Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Avusturya’nın Türkiye’de yerleşik diplomatik temsilciliklerini Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın ana sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca Bursa ve Edirne'de Fahri konsolosluk İletişimi de Dışişleri Bakanlığı web sitesinde bulunmaktadır.

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu İşleme alınmış vize ve oturum başvuruları ile ilgili veri koruması gerekçesiyle telefonda bilgi vermemektedir.

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği; Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul Vize İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen Vize Hizmet Merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir. Ancak uzun süreli Avusturya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğu’na veya Avusturya Büyükelçiliği’ne şahsen başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Avusturya Turistik vize, Avusturya Ticari vize, Avusturya Aile Ziyareti vizesi ve Avusturya transit vize başvuruları yapılabilmektedir.  

Avusturya vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Avusturya Konsolosluğu’na aittir.

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul Vize bölümü çalışma saatleri:

Pazartesi-Cuma: 08:00-12:00 arası (müracaat)

Pazartesi-Cuma: 14:00-15:30 arası (eksik evrak/pasaport iade -Çarşamba günleri hariç)

Avusturya vatandaşlarının işlemleri:

Pazartesi-Cuma: 09:00-12:00 arası

 

Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul 2019 Tatil Günleri

1 Ocak  Yeni Yıl
30 Mart  Dini Bayram
2 Nisan  Paskalya
23 Nisan  Ulusal Egemenlik- ÇocukBayramı
1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü
10 Mayıs Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
21 Mayıs Pentekost
31 Mayıs  Corpus Christi
3 Haziran  Ramazan Bayramı Arefesi
4-6 Haziran  Ramazan Bayramı
15 Ağustos  Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi
10 Ağustos  Kurban Bayramı Arefesi
11 – 14 Ağustos Kurban Bayramı
30 Ağustos  Zafer Bayramı
26 Ekim  Avusturya Ulusal Bayramı
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı
1 Kasım Azizler Günü
24 Aralık  Noel Arefesi
25 – 26 Aralık Noel
31 Aralık  Yılbaşı


Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul Ulaşım

Yükleniyor...
Telefon