Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir

 Avusturya'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Avusturya Ankara Büyükelçiliği'ne aittir. Bu nedenle vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmayan Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu kendi görev bölgesindeki vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirmektedir.

Avusturya İzmir Konsolosluk İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği; Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir. Devamı.....

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak

Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Ancak uzun süreli Avusturya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğu’na veya Avusturya Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Avusturya Turistik vize, Avusturya Ticari vize, Avusturya Aile Ziyareti vizesi ve Avusturya transit vize başvuruları yapılabilmektedir.  

Avusturya vize başvurusu,  aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Avusturya Konsolosluğu’na aittir.

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgisi

Adres: Plevne Bulvarı, No:1, Kat: 5, Daire: 9, Beşerler Apartmanı, Gündoğdu Meydanı, Alsancak / İZMİR

 

Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir 2019 Tatil Günleri

1 Ocak Yeni Yıl
30 Mart Dini Bayram
2 Nisan  Paskalya
23 Nisan  Ulusal Egemenlik- ÇocukBayramı
1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü
10 Mayıs  Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
21 Mayıs  Pentekost
31 Mayıs  Corpus Christi
3 Haziran  Ramazan Bayramı Arefesi
4-6 Haziran  Ramazan Bayramı
15 Ağustos  Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi
10 Ağustos  Kurban Bayramı Arefesi
11 – 14 Ağustos Kurban Bayramı
30 Ağustos  Zafer Bayramı
26 Ekim  Avusturya Ulusal Bayramı
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı
1 Kasım  Azizler Günü
24 Aralık  Noel Arefesi
25 – 26 Aralık Noel
31 Aralık  Yılbaşı


Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir Ulaşım

 

 

Yükleniyor...
Telefon