Avusturya Vize

Avusturya Vize

Avusturya vize başvurunuzu sizin adınıza yapalım!

Avusturya vize 2024 yılı için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Avusturya vizesi güncel evraklarına ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. Güncel Avusturya vize evrak listesi e-mail adresinize gönderilecektir. Vize Merkezi temsilcilerimiz Avusturya vize işlemlerinde size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya vizesi için müracaatta bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler vize başvurularını doğrudan Avusturya Konsolosluğu’na gerçekleştiremeyeceklerdir. Avusturya Konsolosluğu, Schengen vize müracaatlarını anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. 

Avusturya Vize Merkezi departmanı Avusturya vize işlemlerinizde evrak takibi, randevu alımı, uçak ve otel rezervasyonu konularında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuza ve mesleğinize uygun evrak listesini talep edin. Avusturya vizesi için gerekli evraklar size e-mail ile ulaştırılacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra bize kargo veya elden ulaştırabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz gönderdiğiniz evrakları analiz ederek ihtiyacınız olan vizeyi almanız için sizi en doğru şekilde yönlendireceklerdir. 

Avusturya vizesi başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınızı doğru şekilde belirlemeniz gerekecektir. Bu noktada Vize Merkezi temsilcilerimiz size gereken desteği vermektedir. Seyahatiniz turistik, ticari, aile ziyareti, özel ziyaret amaçlı olabilir. Avusturya turistik vize, ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi evrakları birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca mesleki durumunuzda evrakların hazırlanmasında dikkate alınmaktadır. Durumunuza uygun evrak listesini talep etmek için sitemizin sol tarafında yer alan "Şubelerimiz" bölümünden ikamet adresinize uygun şubemize telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı bize elden veya kargo ile ulaştırdıktan sonra randevu tarihiniz size bildirilecektir.

Vize Merkezi, Avusturya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Avusturya Vizesi Almaları Zorunlu mu?

Avusturya vizesi, Avusturya’ya seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları için gerekli bir prosedürdür. Avusturya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Avusturya Konsolosluğu temsilciliklerine Avusturya vizesi başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Avusturya Konsolosluğu, T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişilere vize alma zorunluluğu koyarken; diplomatik pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportu sahibi kişileri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize işlemlerinden muaf tutmaktadır. Avusturya vizesi alım işlemleri ve vize başvurusu için gerekli evraklar Avusturya seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza göre Avusturya turistik vizesi, Avusturya ticari vizesi, Avusturya aile ziyareti vizesi, Avusturya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Avusturya transit vizesi, Avusturya şoför vizesi gibi tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatler için Avusturya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Avusturya vizesi başvurusu için gerekli evraklar turistik, ticari veya aile ziyareti gibi vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Avusturya vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış ve evraklarda beyan edilen bilgilerin güncel olması gerekmektedir. Avusturya vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza yönelik başvuru evraklarını web sayfamızdaki "Vize İşlemleri" alt menüsünde bulunan turistik, ticari, transit, aile ve arkadaş ziyareti, şoför vizesi içeren vize kategorilerinde bulabilirsiniz.

Avusturya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

Vize Merkezi - Avusturya vize departmanı çağrı merkezini arayarak Avusturya Schengen vizesi (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını temsilcilerimizden ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Avusturya vize departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Avusturya vize başvurunuz için hazırlanması gereken evraklar tarafınıza yönlendirmiş olduğumuz bilgi malinde veya web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı değildir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinalini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuzun evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu ve Avusturya vizesi alım işlemlerinizin uzamaması için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimize ileteceğiniz bilgilerin seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun, tutarlı bilgiler olması gerektiğini unutmayınız.

Önemli Not: Avusturya’da bulunan aile/akraba/arkadaş ziyaretinde bulunacak kişilerin Avusturya aile/akraba/arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru dilekçesinde seyahat amacınızı farkında olmadan yanlış olarak beyan etmeniz halinde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabilir. Örneğin aile/akraba/arkadaş ziyaretinde bulunacak kişiler başvuru dilekçesinde seyahat amacını turistik olarak değil mutlaka aile/arkadaş/akraba ziyareti olarak belirtmelidir.

Avusturya Vizesi Evrakları için Tılayınız

Avusturya Vizesi Randevu İşlemi

Avusturya vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin randevu almaları gerekmektedir. Avusturya vize başvuruları için randevular Avusturya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilir. Bu sebeple vize başvurusunun seyahat tarihinden en az 4 hafta önce yapılması tavsiye edilir. Avusturya vizesi randevu tarihi ve saatinde müracaatını gerçekleştiremediğiniz takdirde vakit kaybetmeden yeni bir vize randevu tarihi almalısınız. Avusturya vizesi başvurularınız için seyahat tarihinize uygun randevu tarih ve saati konusunda Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Avusturya vizesi randevusu biyometrik verinizi ibraz ettiğiniz bir işlemdir ve Schengen prosedürü gereği bir zorunluluktur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi işlemlerinde parmak izlerini ibraz etmemiş olanlar Avusturya vize randevusunda parmak izi verme işlemini gerçekleştirmelidirler. Son 5 yıl içinde alınan Schengen vizelerinde VIS ibaresi bulunmayan yolcular Avusturya vize randevusuna bizzat gelerek parmak iz bilgilerini içeren biyotmetrik verilerini ibraz etmelidirler. Avusturya vizesi randevunzda Vize Merkezi asistanlarımız size destek olacaklardır. 

Vize Merkezi, Avusturya vize başvuru evraklarının hazırlanmasından itibaren vizeniz sonuçlanana kadar bütün vize başvuru sürecinde size danışmanlık ederek Avusturya vizesi başvuru dosyanızın hızlı, güncel ve eksiksiz şekilde tamamlanmasına destek olmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimizle irtibata geçmeniz halinde Avusturya vize ücreti, Avusturya vize harcı, seyahat sağlık sigortası, en uygun fiyatlı otel ve uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz; Vize Merkezi, Avusturya vize başvuru işlemlerinizin takip ve idari kısmına destek olmak için vardır. Avusturya vizesi başvurularının incelenmesi, değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması tamamen Avusturya Büyükelçiliği’nin ve Avusturya Konsolosluğu’nun yetki alanı içindedir.

Avusturya Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Avusturya vizesi için yapılan başvurular 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Avusturya Konsolosluğu'nun vize bölümünün yoğun çalışma halinde olduğu resmi tatilleri, hafta sonlarını, ek evrak talep edilmesi sırasında yaşanan zaman kayıplarını kapsamamaktadır. Bu gibi durumlarda Avusturya vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi uzayabilir. Bu sebeple Avusturya vizesi başvuru sahibinin olası aksiliklere veya prosedürlerin uzamasına karşı en az 1 ay önceden Avusturya vize müracaatını başlatması tavsiye edilir.

Değerli ziyaretçilerimiz; Avusturya vizesi başvuru sürecinizin uzaması halinde veya başka bir ülkeye seyahatiniz için pasaportunuzu kullanmanızı gerektiren durumlarda, istisnai durumunuzu kanıtlayıcı ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülke için yapılan konaklama ve uçuş bilgilerinizin rezervasyonlarını başvuru dosyasında bulunması gerektiğini unutmayınız. Buna ek olarak Avusturya Konsolosluğu’nun çalışma programına göre vize başvurunuzun sonuçlanma süresinin değişkenlik gösterebileceğini de belirtmek isteriz.

Avusturya Vize Talep Dilekçeleri Hakkında

Avusturya vize başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat amaçlarını Avusturya Konsolosluğu’na yazılı olarak beyan etmeleri gerekmektedir. Avusturya vize talebinde bulunan kişi seyahatinin amacını, tarihlerini ve  seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik yeterliliğinin bulunduğunu Avusturya Konsolosluğu’na hitaben yazacağı dilekçe metninde açık bir şekilde belirtmelidir. Avusturya Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metni; başvuru sahibinin sosyal statüsüne, bağlı bulunduğu iş yerindeki pozisyonuna ve seyahatinin amacına göre kategorize edilmiş vize türlerine göre değişiklik gösterecektir. 

Avusturya vize başvuru sahibi emekli ise; Avusturya Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metnini şahsen hazırlamalıdır. Emekli kişi Avusturya Konsolosluğu’na yazacağı dilekçe metninde seyahat niyeti, gidiş dönüş tarihleri gibi bilgileri Avusturya Konsolosluğu görevlileri ile paylaşmak durumundadır.

Avusturya vize başvuru sahibi ev hanımı ise; Avusturya vizesi başvuru dosyasına konsolosluğa şahsen yazacağı dilekçe metnine ek olarak kendisinin masraflarını karşılayacak olan birinci dereceden yakını statüsündeki sponsoru tarafından yazılmış dilekçeyi de dahil etmelidir. Ayrıca Avusturya vize müracaatında bulunacak ev hanımının başvuru dosyasına masraflarını karşılayacak kişinin bağlı bulunduğu şirketten alacağı “Çalışma Yazısı” da eklenmelidir.

Avusturya Vizesi Başvurusunda Bulunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avusturya vizesi alırken vizenizin işleneceği pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmasına, seyahatinizin sonlanacağı tarihten sonra en az 6 ay geçerliliğinin ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat etmeniz gerekir.

Avusturya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta biyometrik verilerinizdir. Konsolosluk yetkilileri gerekli gördüğü takdirde vize başvurusunda bulunan kişileri biyometrik verilerinin teyidi veya mülakat için Avusturya Konsolosluğu’na çağırabilir. Avusturya vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde, mülakata çağrılan kişilerin hazırlıklı olmasına yönelik gerekli bilgiler, Vize Merkezi temsilcimizce tarafınıza iletilecektir.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu tarafından yayınlanan bildiride, 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren yapılacak Schengen vizesi müracaatlarında “Vize Bilgi Sistemi (VBS)” genel uygulaması kapsamında vizeye tabi diğer ülke vatandaşlarından olduğu gibi T.C. vatandaşlarından da parmak izi alınmaya başlanacağı duyurulmuştur. Bu sebeple Avusturya vize talebinde bulunan kişilerin parmak izi verisinin de içinde bulunduğu biyometrik veri işlem kaydını yaptırması gereklidir. Bu tarihten sonra yalnızca Avusturya'ya seyahat eden kişiler ve 12 yaş altı çocuklar VIS/parmak izi prosedüründen muaf tutulmuştur. 

Değerli ziyaretçilerimiz,

Biyometrik verilere dahil olan Avusturya vize başvurusuna ekleyeceğiniz fotoğrafınızda dikkat çekici bir fiziksel değişiklik olması Avusturya Konsolosluğu’nun vize başvurusunu değerlendirme sürecini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden fotoğrafınızın 3 ay içinde ve Schengen vize işlemlerinde istenen biyometrik ölçülere uygun olarak çekilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. 

Avusturya vizesi başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım ücreti ödememenizi, Avusturya vize başvurularınız için gerekli olan konaklama ve ulaşım bilgilerinizi ön rezervasyon olarak vize başvuru dosyanızda beyan etmenizi tavsiye ederiz.

Avusturya vizesine başvurusu yapmadan önce pasaportunuzda herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığını kontrol etmeniz ve Avusturya seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vizesi ücretleri seyahat amacına, başvuruda bulunulan vize kategorisine, seyahatin süresine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcimizle irtibata geçebilirsiniz. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.

Avusturya Vizesi Reddi

Avusturya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Avusturya Konsolosluğu kişinin Avusturya vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Avusturya vizesi başvurularında Avusturya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir.

Avusturya vizesi reddi durumu, Avusturya’ya olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Avusturya vize talebi reddedilen kişi Avusturya vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Avusturya Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Avusturya vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Vize Merkezi, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Avusturya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Avusturya vize temsilcileri, Avusturya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Avusturya Vizeni Bize Bırak

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

41 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya vizesi 2022 yılında açık mı
  Ö.K, 11 Şub 2022, 10:21

  Avusturya’ya önümüzdeki ay sonu gibi bir turistik seyahat düşünüyorum. Daha önceden alınmış bir schengen vizem mevcut 2018 yılında parmak izine gelmem gerekir mi? Ayrıca Avusturya vizesi 2022 yılında açık mı? Avusturya’ya vize başvurusu yaparken ne gibi belgeler hazırlamalıyım? Ben işverenim ve turistik gideceğim. İşlem süresi ve pandemi şartlarını öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vizesi online başvuru
  U.A, 21 Nis 2020, 13:13

  Merhabalar, Emekliyim ve önümüzdeki ay içerisinde Avusturya’ya turistik bir seyahat planlıyorum. Daha önce herhangi bir Schengen vizesi almadım ve bu konu hakkında bir bilgim yok sadece geçmişte bir Dubai vizem var. Vize işlemleri için neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. Avusturya vizesi online başvuru olarak mı alınıyor? Vize başvurumu nereden nasıl yapabilirim? Sizden danışmanlık alma durumumda Avusturya ize işlemlerimi benim adıma siz yapabiliyor musunuz? Bilgi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya yeşil pasaporta vize
  İ.S, 21 Nis 2020, 13:03

  Merhabalar, Avusturya 1 haftalık bir seyahat planlıyorum ve Yeşil pasaport sahibiyim. Duyduğuma göre Avusturya yeşil pasaporta 90 güne kadar vize istemiyor ama tam emin olamadım. Yeşil pasaport sahibi bir arkadaşım geçen sene sınır polisi tarafından ülkeye alınmamış. Sorum Avusturya yeşil pasaporta vize başvurusunda bulunmam gerekiyor mu? Vize istememe durumunda seyahat esnasında yanımda bulundurmam gereken evraklar nelerdir? Bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vize takip
  K.S, 20 Nis 2020, 21:07

  Merhabalar, geçen sene Avusturya’ya vize başvurum olmuştu yalnız vize başvuru esnasında Konsolosluk benden ek belge talep etmiş. Ben Avusturya vize takip yapmadığım için ne istediklerini göremedim ve vizem ret aldı. 1 buçuk ay sonra tekrar Avusturya’ya vize başvurusu yapacağım yalnız vize takibimi nereden yapacağımı bilmiyorum. Tekrar bu sebepten ötürü ret almak istemiyorum. Sorum Sizden danışmanlık alma durumumda bana ne şekilde yardımcı oluyorsunuz? Vize başvurum esnasında vize takip siz benim yerime yapıyor musunuz? Vizemi takip etmek için şahsen konsolosluğumu aramam gerekecek? Vize başvurumu ne zaman yapmam gerekir? Kaç gün içerisinde vizemin sonucu gelir? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vip vize
  m.kadir, 19 Nis 2020, 19:40

  Merhaba Avusturya’ya 2 ay sonra vize başvurusu yapmak istiyorum. İlk defa vize başvurusu yapacağım ve ret olasılığımın yüksek olduğu söylendi. Avusturya vip vize işlemi diye bir işlem duydum. Vip vize başvurusu yapma durumumda bana ne gibi avantaj sağlar? Vip vize başvurusu yapmam durumunda randevumu siz mi alacaksınız? Vip vize işlemlerinde vizem kaç günde çıkar ve ekstra ücret ne kadar ödeniyor? Bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Ekspres vize
  L.Ulu, 19 Nis 2020, 19:17

  Merhaba, Avusturya’ya ticari amaçlı seyahat etmek istiyorum. Seyahatime yaklaşık 25 gün var seyahat günüme çok az kaldı Avusturya ekspres vize diye bir vize türü gördüm. Ekspres vize başvurumun kısa sürede çıkmasını sağlar mı? İşlem süresi ekspres vizelerde kısalır mı? Aynı zamanda vizemin onaylanmasına etkisi olur mu? Son olarak Ekspres vize başvurusu yapma durumumda ne kadar ek ücret ödemem gerekir? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Serbest meslek sahibi olanlara Avusturya vizesi
  i.karan, 19 Nis 2020, 19:02

  Selamlar, Avusturya’ya turistik bir seyahatim olacak şuan bir yere bağlı olarak çalışmıyorum. Üstüme bir kaç tapu var ve 2 evden kira gelirim mevcut sorum Serbest meslek sahibi olanlara Avusturya vizesi başvurusu nasıl yapabilirim? Vize başvurumda hangi evrakları sunmam gerekir? Ne kadar sürede vizem sonuçlanır? Danışmanlık talep ediyorum. Her sitede farklı fark’lı bilgiler mevcut en açıklayıcı web sitesi Vize Merkezi sayfası olduğu için size yazıyorum. Bilgi alabilir miyim lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya vize merkezi
  m.kara, 19 Nis 2020, 18:37

  Merhabalar, İstanbul’da 2 yıldır bir şirkette satış uzmanı olarak çalışıyorum. Avusturya’ya yıllık iznimde 6 günlük bir vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Vize başvurum için bilgi almak adına Avusturya Konsolosluğunu aramama rağmen gün boyu meşgul ya da açmıyorlar. Bir arkadaşımdan öğrendiğime göre Avusturya vize merkezi varmış. Avusturya vize başvurumu nereden yapacağım? Ve bu süreçte bana yardımcı olabilir misiniz? Randevuyu nasıl ve nereden almam gerekir? Sizden danışmanlık almak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suriye vatandaşları için Avusturya vizesi
  K.Ordu, 14 Nis 2020, 11:47

  Merhabalar, Suriye vatandaşıyım 1 yıldır Türkiye’de oturum izni ile yaşıyorum. Önümüzdeki ay içerisinde Avusturya’ya turistik seyahat yapmak istiyorum. Suriye vatandaşları için Avusturya vizesi başvurumu nereden nasıl yapabilirim? Avusturya konsolosluğu vize başvurusu kabul ediyor mu? Danışmanlık alma durumumda ödemem gerekecek toplam ücret ne kadar? Bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Irak Vatandaşları İçin Avusturya Vizesi
  Faryab, 12 Nis 2020, 13:20

  Merhabalar, yaklaşık üç yıldır Türkiye’de oturum ile yaşamaktayım. Avusturya’ya turistik olarak iki ay sonrası için bir seyahat planlıyorum. Türkiye’de herhangi bir kurumda çalışmıyorum. Çalışmaya ihtiyacım yok. Türkiye’de üç dairem var ve birinde ben oturuyorum. Kalan iki dairemden kira gelirim var. Bir kaç siteye baktığımda tüm evrak listelerinin çalışan, işveren, emekli ve öğrenciler için olduğunu gördüm. Kendime uygun evrak listesi bulamadım. Kira gelirim ile vize başvurusu yapabilir miyim? Irak vatandaşları için Avusturya vizesi başvurusunda hangi belgeleri hazırlamam gerekir? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İran Vatandaşları İçin Avusturya Vizesi
  Parviz, 12 Nis 2020, 00:42

  Merhaba, Türkiye’de çalışma izni ile oturumum mevcut ve Avusturya’ya bir sonraki yaz için turistik amaçlı dört günlük bir seyahat gerçekleştirmek istiyorum. İran vatandaşları için Avusturya vizesi başvurusu yapmak istersek hangi evrakları hazırlamalıyız? Avusturya seyahatime yaklaşık 5-6 ay kadar bir sürem var. Vize başvuru aşamasında problem yaşamak istemiyorum. Şimdiden başvuru yapabilir miyim? Bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Katar Vatandaşları İçin Avusturya Vizesi
  Abdulvehhab, 12 Nis 2020, 00:08

  Merhaba, Türkiye’de çalışma izni olan Katar vatandaşıyım ve evliyim. Eşim ile beraber Avusturya’ya iki ay sonra turistik olarak üç günlük bir seyahatimiz olacak. Eşim ev hanımı, masrafları benim tarafımdan karşılanacak. Katar vatandaşları için Avusturya vizesi almak kolay mı? Avusturya vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır ve ne zaman başvuru yapmamız gerekir? Danışmanlık alarak işlemlerimizi yapmak istiyoruz. Bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türkmen Vatandaşları İçin Avusturya Vizesi
  Efrumie, 11 Nis 2020, 22:09

  Merhaba, Türkmen vatandaşıyım ve Türkiye’de oturumum mevcut ve oturumumu yeni yeniledim. Şu an için altı aylık bir oturum vizem mevcut. Türkiye’den Avusturya vize başvurusu yapabilir miyim? Oturum süremin ne kadar geçerliliği olması gerekmektedir? Ayrıca Türkiye’de çalışmıyorum. Banka hesabım ile vize başvurusu yapabilir miyim? Türkmen vatandaşları için Avusturya vizesi başvurusunda istenen evraklar nelerdir? Danışmanlık almak istiyorum. Süreç oldukça zor olduğu için bu aşamada bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Araştırmalarım sonucu oldukça olumlu yorumlar ile karşılaştım. Bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vize Çıkma Süresi
  Esila, 11 Nis 2020, 21:30

  Merhaba, arkadaşımla beraber önümüzdeki ay beş günlük Avusturya’ya turistik seyahat etmek istiyoruz. Arkadaşımın geçerli bir Schengen vizesi mevcut fakat kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. Başvuru yaptıktan sonra Avusturya vize çıkma süresi kaç gündür acaba? Ne zaman başvuru yapmam gerekiyor ve arkadaşımın geçerli vizesinin olması beni olumlu etkiler mi? Geçerli vize ile birlikte beraber gideceğimizi nasıl gösterebilirim? Danışmanlık almak istiyorum. Bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Çiftçi Vizesi
  Bahattin, 11 Nis 2020, 19:35

  Merhaba, Avusturya’daki ablamdan davetiye geldi ve vize başvurusu yapmak istiyorum. SGK’lı olarak çalışmıyorum. Çiftçilikle uğraştığım için tarım sigortasına bağlıyım. Aile/akraba ziyaret vizesi evrak listesine baktığımda SGK hizmet dökümü istendiğini gördüm. Avusturya çiftçi vizesi diye bir başvuru türü olduğunu öğrendim. Bu vize türüne başvuru yapabilir miyim? Çiftçi olduğumu kanıtlamak için hangi evrakları sunmam gerekir? Danışmanlık almak istiyorum. Kurtköy’de oturuyorum ve Şişli’de şubeniz olduğunu gördüm. Başvuru esnasında gelmem gerekecek mi? Bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira geliri ile Avusturya vizesi
  C. Ünsal, 11 Nis 2020, 15:05

  Merhaba sayın yetkili, İstanbul’da 5 yıldır köklü bir şirkette operasyon sorumlusu olarak çalışıyordum. 3 ay önce iş yerimden ayrıldım. 2 Evim var birinde kendim ikamet ediyorum diğeri kirada Avusturya’ya turisttik olarak 1 haftalığına seyahat etmek istiyorum. Bir kaç sorum olacak, kira geliri ile Avusturya vizesi başvurusu yapabilir miyim? Ne tür evraklar sunmam gerekir? Sizden danışmanlık almak istiyorum. Avusturya vizesi için toplamda ne kadar bir ücret ödemem gerekecek? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Serbest çalışanlara Avusturya vizesi
  E. Demirci, 11 Nis 2020, 14:24

  Selamlar, müzik öğretmeniyim ve henüz atanamadım, freelance olarak öğrencilerime gitar ve saz kursu vererek geçimimi sağlıyorum. Serbest çalışıyorum araştırmalarım sonucu sponsor eşliğinde başvuru yapmam gerektiğini öğrendim. Sgk’lı değilim serbest çalışanlara Avusturya vizesi başvurusu nasıl yapılır? Avusturya’ya turistik kız arkadaşımla beraber 4 günlük bir seyahat planladım. Tur ile gideceğiz. Banka hesabımda 20 bin civarı göstermem yeterli olurmu? Vizemin onaylanması için neler yapmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • E-Vize Avusturya
  Sami, 08 Nis 2020, 13:05

  Merhabalar, bir şirkette pazarlama departmanında sorumlu olarak çalışıyorum. Kız arkadaşımla beraber Haziran sonu gibi Avusturya’ya bir haftalığına turistik seyahat planlıyoruz. Yalnız iş yoğunluğumdan dolayı bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum. Nişanlım yeşil pasaporta sahip ve sanırım vize istenmiyor? E-vize Avusturya için alınabiliyor mu? Başvuruyu en kolay şekilde nereden ve nasıl yapabilirim? Bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Vizesi Kolay Alınır Mı?
  Ş. Z., 08 Nis 2020, 10:07

  Merhabalar Schengen bölgesine 1 haftalık bir seyahatim olacak. İlk giriş ülkem Avusturya ve uzun kalış ülkemde Avusturya aklıma takılan soru Avusturya vizesi kolay alınır mı? Sizce başka daha kolay bir ülkeden vize başvuru yapmam gerekir mi? Başka bir ülkeden vize başvurusu yapmalı mıyım? Sizi arkadaşımın referansı ile buldum ve sizin beni doğru yönlendireceğinizi söyledi. Sizden danışmanlık almak istiyorum bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Kısa Süreli Vize
  D. S., 08 Nis 2020, 09:25

  Merhabalar, nişanlım ile beraber balayı için yazın Avusturya’ya vize başvurusu yapacağız. Bir haftalık seyahatimiz olacak her ikimizde bir şirkette insan kaynakları departmanında çalışıyoruz. Birkaç siteyi inceledim balayına gidecek kişiler için turistik vize başvurusu yapılması gerektiğini gördüm. İncelemelerim doğrultusunda Avusturya kısa süreli vize ve uzun süreli vize olarak vize türleri değişiyor. Kısa süreli vize başvurusu ne anlama geliyor ve gidiş amacımız turistik olma durumunda yapacağım vize başvurusu kısa süreli vize başvurusu mu olacak? Başvuru işlem süreci ne kadar sürüyor? Seyahatimize 3 ay var. Ne kadar süre önceden başvuru yapmamız gerekecek bilgi rica edebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp