Almanya vizesi reddi

B. Selvili 02/03/20, 17:37
Almanya vizesi reddi aldım. Bunun için ne yapmak lazım? Sizinle bu konuyu çözebilir miyiz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Almanya vize reddi alan kişi Almanya Konsolosluğu’na itirazda bulunabilir. Almanya kısa süreli vize başvurularında turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, kısa süreli eğitim vize başvuru türlerinden birine başvuru yapan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda ilgili konsolosluğa şahsen veya mail ortamında itiraz edebilir.

Almanya vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra yeni Schengen kanunlarına bağlı olarak 16 madde içerisinde herhangi birinden dolayı ret almanız durumunda bu size ret mektubu ile pasaport tesliminde verilmektedir. Almanya başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda adınıza düzenlenmiş ret mektubunda belirtilen maddeler üzerinde neden ret aldığınızla ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır. Almanya vize başvurunuz turistik vize başvurusuysa ve seyahat planlamanızın inandırıcı olmadığına dair ret aldıysanız itirazınızı yapacağınız seyahat planlamanızı anlatan mail veya dilekçeyle açıklamanız gerekmektedir.

Almanya vizesine ret alma durumunuzda vize başvuru türünüze bağlı olarak gerçekten gitme sebebinizi anlatmanız gerekir. Seyahatiniz turistikse satın alınmış otel veya uçak biletinizi, ticari başvuru ise ticari davetiye aldığınız Almanya firmasına ait davet mektubunuzu, arkadaş ve aile ziyareti ise davet mektubunuz ile sizi davet eden kişi arasındaki bağı anlatmanız gerekmektedir.

Almanya ret itirazlarında en önemli etken konsolosluğa yazacağınız itiraz dilekçesini veya itiraz mailinizi, gerçekte neden Almanya’ya seyahat etmek istediğinizi anlatan iyi niyet mektubunuzu detaylı olarak anlatmanızdır. Ayrıca bu iyi niyet mektubunuzda kendi mesleki durumunuzu ve neden seyahat etmek istediğinizi samimi bir dille anlatmanız gerekmektedir. İtirazınızı mail ortamında yapacaksanız seyahat belgelerinizi, pasaport ön yüzü, seyahat sağlık sigortanız ve ret mektubunuz ile birlikte maille göndermeniz uygun olacaktır. Dilekçenizi yazdıktan sonra imzalı olarak mail atmanız gerekmektedir.

Vize reddi Almanya için şahsen başvuruyla itiraz edecekseniz imzalı itiraz dilekçesi, seyahat evraklarınızın görselleri ile şahsen Almanya Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne öğleden önce elden teslim edebilirsiniz. Almanya vizesi reddi alma durumunda Vize Merkezi vize uzmanlarımızdan detaylı dilekçe hizmeti ve danışmanlık alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Almanya vizesi reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x