Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Avusturya'ya turistik amaçla seyahat edecek kişiler ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Avusturya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Avusturya turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Avusturya turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Avusturya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Avusturya turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Avusturya turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Avusturya Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Avusturya turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • Avusturya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Avusturya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Avusturya turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Avusturya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Avusturya turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Avusturya turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Avusturya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Avusturya Vizesi En Yakın Ofisleri

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya vizesi vize dilekçe örnekleri
  A. Kara, 14 Nis 2020, 13:11

  Merhabalar, Kocaeli’de bir fabrikada kalite kontrol görevlisi olarak çalışmaktayım. Kız arkadaşımla beraber 2 ay sonra Avusturya’ya turistik seyahat yapmak istiyoruz. Avusturya vize başvurum için Konsolosluğa hitaben İngilizce dilekçe yazmam gerektiğini öğrendim. Sizden Avusturya vizesi vize dilekçe örnekleri var mıdır? Avusturya vize talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bilgi rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp