Freelance Çalışanlara Almanya Vizesi

c. karasan 01/06/21, 15:36
İyi çalışmalar, vize başvurusu için merak ettiğim bir durum var. Ben bir şirkete bağlı olarak çalışmıyorum yani sigortam her hangi bir sosyal güvencem bulunmuyor. Ancak dışarıdan iş yapıyorum freelance olarak. Bu şartlarda vize başvurusunda bulunabilir miyim? Freelance çalışanlara Almanya vizesi için ne gereklidir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Vize Merkezi soru hattını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Vize başvuruları için öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekecektir. Freelance olarak serbest çalışanlara Almanya vizesi başvurusunda bazı belgeler ile bu durumu ispatlaması gerekecektir. Ayrıntılı vize talep dilekçesi düzenleyerek ne iş yaptığınızı, eğitim durumunuzu, çalışma şeklinizi açıkça Almanya Konsolosluğuna hitaben yazmalısınız. Serbest çalışma yaptığınız yerlere ilişkin alabilirseniz firmaya ait antetli kağıda şirket yetkisi tarafından yazılmış bir belge de sunmanız oldukça sağlıklı olacaktır. Bu belgede freelance çalıştığınızı, her hangi bir sigorta işleminin bulunmadığını ve hangi tarihten itibaren anlaşma içinde olduğunuzu özetle belirtebilirler. Freelance Almanya vizesi başvuru için düzenli geliriniz olduğunu ispatlamanız gerekecektir. Banka hesap dökümleriniz geriye dönük son 6 ayı kapsayacak şekilde bankadan imzalı ve kaşeli alınmalıdır. İçerisinde seyahat masraflarınızı karşılayacak tutarda bakiye muhakkak bulunmalıdır.

Serbest çalışanlara Almanya vizesi başvurunuzda eğer gayrimenkulünüz bulunuyorsa tapu fotokopisi ve araç ruhsat fotokopisini de dosyanıza ekleyerek güçlendirebilirsiniz. Geçmişe dönük yapmış olduğunuz iş referanslarını belgeler ile veya dilekçe halinde hazırlayabilirsiniz ayrıca sgk prim ödemeleriniz mevcut güncel durumunda bulunmasa dahi geçmiş prim cetvelinizi dökümler halinde sunmanız da tavsiye edilecektir. Almanya vize başvuruları, seyahat nedeninize göre hangi vize türüne başvuru yapacağınız kategoriye göre değişecektir. 90 gün altı kısa süreli Freelance Almanya vizesi schengen başvuruları seyahat başlangıç tarihinize en geç 15 gün önce gerçekleşmelidir. Başvuru değerlendirme süreleri yoğun dönemlerde 3 hafta gibi süreleri bulabilmektedir. İkamet ettiğiniz ili belirtmeniz halinde başvuru işlemleriniz için hangi bölge temsilciliklerden işlemlerinizin kabul edileceğini belirtebileceğiz.

Freelance çalışanlara Almanya vizesi başvuruları için sizlere danışmanlık hizmetleri verebilmekteyiz. Öncelikle size uygun evrak listeleri hazırlanarak ilgili iletişim kanallarından tarafınıza göndererek süreci başlatabileceğiz. Danışmanlık için 02129700501 ulaşabilirsiniz.

Freelance çalışanlara Almanya vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI