Avusturya vize reddi

E.S. 14/04/20, 14:39
Merhabalar geçen ay Avusturya’ya vize başvurusu yaptım. Yalnız bilmediğim ve anlamadığım bir sebep ile Avusturya vize reddi yaşadım. Vizemin ret olma sebebi sizce ne olabilir ve daha sonraki vizelerimi olumsuz etkileyeceği hakkında bilgi edindim sizce olumsuz etkiler mi başvuru yapsam gene ret mi olur? Avusturya vizesi başvurusu yapmak için beklemeli miyim? Vizemin ret sebebinin ne olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilirim? Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar vize reddinin belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Gidiş amacınızı net bir şekilde belirtmeniz ve gerekli evrakları eksiksiz ve tam olarak sunmanız gerekmektedir. Çok basit bir ayrıntı olarak görünen ufacık bir madde sizi redde sürükleye bilmektedir. Başvuruda önemli olan gerekli evraklarda eksik veya yanlış bir veri bulunmamasıdır. Aynı zamanda doldurulan başvuru formu çok dikkatli ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Vize reddi Avusturya ve diğer schengen ülkelerinin çoğunda aynı maddeler ile belirtilmektedir. Vize işlem süreci bittikten sonra pasaport ile beraber ret mektubu tarafınıza iletilmekte ve madde madde ret sebepleri sunulmaktadır. Sizin ret sebebinin işaretlenmiş olan maddedir. 

Avusturya vize reddi hakkında özellikle dikkat edilmesi gerekenler;

Vize reddi Avusturya konsolosluğuna itiraz aşaması mevcuttur. Vize ret itirazınızı Konsolosluğa hitaben itiraz dilekçesi ile sunmanız gerekmektedir. Vize reddi sonrası yeni vize başvurusu için beklemenizin bir önemi yoktur. Vize reddiniz schengen bilgi sisteminde görülmesi kaçınılmaz olmakla birlikte dosyanız inceleme süreci daha sıkı olacaktır. Bu sebeple vize reddi alma durumunuzda bir sonraki vize başvurunuzu ret maddenizi pasif hale getirecek şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Yazılan vize talep dilekçeleri ve redde sahip olma sebebiniz ile dosyanıza sağlamlaştırıcı evraklar eklemeniz gerekmektedir. Vize merkezi Avusturya vizesi reddi olan başvuru sahiplerine ekstra özel olarak dosya hazırlamaktadır. Takviye dilekçeler ile daha dosyanızı güçlü hale getirerek işleme sokmanızda size danışmanlık sağlamaktadır. Bu başvurular diğerlerine nazaran daha zor olduğu için daha ayrıntılı olarak ilgilenilmektedir.

Vize merkezini arayarak veya ziyaret ederek gidiş amacınıza ve statünüze uygun gerekli evrak listesine mail yolu ile sahip olabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz evrakları şahsen ofisimize veya kurye, kargo yolu ile ulaştırmanız durumunda vize merkezi dosyanızı eksiksiz hazırlayarak online vize randevunuzu almakta ve başvurunuzu gerçekleştirmektedir. 

Avusturya vize reddi daha fazla ve detaylı bilgi için vize merkezini arayarak ya da ziyaret ederek müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Teşekkür ederiz

Kübra Uluoğlu

Vize Merkezi

Avusturya vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x