Almanya vizesi nasıl alınır 2021

V.G 06/01/21, 16:51
Üniversite 3. Sınıf öğrencisiyim ve kız arkadaşım Alman kendisinin daveti üzerine Almanya’ya gitmek istiyorum. Tatil dönemimi Almanya’da geçirmek adına vize almak istiyorum. Almanya vizesi nasıl alınır 2021 yılında olan tüm değişiklikler ile beraber ? Hangi prosedürlere uymam gereklidir? Birçok ayrıntı olduğunu duydum. Nasıl bağlantı kurabilir ve işlem yapabiliriz? Teşekkürler ederiz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İyi Günler, Almanya vizesi başvurunuz hakkında Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Almanya’ya yapacağınız seyahat ziyaret nedeni ile Almanya aile veya arkadaş ziyareti schengen vizesi statüsünde işlemleriniz yapılacaktır. Başvurunuzun en önemli evrakı Almanya’da ziyaret edeceğiniz kişi tarafından adınıza gönderilecek olan davetiyedir. Davetiye orijinal şekilde elinizde olması ve başvuru sunmamız zorunludur. Davetiyenizin 10 yıldan eski olmayan ve planlanan seyahat dönüş tarihinizden itibaren 90 gün geçerliliği olan pasaport bilgilerinize ve Türkiye’de ki ikamet adresinize istinaden hazırlanması gereklidir. Aynı zamanda davet tarih aralığı en fazla 90 gün olması gereklidir. Schengen vizesi başvuru formu, adınıza yazılacak olan sponsorluk yazılarınız ve online randevu işlemleriniz tamamen vize Merkezi hizmet yelpazesi altındadır.

Almanya vizesi alma yolları hakkında öğrenci statüsünde olan başvuru sahiplerimizin ailelerinden sponsorluk belgeleri alarak başvurularını yapmaları istenmektedir. Aksi takdirde olumsuz vize sonucu alma durumunuz mümkün olmaktadır. Bu noktada Vize Merkezi Almanya ülkesi uzman operasyon ekibimizin sizler için hazırlanması gereken evrak bilgisi bulunmaktadır. Sizlere özetle şöyle anlatabiliriz; pasaportunuzun aslı, günce fotoğrafınız, ailenize ait şahsi banka hesap dokümanları, ailenizin geçim kaynaklarını gösteren çalışma veya gelir belgeleri, e-devlet dokümanlarınız, öğrenci belgeniz, anlatmış olduğumuz davetiyeniz ve davet gönderenin vatandaşlık belgesi görüntüsü, ailenizden sponsorluk yazıları, seyahat sağlık sigortası ve schengen vizesi başvuru formunuz olarak belirtebiliriz. Almanya’ya vize nasıl alınır sorunuzun bir başka detayı ise işlem süresidir, ortalama 15 gün sürmekte olup konsolosluğun insiyatifinde süre uzayabilir veya kısalabilir.

Almanya’ya vize nasıl alınır 2021 yılı tüm güncel bilgileri ve detayları Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimizden e-mail ve kısa mesaj yolu ile temin edebilir, evraklarınızı kargo veya şahsen gelerek bizlere teslim edebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x