Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 850 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Avusturya Schengen vize başvuruları hakkında gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya Schengen vizesi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayarak ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak Vize Merkezi Diyarbakır şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamı bulunan sayfalarımızda başta Diyarbakır Kulp, Silvan, Hani, Çüngüş, Kayapınar, Bismil, Sur, Hazro, Dicle, Lice, Bağlar, Yenişehir, Ergani, Çermik, Çınar, Eğil ve Kocaköy ilçeleri başta olmak üzere Elazığ, Batman, Şanlıurfa ve Muş gibi çevrede komşu olan şehirlerden yapılmak istenen Avusturya Schengen vize başvuruları hakkında aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimlere Gerekir? Diyarbakır

Avusturya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerdendir. Bu nedenle Avusturya vizesi almak isteyen diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaportlardan birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinizde vize almaktan muaf tutulursunuz. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi iseniz Avusturya ziyaretinizden önce güncel bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceden Schengen ülkelerinden birisinden alınmış olan vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Avusturya vize başvurunuzdan önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi tarafından hizmeti sunulan vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Avusturya Schengen vizesi için sizden talep edilecek belge listelerine ilgili vize kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Talep edilecek olan belge listelerini hazırlamanızın ardından isterseniz belgelerinizi ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz isterseniz de kargo yolu ile Diyarbakır şubesine gönderebilirsiniz. Avusturya seyahatinizin amacını belirleyemiyorsanız ya da yukarıda listelenen vize kategorilerinde seyahat amacınız yer almyorsa aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için, diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da isterseniz +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Avusturya seyahati için en ihtiyaç duyulan Avusturya vize başvuru formu sitemizde kolaylıkla bulunur ve online olarak doldurulur. Hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz Avusturya vize başvurunuzun uzamasına veya reddedilmesine neden olabilir. Bu konuda son derece deneyim sahibi olan yetkililerimiz sizlerden alacağı bilgilerle sizin için formunuzu doldurarak hazır hale getirir.
Avusturya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Avusturya vize ücretleri

Avusturya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Diyarbakır

Avusturya vizesinin tamamlanma süresi 5 ila 13 iş günü sürmektedir. Bu süre ek belge talebi, Avusturya resmi tatili ve Avusturya Konsolosluğu dönemsel yoğunluğu gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatlerinde herhangi bir aksama yaşamak istemeyen başvuru sahiplerinin en az 30 gün önce yetkililerimizle iletişime geçemesini öneriyoruz. diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek veya +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayarak Diyarbakır şubesinde bulunan yetkililerimizle ileişime geçebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Avusturya vizesi almak için yerine getirilmesi gereken 5 aşama vardır. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi tarafından bu aşamalar aşağıda listelenmiştir.

  • Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Avusturya vizesi için talep edilen evrakların listesi tarafınıza iletilir. Talep edilen belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Evraklarınız hazırlanıp bize ulaştığında uzmanlar evraklarınızı eksiksiz bir şekilde inceleyerek kontrol eder. 
  • Avusturya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Avusturya vize başvuru işlemleri için öncelikle Avusturya vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti sizlere sağlanacak olan danışmanlık hizmet bedelinden, harç işlemlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi bizlerden alacağınız hesap numaramıza aktararak ödeyebilir ya da isterseniz ofisimizi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Avusturya vize başvuruları için randevu alınma şartı bulunmaktadır. Diyarbakır şubesi yetkilileri sizlerle görüşme yaparak Avusturya vizesi için randevunuzu size uygun zamana alır ve planlamanızı yapar. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize ayrımında yer alması nedeniyle Avusturya vizesi için parmak izi verilmesi gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra yetkililerimiz evraklarınızı Avusturya Konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuz kontrol edilir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Avusturya konsolosluk çalışanlarının vize işlemlerinizi karara bağlamasının ardından konsolosluğa giderek pasaportunuzu alırız. Pasaportunuzu Diyarbakır şubesine uğrayarak kendiniz alabilirsiniz ya da kargo ile size gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Diyarbakır

Avusturya Schengen vize uygulamasındaki ülkelerdendir. Bu nedenle Avusturya vizesi için 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi verme zorunlulukları bulunmaktadır. Parmak izi vermeniz için Diyarbakır şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin almış olduğu ortak karar sonucu 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi vermenize gerek olmadan Avusturya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Şahsen gelmenize gerek olabilecek bir diğer durum ise Avusturya konsolosluk çalışanları sizi ihtiyaç duyduklarında konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilir. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

Avusturya Vize Merkezi Diyarbakır

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI