Altunizade

Telefon/Faks

+90 (216) 706 01 60

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Altunizade

Değerli ziyaretçilerimiz,

Altunizade Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Avusturya vize başvuru süreçlerini ele aldığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında, Avusturya vize başvuru süreçlerinin nasıl ilerlediği hakkında kapsamlı bilgilere, başvuru için gerekli evrak listelerine, vize başvurularının kaç gün içerisinde sonuçlandığına ve vize ücretlerine dair bilgilere erişebileceksiniz.

Altunizade Avusturya Vize Merkezi olarak deneyimli kadromuz eşliğinde sizler adına vize hizmeti sunmaktayız. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ya da aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek için uzmanlarımızı +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Altunizade

Avusturya’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımız sahip oldukları pasaport türüne göre seyahatleri öncesinde vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız kısa süreli Avusturya seyahatleri için vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak mecburiyetindedirler.

Ülkemizden gerçekleşecek olan Avusturya vize başvurularını, Avusturya Ankara Büyükelçiliği ve Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu, kabul etmektedir.

Bunların dışında Antalya, Bodrum, Bursa, Edirne, Hatay, İzmir, Mersin, Samsun, Gaziantep ve Kayseri’de Avusturya Fahri Konsoloslukları yer almaktadır. Fahri konsoloslukların vize başvurularında herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır. Vize başvuru işlemlerini değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu'nda mevcuttur. Konsolosluklar hakkında kapsamlı bilgi alabilmek, çalışma saatleri ve resmi tatil günlerini görebilmek için dilerseniz "Konsolosluk" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Avusturya Vize Türleri - Altunizade

Gerçekleştirecek olduğunuz Avusturya seyahatinin gerekçesi başvuru yapılması gereken vize türünü belirlemektedir. Doğru vize türüne başvuru yapmanız büyük önem göstermektedir. Gerekli evrak listeleri vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan ve sizler için hazırlanmış vize türlerini konu aldığımız sayfalarımız aşağıda listelenmiştir. 

Hazırlamış olduğumuz vize türleri listesi içerisinde seyahat gerekçenize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikir yürütemiyor ya da uygun olan vize türünün bu seçenekler içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Altunizade Avusturya Vize Merkezi şubemizi +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bizlerden bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? - Altunizade

Deneyimli kadromuz eşliğinde sizler için sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti sayesinde Avusturya Schengen vize başvuru işlemleriniz çözüm odaklı bir şekilde dört temel adımda sonuçlandırılmaktadır. 

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Seyahatinize göre belirlenmiş olan vize türüne göre özel olarak hazırlanmış evrak listelerini uzmanlarımız sizlerle paylaşacaklardır. Belirtilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp Altunizade ofisimize teslim etmeniz ardından uzmanlarımız gerekli kontrolleri yapacak ve herhangi bir eksik ya da hata olması durumunda sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanacaktır.

  • Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi 

Avusturya Schengen vize başvurusunun gerçekleşebilmesi için başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize türlerine göre değişkenlik gösteren vize ücretleri hakkında bilgi almak için Altunizade Vize Merkezi'nde hizmet vermekte olan vize danışmanlarımıza altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek ulaşabilir ya da +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak canlı destek alabilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerin ve Başvuru Dosyasının Sunumu 

Uzmanlarımız, konsolosluğun uygunluk durumuna göre en yakın tarih için randevu alacaklardır. Belirlenen tarih ve saatte sizlere eşlik edecek bir uzmanımız eşliğinde parmak izi verme işlemi için bulunmanız gerekmektedir. Eğer geçtiğimiz 59 aylık süre içerisinde herhangi bir Schengen vizesi almış ve parmak izi vermişseniz konsolosluğa bizzat gelmenize gerek yoktur. Uzmanlarımız sizler adına dosya sunumunuzu gerçekleştirecek ve süreç hakkında sizleri bilgilendireceklerdir.

  • Pasaportun Teslim Alınması

Avusturya dış temsilcilikleri tarafından değerlendirilen Avusturya Schengen vize başvurularının sonuçlanması sonrasında vize danışmanlarımız pasaportunuzu sizler adına konsolosluktan teslim alacak ve pasaportunuzu dilediğiniz adrese ulaştıracaklardır. Hiçbir zahmete girmeden vize sahibi olabilmek için Altunizade Vize Merkezi ofisimize irtibat numaralarımız aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır. 

Avusturya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır? - Altunizade

Gerçekleşmiş olan Avusturya vize başvuruları konsolosluk tarafından ortalama olarak 5 ila 15 iş günü arasında sonuca bağlanmaktadır. Belirlenen bu süre kesin olmayıp tamamen konsolosluk insiyatifinde belirlenmektedir. Konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluklar, ek evrak talepleri ya da resmi tatil günleri bu süreci etkileyebilecek etkenler arasında yer almaktadır. Uzmanlarımız seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerinize başlamanızı tavsiye etmektedirler. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya Schengen vize başvuru süreçlerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ya da aklınıza takılan sorulara cevap bulabilmek adına Altunizade Avusturya Schengen Vize Merkezi ofisimize +90 (216) 706 01 60 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir  ya da altunizade@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. Altunizade Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Avusturya Vize Merkezi Altunizade

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya vizesi için Altunizade
U.Kale 16/04/20, 19:16

Merhaba yıllık iznimde Avusturya’ya arkadaşlarım ile turistik seyahat etmek istiyorum. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğrenciyim babam sponsor olacak. Avusturya vize başvurumda kendi bankamı sunmam gerekir mi? Avusturya vizesi için Altunizade’den vize başvurumu yapabilir miyim? İstanbul’da Anadolu yakasında oturuyorum, Altunizade’de Avusturya vize başvuru merkezi var mı? Sizden danışmanlık alma durumumda başvuruya gelmem gerekir mi? Ve kaç gün önceden başvuru yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI