanda'da ikamet eden kız kardeşim davetiye göndererek annemi bir ay süreyle misafir etmek istiyor. Annem ev hanımıdır ancak vefat eden babamdan emekli aylığı almaktadır. Annemi Hollanda'ya gönderebilmem için gereken işlemleri sırasıyla bildirebilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
O. Atalay 01/03/17, 23:15
Merhabalar,
Hollanda turistik vize başvurularını acenteniz aracılığıyla yapabiliyor muyuz? Vize ücreti ve başvuru ücreti hakkında bilgilendirebilir misiniz. Online randevu alabiliyor muyuz? Yoksa telefonla arayıp mı randevu almak gerekli. Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
A. Karabacak 01/03/17, 20:48
Merhaba bir şirkette calisanim, eski Hollanda vatandaşıyım. Gerekli evraklar kafa karıştırıcı, hangi evrakların benim ayarlamam gerektigini ve hangisinin isyerinin ayarlamasi gerektigini anliyamiyorum. Bunu ikiye ayirarak bana bir mail gonderebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
G. Can 27/02/17, 11:23
Merhaba, Turistik amaçlı Amsterdam'a gitmek istiyorum. Vize başvurusu için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Nereye teslim etmem gerekiyor. Ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? Ankara'da yaşıyorum.

Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
m. sevingüler 24/02/17, 13:38
iyi günler,
9'uncu aya kadar geçerli yeşil pasaport sahibiyim. 4'üncü ay da 1 haftalık turistik gezi planlıyorum. pasaport geçerlilik süresi seyahat bitişi +5 ay olacak gibi. bazı yerlerde 6 ay bazı kaynaklarda 3 ay isteniyor deniyor. yardımcı olursanız sevinirim..
Cevabı Görüntüle
Ö. NUR ATİK 20/02/17, 15:58
Merhaba, ben 5 Mart pazar günü Hollanda vatandaşı olan nişanlım ile evleniyorum. Nisan ayında ziyarete gitmek aynı zamanda oturum izni için de başvurmak istiyorum. İkisi aynı anda olabiliyor mu? Bunun dışında oturum izni için ilk olarak eşim mi Hollanda'dan başvuruda bulunacak evlilik cüzdanımız ile birlikte? Eşime başvuru sürecinde benimle ilgili bir evrak gerekli mi? Ben buradan herhangi bir işlem yapacak mıyım konsolosluğa giderek? Aklım çok karışık ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda bilgilendirir misiniz? Dil sınavından bahsediliyor. Bu sınav nerede ve ne zaman oluyor? Nasıl gireceğim. Ya da bu sınav şart mı?
Cevabı Görüntüle
T. Arasan 20/02/17, 15:51
Merhaba. Ben Hollanda'da 3 aydan daha uzun süre kalmak için oturma izni almak istiyorum. Nereye başvuru yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
yeliz 16/02/17, 11:00
Merhaba seyahat amacının uygun olmadığı gerekçesiyle vize reddi aldım sebebi daha önce 2 kere orada bulunan akrabalarımın davetiyesi ile gitmiş olmamdan kaynaklı bu sefer bookingden otel rezervasyonu yapmıştım ama ödememiştim tabi orada akrabalarımın olduğunu bildikleri için inandırıcı gelmedi bu durum seyahat tarihleri çok yaklaştı itiraz etmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
Cevabı Görüntüle
E. ATAMAN 21/01/17, 11:19
Merhabalar. Ben eşimle birlikte Hollanda'ya gezme amaçlı gitmeyi düşünüyoruz. Orada Kuzenlerim Dayılarımda var konaklama olarak orada kalacağız. Yalnız benim sorum şu yönde Ben şimdiden vizemi alsam uçak biletlerimi alsam vizenin geçerlilik süresi ne zamandır ya da şimdiden alsam temmuz ayında seyahat edebilir miyim ?