Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vize Reddi

Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Avusturya Konsolosluğu kişinin Avusturya vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Avusturya vizesi başvurularında Avusturya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir.

Avusturya vizenizin reddedilme durumu, Avusturya’ya olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Avusturya vize talebi reddedilen kişi Avusturya vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Avusturya Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Avusturya vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Avusturya Vizesi Evrak Listesi

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

5 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır?
  E.Ö, 06 Nis 2022, 11:22

  Merhabalar, Avusturya’dan vize başvurusu yaptım ve 13. Maddeden ret aldım. Avusturya vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Ret sebepleri neye göre belirlenir ve ne sebeple ret verme durumları oluyor? Ben itiraz etmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Ve bunun süresi var mıdır? Ben Arkadaşımı ziyaret için gidecektim davet gelmişti fakat 13 maddeden bilmediğim bir sebepten ret aldım bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve ne gibi belgeler sunmam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vizesi reddi 2022
  N.L, 10 Şub 2022, 14:36

  Merhabalar, Avusturya’ya geçen sene başında başvuru yaptım. Lakin vize başvurum ret yedim. Sebebi ise geri döneceğime inanmalarıydı. Avusturya vizesi reddi 2022 yılında ne durumda Avusturya ret veriyor mu? Avusturya başvurularında redde sebep olan kriterler nelerdir? Ret almamak için ne gibi belgeler hazırlamalıyım? Çiftçiyim ve turistik bir seyahat olacak. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vizesi Reddi 2021
  ı.o, 26 Nis 2021, 20:15

  Merhaba, Avusturya vizesi reddi 2021 için itiraz hakkımız bulunuyor mu? Vize başvurularının sonucu neden ret olarak verilebilir nelere dikkat etmeliyiz bu konuda yardım alabilir miyim? İlk defa vize başvurusunda bulunacağım. Dikkat etmemiz gereken yerler nelerdir.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vize reddi
  E.S., 14 Nis 2020, 14:39

  Merhabalar geçen ay Avusturya’ya vize başvurusu yaptım. Yalnız bilmediğim ve anlamadığım bir sebep ile Avusturya vize reddi yaşadım. Vizemin ret olma sebebi sizce ne olabilir ve daha sonraki vizelerimi olumsuz etkileyeceği hakkında bilgi edindim sizce olumsuz etkiler mi başvuru yapsam gene ret mi olur? Avusturya vizesi başvurusu yapmak için beklemeli miyim? Vizemin ret sebebinin ne olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilirim? Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vize ret itiraz
  M. Caner, 11 Nis 2020, 12:50

  Merhaba, bir şirkette 3 yıldır insan kaynakları departmanında çalışıyorum. Geçen ay Avusturya’ya turistik vize başvurusu yaptım ve ret ile sonuçlandı. Neden ret aldığımı hala anlamadım. Aldığım Avusturya vize ret itiraz hakkım var mı? İtirazı nereden nasıl yapabilirim? Avusturya vize redlerinde sonuçlanma süresi ne kadardır ve Avusturya vizemin ret olması sebebi ile ücret iadesi var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp