Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 09

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Avusturya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne ofisimize hoş geldiniz.

Edirne vize ofisimiz Avusturya vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine, tecrübeli personel kadrosu ile hizmet vermektedir. Avusturya vizenizi kolay bir şekilde Edirne’den alabilmek için aşağıda sizler için hazırlanan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Edirne’den alabilmek için istenen şartları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com 'a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Avusturya vizesi için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Avusturya vizesi Edirne başvuru evrakları hakkında

Meslek durumunuza uygun evrak hazırlayarak Avusturya vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Mesleki durumunuza göre oluşacak Avusturya Schengen vizesi için talep edilen evrakları sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Edirne Avusturya vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Avusturya Schengen vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için istenilen belgelerin tam olması gerekir. Bu sebeple eksik belgelerinizi tamamlamaya veya tamamlayamadığınız belgelerin yerine alternatif olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni belge istenebilir. Başvuru sahibinden istenen yeni belgelerin verilmesi zorunludur. İstenen belgeleri tamamlayamayanların Avusturya Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir dilekçe yazmaları gerekir.

Avusturya vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Avusturya vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

avusturya-vize-reddi-kabus-olmasin

Avusturya Edirne vize başvuruları için randevu

Edirne’den yapılacak Avusturya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Avusturya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu konusundaki işlemleri temsilcilerimize bırakın.

Avusturya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda dikkat edilecek hususlar

Avusturya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda başvuru için yeterli sürenizin olması gerekir. Yeteri kadar sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız. Avusturya Schengen vize başvuruları için 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Vize Merkezi olarak Avusturya vizesine Edirne’den başvuru yapacak kişilere konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluğu da dikkate alarak, en az 1 ay önceden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Avusturya vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Avusturya’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Avusturya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Avusturya’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Avusturya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Avusturya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Avusturya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Avusturya vizenizi sorunsuz bir şekilde Edirne’den alabilmek için vize başvuru belgeleriniz tam olmalıdır. İstenilen belgeleri mailde belirttiğimiz açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Avusturya vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Avusturya Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Avusturya vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Avusturya vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Avusturya vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Edirne’den Avusturya vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında Biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Avusturya vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda Biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Avusturya vizesi kaç günde alınır?

Edirne’den yapacağınız Avusturya vize başvurularınız 4 ila 7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz reddedilebilir.

Avusturya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Avusturya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Avusturya vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz, Avusturya vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

avusturya-vize-merkezi-edirne

Vize Merkezi Personel

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya vizesi için Edirne A.Özer 16/04/20, 19:32
Merhabalar, Eşim ile birlikte Ramazan bayramında Avusturya’ya 3 günlük bir turistik seyahat düşünüyoruz. Her ikimizde 1 yıllık emekliyiz ve tapularımız var, Avusturya vize başvurusu yaparken hangi belgeleri sunmamız gerekecek? Tapularımızı sunmamız bize avantaj sağlar mı? Aynı zamanda Edirne’de ikamet etmekteyiz, Avusturya vizesi için Edirne başvuru merkezi var mı? Başvurumuzu nereden yapmamız gerekiyor? Avusturya vize başvurumuz için nasıl randevu almam gerekir? Başvuru merkezini aramalarım sonucu bir türlü bağlanamadım telefonda çok bekletiyorlar sizden danışmanlık alma durumumda randevu işlemlerimi siz halledebilir misiniz? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle