Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avusturya Vize Merkezi, Adana

avusturya vize merkezi adana

Avusturya Vize Merkezi Adana şubesi olarak, bilgi sağlama ve vize evrakları hazırlama ve randevu alma konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Avusturya vize başvuruları ve hızlandırılmış vize işlemleri konusunda yardımcı olmak için konsolosluk hizmetlerine dayanmaktadır.

Avusturya Vize Merkezi Adana Ofisi İle Nasıl Başvuru Yapılır?

Avusturya vizesi Adana başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması: Tesisimizde bulunan bir meslektaşımız tarafından size gönderilen gerekli evraklar listesindeki evrakları vize nedeninizi belirterek tarafımıza gönderebilir veya dilerseniz kendiniz getirebilirsiniz. Koşullara bağlı olarak 10-12 iş günü içerisinde işleme alınır.

Avusturya vize başvuru ücretinin ödenmesi: Masraflar, işlem ücretleri ve danışmanlık hizmetleri maliyetleri, yani tüm ücretler, tercihinize bağlı olarak bankanız aracılığıyla veya danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek ödenebilir.

Pasaport Gönderimi: Talep edilen belgelerin Danışma Merkezimize ulaşması ve ödemenin tamamlanması üzerine. Adana Vize Merkezi olarak evrakların işlenmesi ve başvuru evraklarının en kısa sürede hazırlanması için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmaktayız. Hazırlanan başvuru belgelerini konsolosluğa gönderin ve konsolosluğun inceleme prosedürünü takip edin. Başvurduğumuz ve işlemlerini yürüttüğümüz Avusturya vizeniz konsolosluk tarafından belirlendiyse, talep üzerine pasaportunuzu kargo ile teslim alabiliriz. Pasaportunuzu Adana Danışmanlık Şubesinden de teslim alabilirsiniz.

Avusturya vizesi Adana başvurusu evrakları tamamlandıktan sonra vize başvuru yoğunluğu hariç herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde ortalama 7-15 iş günü içerisinde Adana Vize Merkezi ofisimize ulaştırılacaktır. Adana şubesi olarak vize sürecinin diplomatik sürecin bir parçası olduğunu unutmuyor ve her ihtimale karşı vize evraklarını son dakikada hazırlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Avusturya Vize Türleri

Avusturya Konsolosluğu gibi Türkiye Konsolosluğu da resmi tatillerden önce yoğun olabiliyor. Adana Avusturya Vize Merkezi ile yurt dışına seyahat etmeyi planlıyorsanız, o ülkeye yapacağınız seyahatin amacına göre vizeye ihtiyacınız olacaktır. Avusturya vizesi Adana başvurusu yaparken evrak hazırlama konusunda yardım almak için Adana Vize Merkezi ofisimize gelebilirsiniz. Adana Avusturya Vize Merkezi olarak konsolosluk tarafından istenen evraklar uzmanlarımız tarafından hızlı bir şekilde hazırlanır ve büyük bir titizlikle işleminiz tamamlanır. Eğitim, iş veya aile ziyaretleri için Avusturya'ya her ziyaretinizde profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

Avusturya'ya seyahatinizin amacına bağlı olarak farklı vize türleri vardır. Avusturya vize başvurunuzu seyahat amacınıza uygun vize türüne göre seçmelisiniz. Schengen vizesi olarak da bilinen C Tipi vize, 180 gün içinde 90 gün ile sınırlı bir seyahat vizesidir. C tipi vizeler; turizm, iş, aile ziyaretleri, Erasmus veya kültürel faaliyetlere katılım vizesi türleridir. Bu, Avusturya'ya seyahat eden turistler için 90 günlük bir vizedir. Avusturya'ya turistik gezi vizelerinde ülkede çalışmak yasaktır.

Adana Avusturya Vizesi Başvuru Şartları

Başvurular seyahatten en az 20 gün önce yapılmalıdır. Başvuru merkezlerinin randevu yoğunluğuna göre bu sürede esneklik olabilmektedir. Avusturya Konsolosluğuna bireysel vize başvuruları kabul edilmemektedir. Vize başvuruları, yetkili bir vize başvuru merkezi veya acentelar aracılığıyla yapılmalıdır. Seyahat için kullanılan pasaportların 10 yıldan eski olmaması gerekir. Aynı zamanda Avusturya vizesi için pasaportun yırtık olmaması ve en az iki boş sayfasının olması gerekmektedir. Vize başvurusu için kullanılan fotoğraf Schengen vizesi standartlarına uygun olarak çekilmiş olmalıdır. Ayrıca bu fotoğraf daha önceki bir Schengen vizesinde kullanılmamış olmalıdır.

Avusturya'ya turist seyahati için vize başvurusunda bulunurken çalışmayanlar, sigortalılar, tüccarlar, serbest meslek sahipleri, öğrenciler, emekliler ve işverenlerin doldurması gereken çeşitli formlar vardır. 2016 yılından bu yana, Avusturya vizesi için parmak izlerini ibraz etmeleri halinde randevuya gitmeden yetkili acenteler aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedirler.

Avusturya Vize Merkezi Adana Şubesi ile +90 (322) 245 07 91 telefon numarasını arayarak ya da [email protected] posta adresimize yazarak iletişime geçebilirsiniz.

avusturya vize merkezi adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp