Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir

Avusturya'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Avusturya Ankara Büyükelçiliği'ne aittir. Bu nedenle vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmayan Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu kendi görev bölgesindeki vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirmektedir.

Avusturya İzmir Konsolosluk İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği; Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşları apostil (belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak.

Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Ancak uzun süreli Avusturya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğu’na veya Avusturya Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Avusturya turistik vize, Avusturya ticari vize, Avusturya aile ziyareti vizesi ve Avusturya transit vize başvuruları yapılabilmektedir.  

Avusturya vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Avusturya Konsolosluğu’na aittir.

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgisi

Adres: Plevne Bulvarı, No:1, Kat: 5, Daire: 9, Beşerler Apartmanı,

Gündoğdu Meydanı, Alsancak / İZMİR

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir 2021 Tatil Günleri

1 Ocak Yeni Yıl
6 ocak Kutsal Üç Kral
10 Nisan Kutsal Cuma
13 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
13-15 Mayıs Ramazan Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısPaskalya'nın 40.günü
1 HaziranPaskalya'nın 50.Günü
11 HaziranCorpus Christi
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
20-23 TemmuzKurban Bayramı 
30 Ağustos Zafer Bayramı
26 Ekim Avusturya Ulusal Bayramı
28-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
8 Aralık Meryem'in göğe çıkışı
24 Aralık Noel Arefesi
25-26-27-30 AralıkNoel
31 Aralık Yılbaşı

 

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir Ulaşım 

Avusturya vize evrakları

Yükleniyor...
Telefon
POI