Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırladığımız ve Avusturya vize başvuru süreçlerini anlatmış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında Avusturya vize türlerine, vize başvurusu için gerekli olacak belgelerin güncel listelerine, vize başvuru ücretlerine ve daha birçok ön bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Eceabat, Bayramiç, Ayvacık, Biga, Yenice, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Avusturya vize başvurularınız için Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak vize hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilmek, Avusturya vizesi hakkında kapsamlı bilgilendirme maili talebinde bulunabilmek için Vize Merkezi ofisimizde hizmet vermekte olan vize uzmanlarımıza +90 850 241 14 91 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek talebinizi dile getirebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen vize uygulamasına taraf olan 26 ülke içerisinde Avusturya da bulunmaktadır. Avusturya'ya seyahat edecek olan hizmet (gri) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ya da diplomatik (siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayan ziyaretlerini vizeden muaf bir şekilde gerçekleştirme hakları mevcuttur.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise Avusturya ziyaretlerini gerçekleştirmeden önce vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Hali hazırda süresi devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesi sahibi olan vatandaşlarımız ise ellerinde bulunan vizeleri ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Avusturya vize başvurusunu değerlendiren ve karar verme yetkisine sahip olan kurumlar ise ülkemiz sınırları içerisinde bulunan Avusturya dış temsilcilikleridir.

Bu dış temsilcilikler ise;

Ülkemizde ayrıca Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Hatay, İzmir, Mersin, Samsun, Gaziantep ve Kayseri'de Avusturya fahri konsoloslukları bulunmaktadır. Avusturya vize başvurusu değerlendirmesi ve sonuçlandırma aşamasında fahri konsoloslukların herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Avusturya dış temsilciliklerinin vize başvuru işlemlerinde bölge sınırlandırması mevcuttur. Konsolosluk görev bölgelerinin nereleri kapsadığı konusunda bilgi almak için ilgili konsolosluğa tıklamanız yeterli olacaktır. İkamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubesi aracılığı ile Avusturya vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Avusturya'ya gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin gerekçesine göre başvuru yapmanız gereken vize türü de değişkenlik gösterebilmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan Avusturya vize çeşitleri ve bu türlere göre belirlenmiş olan gerekli evrak listelerine aşağıda listelenmiş olan başlıklara tıklayarak kolaylıkla erişebilirsiniz.

Yukarıda listelenmiş olan başlıklar içerisinde seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda kararsız kalıyor ya da seyahat gerekçenize uygun olan başlığın bu seçenekler arasında bulunmadığını düşünüyorsanız eğer Vize Merkezi Çanakkale şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza +90 850 241 14 91 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer vize türlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avusturya vize ücretleri

Avusturya Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Bu başlık altına Vize Merkezi Çanakkale şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Avusturya vize başvurunuzun hangi süreçlerden geçeceğini adım adım anlatacağız;

Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Uzmanlarımız, konsolosluk tarafından hazırlanmış olan ve başvuru yapacağınız vize türüne göre özel olarak belirlenmiş gerekli evrak listelerini sizlere sunacaklardır. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak dilerseniz Çanakkale ofisimize kargo yolu ile ulaştırabileceğiniz gibi dilerseniz de herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ofisimizi ziyaret edebilir ve tamamlamış olduğunuz evraklarınızı uzmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz.

Bizlere ulaştırmış olduğunuz evrakların gerekli kontrolleri vize uzmanlarımız tarafından yapılacak ve herhangi bir eksik ya da hatalı kısım tespit edilirse sizlerle irtibata geçilerek düzenlenmesi sağlanacaktır.

Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Avusturya Schengen vizenizin gerçekleşebilmesi için ilk olarak vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödemesini yapacak olduğunuz bu vize başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, danışmanlık ücretleri, işlem bedelleri ve diğer giderler mevcut olacaktır. Talep edilen vize ücretini dilerseniz banka hesabımıza EFT/Havale yolu ile yatırabilir ya da ofisimizi ziyaret ederek bizlere elden teslim edebilirsiniz. 

Güncel, Avusturya Schengen vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için vize uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bilgilendirme maili için talepte bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

12 yaşından büyük olan bireyler geçtiğimiz 59 ay içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almış ve parmak izi vermişler ise vermiş oldukları parmak izleri VIS sistemine kayıtlı olacağı için aynı işlemi tekrarlamalarına gerek yoktur. Ancak ilk kez Schengen uygulamasına taraf olmuş olan bir ülke için vize başvurusunda bulunacaksanız eğer parmak izi vermek için konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir.

Parmak izi verme işleminiz bittikten sonra evrakların ulaştırılması gibi geri kalan bütün işleri vize uzmanlarımız gerçekleştireceklerdir.

Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması

Konsolosluk vize başvuru biriminde görev yapan yetkililerin Avusturya vize başvurunuzu sonuçlandırması sonrasına vize uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluğa giderek alacaklardır. Süreç hakkında düzenli olarak sizleri bilgilendirecek ve teslim alınmış olan pasaportunuzun talep ettiğiniz şekilde sizlere ulaşmasını sağlayacaklardır.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Avusturya vize başvuruları ortalama olarak 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Avusturya konsolosluklarında gerçekleşebilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Avusturya resmi tatil günleri bu sürecin dalgalanmasına mahal verebilecek etkenler içerisindedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 30 gün öncesinde ofisimize gelerek uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

Vize Merkezi Çanakkale şubemize +90 850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabileceğiniz gibi canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz mail ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vize başvuru süreçlerini anlatmış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Aklınıza takılmış olabilecek sorular için bizlere iletişim adreslerimiz üzerinden ulaşabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Avusturya Vize Merkezi Çanakkale

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya Vizesi için Çanakkale
H.Gümrükçü 16/04/20, 20:05

Merhabalar, Çanakkale’de bir firmada satış müdürü olarak görev yapmaktayım. Avusturya’ya turistik bir seyahat planım bulunmakta ve ikamet ettiği il Çanakkale nasıl başvuru yapabilirim? Başka bir İlden mi başvurumu gerçekleştirmem gerekecek? Avusturya vizesi için Çanakkale’de başvuru merkezi olmadığını öğrendim. İstanbul Avusturya Konsolosluğundan vize başvurumu yapmam mümkün mü? Randevu almam gerekir mi? Aynı zamanda danışmanlık alma durumumda ödeyeceğim toplam vize ücreti ne kadar olacak? Bilgi alabilir miyim? Bilgi rica ediyorum teşekürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI