Almanya vizesi

m. sabuncuoglu 14/10/16, 13:20
Almanya vizesi için başvurmak istiyorum . Davet mektubum konaklama ve uçak bileti rezervasyonu yapılmış. Film Festivali için gideceğim. Emekliyim ne yapmam gerekiyor? Kısa bir sürem var.
Vize Merkezi

Almanya Schengen vize başvurunuz için emeklilik durumunuzu beyan eden evraklarınızın yanısıra seyahat amacınızı beyan eden evrakları sunmalısınız. Pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, davetiye, otel ve uçak rezervasyonları, emeklilik dökümü, bakiyeli banka hesabı ile emekli maaşının yattığı hesap özeti (ıslak imzalı ve kaşeli), davetiyeniz ve vize talep dilekçeniz sunmanız gereken evraklardır.

N. Özyurt 26/10/16, 12:28

Merhaba Türkiye de sgk emeklisiyim daha önce 2 kere Almanya turist ziyaretim mevcut tekrar ziyaret amaçlı gitmek için tüm evrak beyanım ve davetiyem le başvuruda bulundum ve olumsuz dönüş aldım neticesinde dilekçe ile müracaatım oldu konsolosluk dan ucuş bilgilerimi ve 3 aylık periyod hakkında tekrar bilgi istediler onu da verdim 20 günlük sürede dönüş gerçekleşmedi ne yapmam gerekli. bana yardımcı  olurmusunuz, danışmanlık  verirseniz sevinirim

v. özal 28/10/16, 23:03

almanya vizesi nasıl alırım alırsam o vizeyle fransaya uçabilirmiyim emekliyim

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon