Çorlu

Telefon/Faks

0 850 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Avusturya Schengen vize başvuruları hakkında detaylı, gerekli ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya Schengen vizesi hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek ve Vize Merkezi Çorlu şubesine ulaşabilmek için +90 282 255 50 39 numaralı telefonu arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devam etmekte olan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Kapaklı, Marmaraereğlisi, Hayrabolu, Saray, Şarköy, Çerkezköy, Malkara ve Ergene ilçelerimiz olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Edirne gibi komşu olan şehirlerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Avusturya Schengen vizesi için Avustralya vize başvuru formuna ve güncel belge listelerine sahip olabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Avusturya Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Avusturya Schengen vizesine sahip olmak isteyen siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil (hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Avusturya Schengen vizesi almak isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin ise ziyaretlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha önceden herhangi bir Schengen vizesi aldıysanız güncelliği hala devam ediyor ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Avusturya seyahati yapabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Çorlu

Avusturya vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesinin verdiği Avusturya vize kategoriler aşağıda listelenmiştir.

Avusturya ziyaretiniz için ihtiyacınız olacak belge listelerine ilgili kategori başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri hazırlamanızın ardından dilerseniz kargo ile belgelerinizi bize ulaştırabilir; dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Avusturya seyahatinizin amacını belirleyemiyorsanız veya seyahat amacınıza göre vize kategorisi bulunmuyorsa, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 282 255 50 39 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avusturya vize evrakları

Avusturya Vize Başvuru Formu Çorlu

Avusturya seyahati için en gerekli belge olan Avusturya vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internet üzerinden online olarak doldurulabilir. Hatalı veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişleri Avusturya vize başvurunuzun uzamasına ya da reddedilmesine sebep olabilir. Size bu konu da tecrübe sahibi olan yetkililerimiz gereken desteği vererek sizlerden gelecek bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Avusurya vize başvuru formuna sahip olabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Çorlu

Belgelerinizde bir hata veya eksiklik olmaması halinde Avusturya vize başvurularının karara bağlanma süresi 5 ila 13 gün arasında değişim göstermektedir. Bu süre Avusturya resmi tatili, Avusturya konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden istenecek ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Bu gibi sebeplerle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 4 hafta önce Çorlu şubesinde görev alan yetkililerle görüşme yapmanızı önermekteyiz.

Vize Merkezi Çorlu şubesinde görev alan yetkililerle görüşme sağlamak için +90 282 255 50 39 numaralı telefonu arayabilir ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Diğer ülkelerde olduğu Avusturya’nında vize işlemleri için yerine getirilmesini talep ettiği aşamalar vardır. Avusturya vizesi için 5 aşama mevcuttur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklamalı bir şekilde aşağıda ilettik.

  • Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Avusturya vizesi için yetkililerin sizlerden isteyeceği belgelerin listesini bilgilerinize sunarız. İstenecek olan belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz hususunda sizi aydınlatırız. Evraklarınızın hazırlama aşaması tamamlandıktan sonra isterseniz kargo yolu ile Çorlu şubemize ulaştırabilirsiniz isterseniz de şubemize uğrayarak bizzat teslim edebilirsiniz.
  • Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Avusturya vize başvurularının işleme alınması için yerine getirilmesi gereken ilk aşama Avusturya vize başvuru ücretini ödemektir. Vize başvuru ücreti Çorlu şubesinden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, harç işlemlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Avusturya vize ücretinizi sizlerle paylaşacağımız hesap bilgilerine transfer ederek kolaylıkla ödeyebilirsiniz isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Avusturya vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir. Çorlu şubesinde görev yapan yetkililer sizlerle iletişim kurararak sizler için en mümkün zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer almasından dolayı Avusturya vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizin tamamlanması ile yetkililerimiz hazırlanan evraklarınızı Avusturya konsolosluk yetkililerine hiç zaman kaybetmeden teslim ederiz.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Avusturya vize işlemlerinizin sonlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluğa uğrayarak teslim alır. Pasaportunuzun kargo yolu ile size gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz Çorlu şubemizden teslim alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Çorlu

Avusturya Schengen vize uygulamasına taraf ülkelerden birisidir. Bu nedenle Avusturya vizesi almak isteyen 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izi verme sürecinde Çorlu şubesinden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılayarak rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden (VIS) yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç duyulmadan Avusturya vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Bizzat gelmeniz gereken bir diğer durum Avusturya konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa davet edebilirler. Bu her zaman görülen bir olay olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Avusturya Vize Merkezi Çorlu

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya Vizesi Çorlu
S. Karlıova 27/03/20, 14:37

Çorlu’da ikamet eden bir iş adamıyım. Avusturya’ya gitmek için Schengen vizesine başvurmak istiyorum. Avusturya vizesi Çorlu ve çevresindeki başvurular için nereye gidilmelidir? İletişim bilgisi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI