Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avusturya Vize Merkezi, Trabzon

avusturya vize merkezi trabzon

Avusturya'ya seyahat eden herkesin seyahat için Avusturya vizesine ihtiyacı vardır. Bu yazı Trabzon'da Avusturya vizesi almak isteyenler için hazırlanmıştır Avusturya'ya seyahat etmeden önce seyahatinizin amacına ve seyahat edeceğiniz gün sayısına karar vermelisiniz. Aşağıda Avusturya Vize Merkezi Trabzon Şubesi aracılığıyla sunulan çeşitli vize başlıkları bulunmaktadır.

  • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Turistik Vize Alma
  • Transit Vize Alma
  • Ticari Vize Alma

Gibi hizmetler vermekteyiz. Her birinin hizmet alanı ve toplanması gereken belgeleri farklıdır. Size en uygun vize türünü ve evrak listesini öğrenmek için +90 (850) 460 17 50 telefon numaramızdan ulaşabilir ya da [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

Seyahat için en önemli evrak olan Avusturya vize başvuru formu, Avusturya konsolosluk yetkilileri tarafından kontrol edilen ilk evrak olduğu için sitemizde kolayca bulabilir ve çevrimiçi olarak doldurabilirsiniz. Yanlış, yanlış veya eksik bilgiler, Avusturya vize işleminizin uzatılmasına veya reddedilmesine neden olabilir. Bu alanda deneyimli personelimiz gerekli desteği verecek ve size gelen bilgilerle formları doldurarak sizi hazır hale getirecektir. Trabzon Avusturya vizesi başvurusunun işlem süresi, belgelerde eksik veya yanlış belge olmaması kaydıyla 20 ile 25 iş günüdür. Bu süre her zaman kesin olmamakla birlikte Avusturya resmi tatil günleri, mevsimsel konsolosluk yoğunluğu veya konsolosluk makamlarının ek belge talepleri nedeniyle uzayabilir. Avusturya'yı ziyaret etmek isteyen herkesin, ziyaretlerinden en az 30 gün önce Trabzon şubesindeki yetkililerle görüşmesi tavsiye edilir.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturya'ya Schengen vizesi almak için 4 prosedürü tamamlamanız gerekir.

Avusturya vizesi için gerekli evrakların hazırlanması: Avusturya Konsolosluğu yetkilileri seyahatiniz boyunca sizden istenecek evrakların tam bir listesini size göndereceklerdir. Gönderdiğiniz belgeleri nasıl ve nerede bulacağınız konusunda size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyarız. Belgelerinizi hazırlayıp yetkililere teslim ettikten sonra belgeleriniz yetkililer tarafından detaylı bir şekilde kontrol edilecektir. Belgelerde herhangi bir eksiklik veya hata olması durumunda sizinle telefonla iletişime geçilecektir.

Avusturya vizesi başvuru ücretinin ödenmesi: Avusturya vizesi sürecindeki ilk adım vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Avusturya vize başvuru ücreti Trabzon şubesi danışma ücreti, tüm harçlar ve diğer masraflardan oluşmaktadır. Vize başvuru ücretini banka hesabımıza havale yaparak ödeyebileceğiniz gibi şubemizi ziyaret ederek nakit de ödeyebilirsiniz.

Randevu: Avusturya vize işlemleri için randevu alınması gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesi danışmanı uygun bir zamanda randevu almak ve seyahat düzenlemelerini yapmak için sizinle görüşecektir.

Pasaport Teslimi: Trabzon Avusturya vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra konsolosluğun vize sonucu için vereceği karar beklenmelidir. Vize sonuçlandıktan sonra personelimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacak ve sizi telefonla bilgilendirecektir. Pasaportunuzu teslim almanın iki yolu vardır: ofisimizi ziyaret edin veya kurye ile gönderilmesini isteyin.

Trabzon Avusturya vizesi Şahsen Başvuru Zorunluluğu

Avusturya, Schengen üyesi ülkelerden biridir. Bu nedenle henüz Schengen vizesi olmayanların ve Trabzon Avusturya vizesi almak isteyen 12 yaşından büyüklerin başvuru merkezine gidip parmak izlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Bir temsilci sizinle buluşacak ve Trabzon şubesi aracılığıyla sunulan danışmanlık hizmetlerinin maliyetlerini açıklayacaktır. Bu kılavuzu okuduktan sonra Avusturya'da parmak izi doğrulama işlemini kolayca tamamlayacaksınız. Schengen ülkelerinin ortak kararı ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra ibraz edilen parmak izleri ortak bilgi sistemi VIS'e kaydedilerek Avusturya vize işlemlerinin tekrar parmak izi ibrazına gerek kalmadan başlatılabilmesi sağlandı.

Trabzon Avusturya vizesi başvurusu için başvuru yaptığınız yerden randevu almanız gerekmektedir. Avusturya Trabzon vizesi için başvuran kişilerin Avusturya vize randevu tarihine kadar gerekli belgeleri eksiksiz olarak sağlamaları gerekmektedir. Hazırlanan belgeler, Avusturya Trabzon başvurunuzu yapmak için Avusturya Trabzon randevunuzun olduğu gün yetkililere teslim edilebilir. Avusturya'ya seyahat eden herkesin seyahat için Avusturya vizesine başvurması gerekir.

Avusturya Trabzon'da rezervasyon yaptıranlar, lütfen rezervasyonunuzu kaçırmamaya dikkat edin. Kısa süreli Avusturya vizesi başvuruları Türkiye'de yetkili Avusturya vize başvuru merkezine, uzun süreli Avusturya vizesi başvuruları ise Avusturya acentesine yapılmalıdır. Avusturya Vize Merkezi Trabzon Şubesi ile +90 (850) 460 17 50 telefon numaramızdan ulaşabilir ya da [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

avusturya vize merkezi trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp