Yabancılar İçin Almanya Vizesi

emin 06/12/19, 19:48
Yabancılar için Almanya vize başvurusu alıyor musunuz? Suriye'liyim, çalışıyorum. Suriye vatandaşaları için Almanya vizesi yapan bir firma arıyorum. Lütfen yardımcı olun.
Vize Merkezi

Merhaba, Türkiye’de yasal ikamet, çalışma izni sahibi yabancı uyruklu kişiler ve Türkiye’de eğitimine devam eden yabancı uyruklu kişiler, Almanya’ya yapacakları seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Yabancılar için Almanya vizesi işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya vize başvuru sürecinden biraz farklı ilerlemektedir. Suriye vatandaşları için Almanya vizesi başvurularında, başvuru yapan kişinin Türkiye’de sahip olduğu yasal ikametin ispatı beklenir. Başvuran kişi Türkiye’de yasal olarak çalışıyorsa yabancıların sahip olduğu çalışma ve ikamet izni kartının fotokopisini vize başvurusu sırasında vize başvuru dosyasında ibraz etmelidir. Başvuran kişi Türkiye’de öğrenci ise, öğrenci kimlik belgesi ile birlikte yasal ikamet kartı fotokopisini de sunmalıdır. Türkiye’de yasal ikamet sahibi olmayan kişiler Türkiye üzerinden vize başvurusunda bulunamazlar.

Yabancılar için Almanya vizesi başvurularında hazırlanması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;
En az 6 ay daha geçerliliği olan, en az 2 boş sayfası olan pasaport
2 adet son altı ayda çektirilmiş biometrik fotoğraf
Kişi çalışıyorsa; şirkete vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, şirketin antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve imzalı çalışma yazısı, yine şirket antetli kağıdında düzenlenmiş izin belgesi
Yine çalışan kişiler için son 3 aylık bordro
Kişi Türkiye’de öğrencilik nedeni ile ikamet ediyorsa; öğrenci belgesi
Kişinin Türkiye’deki oturum kartı fotokopisi. Oturum kartının geçerlilik süresi, planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır
Gelir gösteren evraklar, son 3 aylık banka hesap dökümü gibi
E-devletten alınan ikametgâh belgesi
Seyahat sağlık sigortası (danışmanlarınızdan talep edebilirsiniz)
Uçak ve otel rezervasyonları

Yabancılar için Almanya vizesi başvurularında başvuru süreci Türk vatandaşlarının başvuru sürecinden daha uzun olabilmektedir. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talep etme hakkı bulunur. 

Türkiye'de oturumu, çalışma izni bulunan kişilerin Almanya vize evrakları değişiklik gösterebilmekte olup, vize ile ilgili en güncel bilgiyi Vize Merkezi Almanya departmanımızdan alabilir, başvurunuzu başlatabilirsiniz. 

Vize Merkezi Ankara, Nazlı Kübra

MOHAMMAD 18/12/19, 11:18

ben türkmenim, burada çalışıyorum, çalışma iznim var. Almanya'ya iş için gideceğim, davetiyem var. Vize nasıl alırım?

E.E 18/12/19, 11:19

Özbekistan vatandaşı Almanya vizesini alması için ne yapması gerekiyor? Arkadaşımın oturma izni var. Abisi de Türkiye'de çalışma izni ile bulunuyor. Yardımcı olur musunuz?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x