Avusturya Çalışma İzni Vizesi

Avusturya Çalışma İzni Vizesi

Avusturya çalışma izni vizesi başvuruları Avusturya da çalışacak kişiler için 3’e ayrılmaktadır. Avusturya çalışma izni Avusturya çalıştırma izni ve Muafiyet belgesidir.
Avusturya çalışma izni iş sözleşmesi ile Avusturya ya giden kişiler için talep edilir. Avusturya sınırları içerisinde birçok ülkede geçerli olduğu gibi ülkede oturum izni sunmaktadır. Çalışma izni süresi bitmeden yapılan başvurular da en son 2 yıl içerinde ülkede çalıştığı dönemde 2 yıl geçerli olacak şekilde uzatılabilmektedir. Avusturya çalışma izni ülkede üst düzey eğitimli ve başarılı insanları istihdam etmek için verilen bir vize tipidir.

Vize kaç günde çıkar?

Avusturya çalışma izni başvuruları ortalama işlem süresi randevudan sonra 15-20 iş günü sürmektedir. Avusturya vize başvuruları direk Avusturya Konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir. İşlem süresi Konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekle birlikte Konsolosluğa bağlıdır.

Vize ücreti

Avusturya çalışma izni Avusturya Konsolosluğundan direkt olarak yapılmaktadır. Vize ücreti € bazlı Avusturya Konsolosluğu'na nakit olarak ödenmektedir. Avusturya vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri 2 ay önceden başvurularını yapmaları önerilmektedir.

Vize harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Avusturya çalışma izni Avusturya Konsolosluğundan yapılmaktadır. Vize ücreti Avusturya Konsolosluğu'ndan yapılmakla birlikte nakit olarak Konsolosluğa ödenmektedir.

Vize başvuru formu

Avusturya çalışma izni başvuru formu Avusturya Konsolosluk sitesinden online doldurulan başvuru formu ile yapılmaktadır. Başvuru formu olmayan başvuru dosyaları kabul edilmemekle birlikte online olarak eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

Avusturya çalışma izni vizesi için gereken belgeler

Avusturya çalışma izni vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve doğru olarak sunulmalıdır. Avusturya vize başvurusu için gerekli belgeler;

  • Avusturya vize başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır.
  • Biometrik Fotoğraf: Güncel ve 2 adet olmalıdır
  • Pasaportunuz
  • İkametgâh Belgesi: Avusturya çalışma izni aldıktan sonra Avusturya’da ikamet edeceğinizi ispatlayan belge.
  • Uluslararası Doğum Belgesi
  • Evlilik Cüzdanı
  • Mali Evraklar: Avusturya bankalarından açacağınız bir banka hesabına koyacağınız belli miktarda para ile Avusturya’ da kendinizi ve ailenizi geçindirebileceğinizi kanıtlayan banka dökümü yani gelir belgeleri sunmalısınız.
  • 30 bin Euro teminatlı Sağlık Sigortası
  • Avusturya’ da çalışmanızı kanıtlayan belgeler: Avusturya’ da çalışmak istediğinizi beyan eden dilekçe mutlaka Almanca tercümesi ile beraber sunulmalıdır.

Avusturya çalışma izni vizesi ya da tüm Avusturya vizesi başvuruları için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 09

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp