Kayseri

Telefon/Faks

+90 850 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri şubesi aracılığı ile Avusturya Schengen vizeleri için detaylı ve güncel bilgilere sahip olabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya Schengen vizesi hakkında Kayseri şubesi ile iletişime geçebilmek için +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlerlemekte olan sayfalarımızda başta Kayseri Tomarza, İncesu, Talas, Özvatan, Melikgazi, Tomarza, Akkışla, Hacılar, Kocasinan, Develi, Pınarbaşı, Sarız, Bünyan, Yeşilhisar, Yahyalı, Sarıoğlan ve Felahiye ilçelerimiz olmak üzere Sivas, Nevşehir ve Niğde gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilecek olan Avusturya Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve diğer belge listelerine erieşebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Avusturya Schengen vize ayrımına dahil olan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Avusturya vizesi almak isteyen bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin Avusturya ziyaretlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Avusturya seyahati yapmak isteyen yeşil (hususi), siyah (diplomatik) veya gri (hizmet) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Vize almaktan muaf tutulan bir diğer durum ise daha önceden alınan bir Schengen vizeniz varsa güncelliği hala devam ediyor ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanız gerekmemektedir.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Kayseri

Avusturya vize başvurusundan önce konaklama gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat gerekçenizi tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesinin Avusturya vizesi için hizmet verdiği vize kategorileri aşağıda listelenmiştir. 

Avusturya ziyaretinde bulunacak vatandaşlardan talep edilecek evrak listelerine sahip olabilmek için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Avusturya vizesi için istediğiniz vize başlığı bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin ne olduğunu tespit edemiyorsanız, aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt bulabilmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formu Kayseri

Avusturya ziyareti için en önemli belge olan Avusturya vize başvuru formu sitemizden rahatlıkla erişilerek internetten online olarak doldurulabilir. Vize başvuru formu sırasında eksik veya yanlış bilgi doldurulması sonucu Avusturya vize işleminiz uzayabilir ya da reddedilebilir. Bu konuda son derece tecrübe sahibi olan yetkililer sizlerden gelecek olan bilgiler ışığında formunuzu doldurarak hazırlar. 
Avusturya vize başvuru formuna erişmek için bu buraya tıklayabilirsiniz.

Avusturya Vize Reddi

Avusturya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Avusturya vize başvurularının karara bağlanma süresi 5-13 iş günü sürmektedir. Bu süre Avusturya Konsolosluk yetkililerinin sizlerden isteyeceği ek belge talebi veya Avusturya resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilir. Bu gibi sebeplerle seyahatinde herhangi bir olumsuz durum yaşamak istemeyen kişilerin seyahatlerinden en az 1 ay önce Kayseri şube yetkilileri ile iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.
Kayseri şubesi yetkilileri ile iletişime geçmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Avusturya vizesini alabilmek için istenen 5 prosedür söz konusudur. Sizlere bu prosedürleri Vize Merkezi Kayseri şubesi tarafından aşağıda listeledik.

  • Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Avusturya vize başvuruları için gerekli olan belgelerin tam listesi eksiksiz olarak bilgilerinize sunulur. Gereken belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz size gerekli bilgilendirmede bulunur. Hazırlayıp Kayseri şubesine ilettiğiniz belgelere yetkililer tarafından özverili bir şekilde incelenir. İncelenecek olan belgelerde yanlışlık ya da eksiklik olması halinde arayarak sizi bilgilendiririz. 
  • Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Avusturya vize başvuru işlemleri için ilk olarak yapılması gereken prosedür vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Avusturya vize başvuru ücreti Kayseri şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Avusturya vize başvuru ücretinizi sizlerle paylaşacağımız hesap bilgilerimize transfer ederek ya da şubemizi ziyaret edere bizzat ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Avusturya vize başvuruları için randevu alınması zorunlu tutulmuştur. Vize Merkezi Kayseri şubesinde görev alan yetkililer sizlerle iletişime geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına dahil olması nedeniyle Avusturya vize işlemleri için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak izi verme prosedürünüzün tamamlanması ile birlikte yetkililerimiz hazırlanan evraklarınızı Avusturya Konsolosluk yetkililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Avusturya Schengen vize işleminizin karara bağlanması ile birlikte pasaportunuz konsolosluk yetkililerinden teslim alınır. Pasaportunuzu kargo ile size gönderebiliriz ya da Kayseri şubesine uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasına dahil olması sebebiyle 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen vizesi almayan vatandaşların ve 12 yaşın üzerindeki bireylerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gereklidir. Kayseri şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılayarak size rehberlik yapar. Bu rehberlik sonucu vize alma işleminiz hızlanmış olur. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen vizesi için verilmiş olan parmak iziniz varsa tekrar parmak izi vermenize gerek olmadan Avusturya vize işlemleriniz başlayabilir.

Avusturya Konsolosluk çalışanları sizi gerek gördüklerinde birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu bizzat gelmenizi gerektiren bir diğer durumdur.

Avusturya Vize Merkezi Kayseri

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya vizesi Kayseri
M.Duman 17/04/20, 17:53

Merhabalar, Kayseri’de ikamet etmekteyim. 3 ay sonrası gibi Avusturya’ya turistik bir seyahat düşünüyorum. Birkaç sitede araştırma yaptım ama oldukça kafam karıştı Kayseri’de Avusturya Konsolosluğu olmadığını biliyorum. Avusturya vizesi Kayseri ilinde ikamet edenler için Ankara’dan alındığını biliyorum. Yalnız başvurumu nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok, Vize Merkezi olarak sizin Ankara’da ofisiniz var mıdır? Sizden danışmanlık alma durumumda Ankara’ya vize başvurusu için gelmeme gerek var mı? Aynı zamanda başvurumu en geç ne zaman yapmam gerekir? Ne kadar sürede vize çıkıyor? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI