Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Avusturya Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Avusturya vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Avusturya Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Avusturya vize ücretinin Avusturya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Avusturya vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Avusturya vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 70 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize TürüKonsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Turistik Vize125€
Ticari Vize125€
Ziyaret Vizesi125€
Kültürel Vize125€
0-6 Yaş Arası45€
6-12 Yaş Arası75€
Aile BirleşimiMüşteri temsilcisinden fiyat alınız.
ErasmusMüşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Avusturya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Avusturya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 70 € danışmanlık bedeli almaktadır.

HizmetHizmet Bedeli
Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası
70 EUR

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak 500 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karşı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik - pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti;Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımızın sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30 €

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti;Avusturya seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti;Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20€ karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti;Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 km civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu;Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 Euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Avusturya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • Avusturya vize ücreti iade edilmez.
 • Avusturya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz.
 • Avusturya vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Avusturya vize ücretini sadece Avusturya vizesi için kullanabilirsiniz.

Avusturya Vizesi En Yakın Ofisleri

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya ticari vize ücreti
  O. N, 28 Ara 2023, 17:15

  Merhaba, Avusturya ticari vize ücreti için konsolosluğa ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? Konsolosluğa ödeme yapmadan başvuru yapmam mümkün müdür? Sizden destek almak istediğim zaman size ne kadar ödeme yapmam gerekir? Avusturya ticari vizesi ücreti içerisinde neler olacaktır? Pasaportum geldikten sonra kargolama ücreti dahil midir? Bilgi rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize Ücreti
  K. M, 20 Ara 2023, 10:27

  Avusturya’da yer alan bir şirket ile iş toplantısı yapacağım seyahat tarihimizi ağustos olarak belirledik tarafıma henüz davet mektubu gönderilmedi haziran gibi istemiş olurum. Avusturya vize ücreti ne kadardır? Seyahatim için başvurumuz için yardım isteyeceğim desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vize ücreti 2022
  K.Ş, 07 Şub 2022, 16:35

  Merhabalar, Avusturya’ya 3 çalışanımız için ticari vize ihtiyacımız olacak. Kendileri bir toplantıya katılım sağlayacak. Avusturya vize ücreti 2022 yılında ne kadar toplamda? Aynı zamanda Avusturya’ya gidecek kişiler çalışan ve ne gibi belgeler hazırlamamız gerekiyor? Aşı zorunluluğu var mı? Sizden detaylı bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize ücreti 2021
  l.kayra, 26 Nis 2021, 23:30

  Merhaba, 3 yaşında kızım ile 11 yaşında oğlum, eşim ve ben seyahat planlıyoruz. Ödeyeceğimiz vize ücreti hepimiz için aynımı ücretlendirme çeşitleri nasıl olmaktadır. Daha önce vize başvurusunda bulunmadık için ilk olacak bu seyahatimiz. Avusturya vize ücreti 2021 hakkında bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize Fiyatları 2021
  k.s, 26 Nis 2021, 23:00

  Avusturya vize fiyatları 2021 yılı için değişti mi? 27 yaşındayım Ankara’da çalışıyorum Turistik vize ücretlerinin içerisinde neler var?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Vfs Global Avusturya Vize Ücreti
  R. B., 07 Nis 2020, 17:33

  Merhabalar, Avusturya’ya seyahat etmek istiyorum. Yalnız araştırmalarım sonucu Avusturya vize başvurularının Vfs Global’den yapıldığını öğrendim. Vfs Global Avusturya vize ücreti ne kadar alıyor? Vfs Global’e ücret ödemeden direk Avusturya Konsolosluğu’na vize başvurumu yapamıyor muyum? Sizden danışmanlık alma durumunda gerekli evrak ve fiyat bilgisi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Schengen Vize Ücreti
  İ. B., 06 Nis 2020, 15:02

  Merhaba Avusturya’ya eşim ve iki kızım ile beraber turistik seyahat etmek istiyoruz. Avusturya Schengen vize ücreti 2020 yılında değişti mi? 2017’de İtalya’dan vize almıştık. Kızlarımın biri 8 yaşında. Çocuklar için ücret ödeyecek miyim? Ayrıca 2017’de verilmiş parmak izimiz mevcut. Tekrar parmak izi için gelmemiz gerekecek mi? Evraklarımı yollama durumunda tüm işlemlerimizi biz gelmeden halledebilir misiniz? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize Fiyatları
  Emel, 02 Nis 2020, 22:36

  Merhaba Avusturya’da bir akrabamızın düğünü var ve davetiye aldık. Annemle birlikte seyahat etmek istiyoruz. Annem ev hanımı ben çalışanım. Avusturya vize işlemleri için neler yapmamız gerektiği ve Avusturya vize fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorum. Vizemiz ne kadar sürede onaylanır ve vizemiz ret edildiğinde ödediğimiz vize ücreti geri ödeniyor mu? Düğün iki ay sonra olacak. Sizden danışmanlık almak istiyoruz. Vize konusunda bize yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize Ücreti 2020
  E. Ayyuva, 25 Mar 2020, 17:56

  Avusturya vize ücreti 2020 yılında güncellendi mi? Başvuruda ne kadar ücret öderim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp