Almanya Vizesi

Y. Say 23/08/21, 15:25
Selam, daha önce Almanya vizesi veya her hangi bir vize başvurum olmadı. Almanya’ya seyahat edeceğim turistik vize almam daha iyi olur yoksa arkadaş ziyaretimi? Orada yaşayan arkadaşım bana davet mektubu gönderebileceğini söyledi ancak hangi vize türüne başvuruda bulunmam halinde sonuç alabilirim bu benim için önemli yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum daha önce üniversiteden mezun oldum bilgilendirmenizi rica ederim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Almanya vizeli mi hangi türe ihtiyacınız var gibi tüm sorularınızın cevaplarının güncel olarak tarafımızdan alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus bordo pasaport sahibi vatandaşlar ülkeye giriş yapabilmeleri için Almanya’ya giriş vizesi almak zorundadır. Yapılacak olan seyahat amacına uygun vize türüne başvuruda bulunmanız çok önemlidir. Her vize türüne uygun belirlenmiş bir takım belgeler Almanya Büyükelçiliği tarafından yayımlanmıştır. Seyahat süreniz 90 gün altında olması halinde kısa süreli schengen vize kategorisinde yer alan turistik, aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusunda bulunarak Almanya’ya vize almak zorunda olmaktasınız. Sorunuzda bahsetmiş olduğunuz konuya ilişkin olarak her iki vize türü aynı işlem merkezinden gerçekleşecektir. Ancak turistik olması halinde otel konaklama rezervasyonu sunmalısınız. Davet mektubu aile ve arkadaş ziyaretleri için zorunlu belge olmaktadır.

Diğer Türk pasaportları olan yeşil ve gri pasaport sahibi vatandaşların en çok merak ettiği sorular arasında yer alan Almanya vizeli mi seyahat tarihine göre bu sorunun cevabı değişebilmektedir. 90 gün altı seyahatler için vizeden muhaf olunduğu için seyahatinizi geçerli pasaportunuz ile gerçekleştirebilirsiniz. Almanya’ya giriş vizesi aldıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için 2 doz aşı yaptırmış olmalı ve aşı kartına sahip olmalısınız. Vize başvurunuz için çalışmış olduğunuz işyerinden bir takım evrakları sunmanızı isteyeceğiz. Son 1 yıl içerisinde düzenli sgk prim ödemenizi devam ediyor olması önemli olmaktadır. Hangi vizeye ihtiyacınız olduğunu sizin belirlemenizi önermekteyiz. Her iki vize türü aynı handikaplara sahip olmaktadır. Önemli olan eksiksiz belgeler ile doğru başvuru gerçekleştirmektedir. Almanya’ya vize almak için başvurularınızı seyahat başlangıç tarihinize 15 gün öncesinden tamamlamış olmanız tavsiye ederiz.

Almanya vizesi evrakları için 02129700501 arayanız.

Almanya vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.