Transit Vize

Transit Vize

Avusturya, ülkesi üzerinden farklı bir ülkeye seyahat ederken yapılacak transit havayolu yolculukları ve aktarmalar için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından transit vize talep etmektedir. Bordo pasaport sahipleri üçüncü bir ülkeye seyahat edeceklerse ve satın aldıkları uçak bileti Avusturya aktarmalı ise Avusturya üzerinden geçebilmek için Avusturya transit vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip vatandaşlar ise transit vizeden muaf tutulmaktadır.

Transit vize kısa süreli bir vize türüdür ve vize başvurusu sırasında hazırlanması gereken zorunlu evrakları bulunmaktadır. Ayrıca bu vize için unutulmaması gereken bir nokta da; Avusturya’nın bir Schengen ülkesi olduğu ve transit vize alabilmek için Avusturya Schengen vizesi de olması gerektiğidir. Transit vize Avusturya başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş seyahat acenteleri ve vize danışmanlık firmaları üzerinden yapılmaktadır.

Vize Merkezi, Avusturya’ya transit vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlara tecrübeli ekibiyle yardımcı olmaktadır. Başvuru sahibi kişiler uzmanlarımızla iletişime geçerek transit vize Avusturya için başvuru yapmaya karar verdiğinde, hazırlamaları zorunlu olan evrak listesi tarafımızca paylaşılmakta ve uzmanlarımız eksiksiz şekilde hazırlanması konusunda başvuru sahiplerine destek vermektedir. Başvuru dosyasının hazırlanmasından randevu alımına ve vize sonuçlanma sürecine kadar uçtan uca tüm süreçte Vize Merkezi başvuru sahiplerine eşlik etmekte ve süreci sorunsuz tamamlamaya yardımcı olmaktadırlar.

Avusturya transit vize başvurusu yapmanın dışında diğer tüm vize konuları hakkında da ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Avusturya vize uzmanlarımızı ücretsiz danışmanlık için arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Transit Vize Ücreti;

Avusturya transit vize ücreti Konsolosluk harcı 80€ Konsolosluk başvuru merkezi hizmet bedeli 45 € olmak üzere toplamda 125 € dur. Avusturya vize başvuru ücretleri 2 kategoride ödenmektedir. Sebebi ise Avusturya konsolosluğunun direkt başvuru almamasıdır. Avusturya Konsolosluğunun yetkili başvuru merkezinden kabul edilmektedir.

Vize harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Avusturya vize başvuruları Avusturya Konsolosluğunun yetkilendirdiği resmi başvuru merkezinden online randevu alınarak yapılmaktadır. Ödemeler Konsolosluk harcı 80 € Avusturya başvuru merkezi hizmet bedeli 45€ olmak üzere toplamda 125€ olarak Avusturya başvuru merkezinde nakit olarak başvuru esnasında ödenmektedir.

Avusturya vize başvuru formu

Avusturya vize başvuru formu, Avusturya başvuru merkezinin resmi sitesinden online olarak doldurulmaktadır. Avusturya konsolosluğu direk başvuru kabul etmemekle birlikte online olarak eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır.

Avusturya transit vize kaç günde çıkar?

Avusturya transit vize başvurusu Konsolosluğun resmi başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Ortalama işlem süresi 15-20 iş günüdür. Bu işlem süresi Konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişkenlik göstermektedir. Konsolosluk dilediği kadar işlemi uzatma hakkına sahiptir. Lakin işlem süresi ortalama 15-20 iş günü dürmektedir.

Avusturya Transit Vize Evrakları 2024

 1. Avusturya Konsolosluğu'na hitaben Türkçe transit vize talep dilekçesi.
 2. Asıl gidilecek ülkenin vizesi veya oturma izni.
 3. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)
 4. Banka hesap özetiniz (Maaşınızın yattığı, son 3 aylık hesap hareketliliğinizi içeren, en az 35.000 TL bakiyesi bulunan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle birlikte sunulmalı) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.Pasaport
 5. 2 adet biyometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, fonu beyaz, güncel)
 6. Uçak bileti rezervasyonu
 7. Şahsi araç ile gidilecekse araç ruhsat fotokopisi
 8. Seyahat sağlık sigortası

Avusturya Transit Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Avusturya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Avusturya Konsolosluğu'dur.
 • Avusturya Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
 • Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
 • Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Avusturya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Avusturya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Avusturya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.

Avusturya Vizesi Evrak Vizesi İçin Tıklayınız

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avusturya Transit Vize 2021
  k.kaan, 26 Nis 2021, 23:11

  Avusturya aktarmalı olarak farklı bir ülkeye seyahat gerçekleştireceğim. Transit vize almama gerek var mı? Bana danışmanlık hizmeti verebilir misiniz reklam ajansı sahibiyim çok vaktim olmuyor işlemleri yürütmek için. Avusturya Transit Vize 2021 yılı başvuru şartları nelerdir kısaca bilgi rica ederim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avusturya Transit Vize
  Y.Y., 06 Nis 2020, 13:49

  Merhaba, Avusturya’dan Aktarmalı bir uçuşum var. Avusturya Transit vize almam gerektiği söylendi Transit vize nedir, ne işe yarıyor öğrenebilir miyim? Birde işlem süresi ve gerekli evraklar nelerdir seyahatim 25 gün sonra geçmiş kaldım. Acaba yeni öğrendim Avusturya’nın transit vize istediğini o yüzden biraz gecikme oldu. Sizinle işlemlerimi yürütmek istiyorum bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp