Avusturya Şoför Vizesi

Avusturya Tır Şoförü Vizesi için Gerekli Evraklar

Hatalı, yanlış bilgiler ve sahte evraklar vizenizin ret ile sonuçlanmasına neden olmaktadır. Tamamlanmamış başvurular geri çevrilmeye sebep olabilir yada işlem sürecini uzatabilir. Vizelerinin işlemleri seyahatin niteliğine bağlı olup, 6 ila 14 iş günü sürmektedir. Bazı özel durumlarda birkaç haftayı da bulabilmektedir. Avusturya Başkonsolosluğu ek belge talep etme hakkına sahiptir.

Avusturya tır şoförü vizesi 6 ay içerisinde ancak en fazla 90 günlük bir süre için verilebilir ve sadece iş yolculuğu amaçlı alınabilir.

1. Vize başvuru formu. Başvuru formunun el ile yazılmış büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve vize başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.
2. Vize talep dilekçesi. Konsolosluğa hitaben yazılmış vize talep dilekçesi.
3.Pasaport. Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan pasaport. Pasaportun veriliş tarihi 10 yılı aşmamalı. Güncel diğer pasaportunuz ve eski pasaportunuzun ve daha önce alınan vize fotokopileri başvuruya muhakkak eklenmelidir. Pasaport fotokopisi ve daha önce alınan vize fotokopileri de eklenmelidir.
4. Fotoğraf. 2 adet yeni çekilmiş renkli biometrik (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf. Bir tanesi başvuru formun sağ üst köşesinde yer almalıdır. Fotoğrafın arka planı aydınlık olmalıdır.
Avusturya`daki firma veya kurum EVE (elektronik taahhüt beyanında) veya GVE beyanında bulunmalıdır. (eğer Avusturyalı kurum GVE vermek isterse, Avusturya İçişleri Bakanlığına başvurmalıdır)
5. Seyahat sağlık sigortası. Tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
6. Şirketin garanti belgesi ve üye ise UND (uluslararası nakliyeciler derneği) garanti belgesi

İşverenden istenilen evraklar:
Antetli kağıdına yazılmış çalışma belgesi. Bu belgenin Almanca veya İngilizce olması zorunludur. Belgenin içeriğinde bulunması gereken bilgi:

  • İşverenin açık adresi ve telefon numarası (sabit hat)
  • Çalışanın göreve başlama tarihi
  • Çalışanın şirket içerisindeki pozisyonu
  • Çalışanın izinli olduğu gün sayısı
  • İmzalayan yetkilinin adı, soyadı ve görevi
  • Faaliyet Belgesi
  • Ticaret Sicil Gazetesi
  • Vergi Levhası
  • Imza Sirküleri
  • C2 sertifikası (ihracat izini)

7. Çalışanın 3 aylık maaş bordosu ve SGK ise giriş bildirgesi ile SGK hizmet dökümü
8. Detaylı seyahat rotası
9. Ehliyet. Şoförün ulusal ve uluslararası sürücü belgesi

Avusturya Vizesi Hakkında Önemli Notlar

Avusturya Vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Avusturya Konsolosluğudur.
►Avusturya konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
►Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
►Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
►Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
►Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Avusturya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
►Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Avusturya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Avusturya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

 Avusturya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Avusturya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

 

Yükleniyor...
Telefon
x