Adana

Telefon/Faks

+90 322 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Avusturya vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Avusturya vizenizi kolay bir şekilde Adana’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir; vizenizi Adana’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya adana@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com 'a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Avusturya vizenizi Adana’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Vize Merkezi Avusturya departmanımızı arayınız.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Avusturya vizesi için evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kurye, kargo ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Avusturya vizesi Adana başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Avusturya vizesi Adana başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre belirlenen Avusturya Schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Avusturya Adana vize başvuru formunu yazdırabilir ve Adana Avusturya vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Avusturya vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Avusturya Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir mektup yazması talep edilebilir.

Avusturya Vize Evrakları

Avusturya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Avusturya vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Avusturya vizesi Adana başvuruları için alınacak randevular hakkında

Adana’dan yapılacak Avusturya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Avusturya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Avusturya vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Avusturya vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Avusturya vizesine Adana’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Avusturya Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Avusturya vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Avusturya vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Avusturya’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Avusturya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Avusturya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Avusturya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Avusturya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Avusturya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Avusturya vizenizi sorunsuz bir şekilde Adana’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Avusturya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Avusturya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Avusturya vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Avusturya Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Avusturya vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Avusturya vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Adana’dan Avusturya vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Avusturya vizesine Adana’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Avusturya vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Adana’dan yapacağınız Avusturya vize başvurularınız 4 ila 7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Adana’dan yapılan başvurularda evrak gönderimine dair kargo süreleri dikkate alınmalıdır.

Vize Merkezi temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Adana ofisimiz, Avusturya vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Avusturya Vize Merkezi Adana

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya vizesi Adana
K.kuşcu 17/04/20, 16:18

Merhabalar, Avusturya’ya eşim ve kızım ile birlikte turistik Ramazan bayramı tatilinde seyahat düşünüyoruz. Adana’da ikamet ediyoruz ve araştırmalarım sonrasında Adana’da Konsolosluk bulunmadığını öğrendim. Vize başvurumu nereden yapabilirim? Avusturya vizesi Adana’da ikamet etmemiz sebebi ile nereye başvuru esnasında nereye gelmemiz gerekecek? Kızım 7 yaşında başvuru esnasında gelmesine gerek var mı? Bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x