Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Avusturya'ya ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu hitaben Avusturya ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Avusturya ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Avusturya ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Avusturya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Avusturya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Avusturya ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Avusturya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Avusturya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Avusturya ticari vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Avusturya Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Avusturya ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Avusturya Tıcarı Vıze Dilekçe Örneği

Avusturya Vizesi Ücretleri

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya ticari vize başvuru formu örneği
  D.G, 08 Nis 2022, 15:32

  Merhabalar, Avusturya’ya ticari olarak bir şirket ile görüşmek adına seyahatim söz konusu olacak vize başvurusu için başvuru formu doldurmam gerektiği söylendi. Avusturya ticari vize başvuru formu örneği nereden bulabilirim? Bu başvuru formunun oldukça önemli olması beni vize başvurumda yanlış bir şey yapmak ve ret almak oldukça korkuttu bana bu form konusunda yardımcı olur musunuz? Vize başvurumu nereden ve nasıl yapabilirim? Sizinle işlem yapma durumumda başvuru formumu doldurabilir misiniz? Ben işverenim karşı firmadan ticari vize için ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp