İdata Almanya

L.S. 27/11/19, 15:40
Merhaba, Ocak 2020’de 15 günlüğüne Almanya’ya gitmek ve arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum, arkadaşım bana davetiye gönderebilir mi? Akraba olmak zorunda mıdır? Bir de vize başvurusunu İdata Almanya diye bir yerden yapmam gerektiğini söylediler? Konsolosluktan almam gerekmiyor mu vizeyi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Almanya arkadaş, aile, akraba ziyareti vizesine başvurmanız gerekir. Vize başvurunuz sırasında Almanya’da ziyaret etmeyi planladığınız arkadaşınız tarafından gönderilmiş belediye onaylı bir davetiye ibraz etmeniz gerekir. Arkadaşınız sizin pasaport bilgilerinizi içeren ve seyahat tarihlerinizi kapsayan bir davetiye göndermelidir. Almanya ziyaret vizelerinde sunulan davetiyenin akraba tarafından gönderilme zorunluluğu yoktur, arkadaşınız tarafından da gönderilebilir. 

İdata Almanya, Almanya’ya seyahat etmeyi planlayan ve turistik, ticari, ziyaret, kültürel vb. 90 günü aşmayan kısa süreli vize başvurularında Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir başvuru merkezidir. Almanya İdata, bir başvuru merkezi olup vize başvuru dosyanızın hazırlanmasında sorumluluk üstlenmemektedir. Almanya vize İdata aracılığıyla yapılan vize başvuruları, başvuru merkezi aracılığı ile Almanya Konsolosluklarına iletilir. Başvuru yapan kişinin ikameti iline göre yetkili Almanya Konsolosluğu da değişiklik gösterir. Örneğin Ankara veya civar illerinde ikamet eden bir kişinin vize başvurusunun değerlendirilmesinde Ankara Almanya Konsolosluğu yetkilidir. Vize başvurusundan önce randevu alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Randevu gününden önce başvuru yapacak kişiler, Almanya seyahatinin amacına uygun olarak vize başvuru dosyasını hazırlamak zorundadır. Vize başvuru dosyasının eksik, hatalı veya yanlış hazırlanması halinde İdata Almanya başvuru dosyasını kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu nedenle Almanya vize başvurularında yasal danışmanlık ofislerinden vize danışmanlığı alınması tavsiye edilir. 

Vize danışmanlık acentaları aracılığıyla yapacağınız Almanya vize İdata ofislerine danışmanlık acentasının müşteri temsilcileri tarafından da iletilebilir. Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize başvurusu yaparak vize almış ve dolayısıyla parmak izi kaydı olan kişilerin vize başvurusu sırasında Almanya İdata ofislerinde şahsen bulunmalarına gerek yoktur. Vize dosyasının randevu günü ve saatinde başvuru merkezine danışmanlık acentasının temsilcisi ile iletilmesi yeterli olmaktadır. İlk kez bir Schengen ülkesine seyahat etmek amacıyla vize başvurusunda bulunan kişilerin ise yine danışmanlık acentaları aracılığıyla başvuru yapması tavsiye olunur. Eksik, hatalı veya yanlış bilgi ile yapılan vize başvuruları red ile sonuçlanmaktadır. 

Almanya kısa süreli vize başvurularınız için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Hızlı, doğru ve eksiksiz bir vize dosyasının hazırlanması ve zamandan tasarruf sağlamak için müşteri temsilcilerimizden hizmet alabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara, Nazlı Kübra

İdata Almanya

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Çalık 13/12/19, 12:40

İyi günler, Ben, eşim, annem ve ağabeyim Almanya vizesi için başvuru yapacağız. Uçuşlarımız birer gün arayla olacak. Acaba idata Almanya vize başvurusuna ben-eşim ve annem-ağabeyim olarak ikişerli olarak mı yoksa dörtlü olarak hep beraber mi yapmak gerekiyor? Toplu ya da ikişerli başvuru yapmak avantaj ya da dezavantaj sağlıyor mu vize başvurusunda? İyi çalışmalar...

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
k. aslı 13/12/19, 13:07

idata almanya vize randevusu için bir acenteye bilgilerimi verdim, fakat acentenin çalışma disiplininden çok uzak olduğunu gördüm. Yeni bir randevu oluşturmak isteme idata almanya vize randevusu oluşturabilir misiniz? Diğerini silmiyor adamlar, telefonlarıma cevap bile vermiyorlar. Lütfen yardımcı olun.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/12/19, 17:03

Merhaba,

Almanya’ya turistik, ziyaret, ticari amaçlar gibi kısa süreli amaçlarla seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal ikamet sahibi yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları İdata Almanya vize başvuru merkezlerinde tamamlanmaktadır. Siz, eşiniz, anneniz ve ağabeyiniz ile yapacağınız seyahatin gidiş tarihi aynı olmasa da İdata Almanya ofislerinden aynı anda randevu talep edebilir ve aynı gün vize başvurusuna girebilirsiniz. Ancak başvuru evraklarınız içinde, her başvuranın seyahat bilgilerine uygun olarak evrak sunulmalıdır. Başvuran her kişi, başvuru dosyasında mesleki durumuna uygun evrakları, seyahat tarihlerini belirten uçak rezervasyonunu ve eğer turistik amaçlı başvuru yapılıyorsa otel rezervasyonunu, ziyaret amaçlı vize başvurusu yapılıyor ise başvuranın adının bulunduğu Almanya’daki belediyeden onaylı davetiye sunmalıdır.

Yakınları veya arkadaşları ile aynı gün seyahat edecek olan kişiler vize randevusunu birlikte oluşturabilir ve vize randevusuna birlikte katılabilirler. Vize başvurusuna teker teker veya topluca başvuru yapmanın vize değerlendirme sürecinde bir etkisi bulunmamaktadır. Vize başvurusunda önemli olan seyahatinizin amacını belgelerle desteklemek ve gerçek seyahat amacınıza uygun evraklarla başvuru yapmaktır. Seyahat amacına uygun olmayan evrakların sunulması veya evrakların eksik, hatalı bilgilerle sunulması halinde vize başvurunuz kabul edilmeyecek, edilse bile Almanya Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz reddedilecektir.

Almanya’ya kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin randevuları ücretsiz olarak İdata Almanya ofislerinden talep edilir. Başvuru yapmak isteyen kişinin pasaport bilgilerine göre düzenlenen randevunun iptali veya değişikliği mümkündür. Randevu iptali, değişikliği gibi belirlenmiş bir randevu için değişiklik yapılmak isteniyorsa yine başvuru yapacak kişinin pasaport bilgileri ile İdata Almanya üzerinden değişiklik yapılabilir. Vize Merkezi, etik hizmet anlayışı gereği telefonda randevu işlemi gerçekleştirmemektedir.

Almanya Schengen vize başvurusu yapacak kişilerle telefon üzerinden veya ofislerimizde yaptığımız görüşmenin ardından gerekli evraklar listesi sunulur. Gerekli evraklar müşteri temsilcinize ulaştıktan sonra yine temsilciniz tarafından kontrol edilir ve siz değerli yolcularımızın onayıyla sizin de müsait olduğunuz bir tarihe İdata üzerinden randevu alınır. Güvenliğiniz ve vize başvuru sürecinizde olumsuzluk yaşamamak için telefon üzerinden sizden direkt para ve pasaport bilgilerinizi talep eden kişi veya kişilere karşı temkinli olmanız tavsiye edilir.

Vize Merkezi Ankara,

Nazlı Kübra

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Kaya 07/02/20, 09:43

Selam, İdata Almanya vizesi için başvurularda nasıl bir yardım ediyor? Ücreti nedir? Almanya vizesini sizinle yaparsak bizim neler yapmamız gerekiyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 07/02/20, 09:44

Merhaba efendim, İdata kurumu Almanya vize başvurularında yetkili başvuru merkezidir. Almanya vize başvuru merkezi Almanya kısa süreli, 90 gün kalışlı turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, kısa süreli eğitim veya Erasmus vb. başvuruların yapıldığı Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği‘nin yetkilendirdiği başvuru merkezleridir.

İdata, vize başvurularında yetkili başvuru merkezi olup başvurularınızı tam ve eksiksiz almaktadır. Almanya İdata başvurularında danışman firma olmadığı için dosyanızı sadece kontrol edip işleme almakla yükümlüdür. Almanya İdata gişe yetkilileri vize randevusu aldığınız dosyanızı başvurunuzun türüne bağlı olarak sıralamaya göre evraklarınızı kontrol edip dosyanızı teslim alma ve Almanya Konsolosluğu’na veya bölgenize bağlı olarak Büyükelçiliğe göndermektedir. Vize başvuru evraklarınızda eksik bir belge olması durumunda dosyanızı kabul etmemekte olup tamamlayamama durumunda randevunuz iptal olabilmektedir.

Almanya vizesini bizimle yapmanız durumunda bizi aradığınızda sizin istediğiniz vize türüne bağlı olarak size evrak listesi iletmekteyiz. Vize evraklarınızı tarafıma şahsen gelmenize gerek kalmadan kargo veya elden gönderebilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza geldikten sonra müşteri temsilciniz size en yakın tarihe randevu alınır ve yetkili operasyona dosyanız iletilir. 2016 yılı sonrası Schengen vize kuralına bağlı olarak parmak izi verdiyseniz başvuruya şahsen gelmenize gerek olmadan vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

Başvuruya şahsen gelmeniz durumunda dış operasyon yetkilimiz sizi 1 gün öncesinde arayarak başvuru merkezinin konum bilgisini atmakta ve güncel bilgilendirme yapmaktadır. Başvuru günü dış operasyon yetkilimiz başvuru merkezinde sizi karşılayıp vize başvurunuz sırasında başvuru merkezinde alınacak olan biyometri fotoğraf ve parmak izi uygulamasında size yardımcı olmaktadır. Vize başvuru fişinizi dış operasyon yetkilimiz teslim almakta olup vizeniz sonuçlandığı zaman sizin adınıza teslim alınmaktadır. Almanya vize başvurunuz işleme alındıktan sonra dönemsel olarak çıkış süresi 10-15 iş günü sürebilmektedir. Ücretleri de yapılan başvuru türüne göre değişmektedir.

İdata Almanya vizesi sorunuza yanıt verdik. Vize başvuru işlemleri için Vize Merkezi uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

İdata Almanya

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x