Avusturya Öğrenci Vizesi

Avusturya Öğrenci Vizesi

Avusturya öğrenci vizesi ( Kısa süreli, uzun süreli, dil okulu) sayfamıza hoş geldiniz.

Avusturya’da, üniversite eğitimi ya da dil eğitimi okulu için, uzun süre kalacak öğrencilerin Avusturya öğrenci vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Avusturya da ki okuldan kabul mektubu olan öğrenciler gerekli belgeleri hazırlayarak vize başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Avusturya öğrenci vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri sponsor belgeleri ve okul belgeleri ile Avusturya başvuru merkezinin online resmi sitesinden başvuru formunu doldurarak online randevu almalı ve başvuruşlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Avusturya öğrenci vize ücreti

Avusturya öğrenci vize başvuruları Avusturya konsolosluğundan direk yapılamamakla birlikte Avusturya Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezinden online randevu alınarak yapılmaktadır. Avusturya öğrenci vizesi ile ilgili bilgi almak için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Avusturya öğrenci vize başvurusu yaparken vize başvuru merkezinde nakit olarak € bazlı ödeme yapılmaktadır. Avusturya Konsolosluk harcı 80€ olmakla birlikte Avusturya vize başvuru merkezi koordinasyon ücreti 45€’dur.

Vize kaç günde çıkar?

Avusturya için öğrenci vizesi için başvuru yapacak olan başvuru sahipleri ortalama 1 ay önceden evraklarını hazırlamalı ve randevu almalıdır. Ortalama işlem süresi 15 ila 20 iş günü sürmektedir. Avusturya öğrenci vize başvuruların da işlem süresi Konsolosluğun çalışma yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişkenlik göstermektedir. İşlem sonuçlanma süresi konsolosluğa bağlıdır.

Vize başvuru formu

Avusturya için öğrenci vizesi için her başvuru sahibi Avusturya Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği resmi başvuru merkezi tarafından online randevu alınarak yapılmaktadır. Aynı zamanda Avusturya başvuru merkezi resmi sitesinden vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu olmayan dosyalar kabul olmamakla birlikte eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve başvurular yapılmaktadır.

Avusturya öğrenci vizesi için gereken belgeler

Avusturya öğrenci vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru olarak hazırlanmalı ve sunulmalıdır. Sırasıyla bu belgeler;

 • Online doldurulmuş başvuru formu,
 • Pasaport tercümesi (Noter tasdikli)
 • ikametgah tercümesi (Noter tasdikli)
 • Noter tasdikli nüfus cüzdanı sureti tercümesi,
 • Noter tasdikli aktüel sabıka kaydı,
 • Avusturya'da konaklayacağınız yurdun kabul belgesi ya da evin kira kontratı ve yanında kalacağınız kişiden de alacağınız davet/kefalet mektubu,
 • Bir adet güncel vesikalık fotoğraf,
 • Sağlık muayenesi raporu (muayene için konsolosluktan özel bir belge verilecektir),
 • Finansal imkanlarınızı gösteren evraklar (başvuru esnasında hesabınızda en az 6.550.- Euro gözükmesi gerekmektedir)
 • 3 aylık seyahat sigortası,
 • Emniyet Müdürlüğü'nden temin edebileceğiniz ilk kez pasaport aldığına dair bir tasdik.

Avusturya öğrenci vizesi için Vize Merkezi Avusturya vizesi uzmanları ile görüşebilirsiniz. 0212 970 05 09

Avusturya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Avusturya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp