Trabzon

Telefon/Faks

+90 850 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Trabzon

Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Avusturya Schengen vize işlemlerine dair gerekli ve güncel tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya Schengen vize işlemleri için Trabzon şubesi ile görüşme sağlayabilmek için +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlerlemekte olan sayfalarımızda başta Trabzon Şalpazarı, Araklı, Vakfıkebir, Arsin, Of, Akçaabat, Çaykara, Sürmene, Yomra, Maçka, Düzköy, Tonya, Ortahisar, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Hayrat ve Köprübaşı gibi ilçelerimiz olmak üzere Giresun, Rize ve Gümüşhane gibi çevrede bulunan illerimizden yapılmak istenen Avusturya vize işlemleri hakkında tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen vize ayrımındaki ülkelerden birisi de Avusturya’dır. Bu nedenle Avusturya ziyareti yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin ziyaretlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. hizmet (gri), hususi (yeşil) ya da diplomatik (siyah) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günün üzerine çıkmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceki tarihlerde sahip olunan bir Schengen vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan Avusturya seyahati düzenleyebilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Trabzon

Avusturya seyahatinizden önce seyahat amacınızı tespit etmeniz ve seyahat gün sayınızı kararlaştırmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile hizmetini sunduğumuz çeşitli vize başlıklarını aşağıda listeledik.

Avusturya konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep edeceği evrak listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisi yer almıyorsa ya da seyahat amacınızı tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avusturya Vize Evrakları

Avusturya Vize Başvuru Formu Trabzon

Avusturya konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması sebebiyle seyahatiniz için en gerekli belge olan Avusturya vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internetten online olarak doldurulur. Gerçeği yansıtmayan, yanlış ya da eksik bilgi girişleriniz Avusturya vize işlemlerinizin uzamasına veya reddedilmesine neden olabilir. Size bu konuda deneyimli olan yetkililer gereken desteği sağlayarak sizlerden gelecek olan bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. Avusturya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Belgelerinizde herhangi bir eksik ya da hata bulunmaması halinde Avusturya vize başvurularının sonuca bağlanma süresi 5-13 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süre her zaman net zaman olmamakla beraber Avusturya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları veya konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenecek ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Avusturya ziyareti yapmak isteyenlerin ziyaretlerinden en az 30 gün önce Trabzon şubesindeki yetkililerle görüşme yapması tavsiye edilmektedir.  +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayarak ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Trabzon şubesinde bulunan yetkililerle görüşme yapabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Avusturya Schengen vizesine sahip olabilmek için yerine getirilmesi gereken 5 prosedür mevcuttur. Bu prosedürleri Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile sizler için aşağıda açıklamalı olarak aktarılmıştır.

  • Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Avusturya konsolosluk çalışanlarının seyahatiniz için sizlerden talep edeceği belgelerin listesi eksiksiz bir şekilde sizlere iletilir. İletilen belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda sizlere bilgi veririz. Evraklarınızı hazır hale getirip yetkililerimize ulaştırmanızın ardından yetkililerimiz evraklarınızı eksiksiz bir şekilde kontrol eder. Kontrolü sağlanan evraklarınızda yanlışlığa ya da hataya rastlanılması halinde arayarak sizi bilgilendiririz.
  • Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Avusturya vize işlemleri için ilk yapılması gereken prosedür vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Avusturya vize başvuru ücreti Trabzon şubesi tarafından sağlanan danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinin ödenmesini banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz ya da şubeyi ziyarette bulunarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevuzun Alınması: Avusturya vize işlemleri için randevunuzu alınması gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesinde bulunan yetkililer sizlerle görüşerek size uygun bir zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Avusturya vizesi için gerekli olan prosedürlerden birisi de parmak izinizin verilmesidir. Parmak izinizin verilme şartı yerine getirildikten sonra yetkililerimiz hazırlanan evraklarınızı zaman kaybetmeden konsolosluk yetkililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Avusturya vize işlemlerinizin karara bağlanması ile birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayarak ya da kargo ile gönderilmesini talep ederek 2 farklı şekilde alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Avusturya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerdendir. Bu nedenle Avusturya vizesi çıkarttırmak isteyen daha önceden Schengen vizesi almayan kişilerin ve 12 yaşın üzerineki bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri şarttır. Trabzon şubesi aracılığı ile sizlere sağlanacak danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik eder. Bu rehberlik neticesinde Avusturya için parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen uygulamasında yer alan ülkelerin aldığı ortak karar ile verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek görülmeden Avusturya vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Bunun gibi bir diğer durum ise Avusturya konsolosluk çalışanları sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa çağırabilirler. Bu durum her zaman yapılmaz fakat az da olsa rastlanılan bir durumdur.

Avusturya Vize Merkezi Trabzon

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya vizesi Trabzon
M.BAYRAM 17/04/20, 17:42

Merhabalar, İstanbul’da ikamet etmekteyim. Yalnız şuan için memleketim olan Trabzon’dayım. 2Ay sonrası için bir seyahat düşünüyorum. Emekliyim kardeşimi ziyaret amaçlı gideceğim. Avusturya Konsolosluğunu devamlı arıyorum ama herhangi bir cevap alamadım. İstanbul’a gelmeden Avusturya vizesi Trabzon’dan başvuru yapmam mümkün mü? Emekli olarak hangi belgeleri sunmam gerekir? Danışmanlık almak istiyorum, Bilgi rica edebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI