Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkıyor

c. mehmet 24/05/21, 21:15
Geçen yıl yaptığım vize başvurum çok uzun sürmüştü sistem değişti mi turistik vize başvurularını yaparken ne zaman sonuçlanacağını öğrenemiyor muyuz Almanya vizesi kaç günde çıkıyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Geçen yıl yaptığım vize başvurum çok uzun sürmüştü sistem değişti mi turistik vize başvurularını yaparken ne zaman sonuçlanacağını öğrenemiyor muyuz Almanya vizesi kaç günde çıkıyor?

Merhabalar, Almanya vizesi kaç günde sonuçlanır tüm başvuru sahipleri tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Vize başvuruları süreleri kısa ve uzun süreli vize türlerine göre değişmektedir. Değerlendirme süreci schengen vize başvuruları olan turistik vizelerde Almanya Konsolosluğuna ulaştıktan sonra başlamaktadır. Normal şartlarda 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu tarihlerden daha önce sonuçlanabilir ancak bunun garantisi verilmemektedir. Başvurunuzu yaptığınız bölgenin çalışma şeklide önemlidir. Almanya vizesi ne zaman sonuçlanır İzmir, Bursa, Gaziantep, Trabzon, İstanbul, Ankara ilinden yapılan başvuruların süreçleri farklı işleyebilir. İstanbul başvurunuz 15 günde sonuçlanırken İzmir başvuruları 17 gün gibi bir süreyi kapsayabilir. Vize sonuçlanma süreleri eksik evrak ile yapmış olduğunuz veya yetersiz evrak, işlem süresi sırasında evrak talebi oluştuğu durumlarda da uzayabilmektedir. Eğer vermiş olduğunuz başvuru dosyanız tam istenildiği gibi eksiksiz hazırlanmış ise normal şartlar için belirlenen sürelerde sonuçlanacaktır.

Almanya vizesi kaç günde sonuçlanır durumları özel dönemlerde yapılan başvuru zamanlarında değişebilecektir. Türkiye Cumhuriyetin bayram günleri tatil olduğu için Konsolosluk bu tarihlerde kapalı olacaktır ayrıca Almanya resmi bayram dönemlerinde de konsolosluklar kapalıdır. Yaz ayları ve sömestri dönemleri, bayram dönemleri, paskalya zamanı vize başvuruları oldukça fazla olmaktadır. Bu süreç öncesi başvurunuzu yaparsanız oluşan yoğunluktan dolayı pasaportunuzu daha geç teslim alabilme durumunuz oluşabilecektir. Almanya vizesi ne zaman sonuçlanır sorunuzun cevabını vizeye başvuracağınız döneme ilişkinde yanıtlayabiliriz. Vize randevularının hemen ertesi güne alamayabileceğiniz de söz konusu olabilir. Bazen 3 gün, 1 hafta, 10 gün sonrasına randevu bulabilmeniz bile olası olmaktadır. Vize Merkezi olarak tavsiyemiz vize başvurularınızı en az 25- 30 gün önceden gerçekleştirmeniz olmaktadır. Seyahat süresine kısa zaman kalması halinde başvurunuz kabul edilse bile pasaportunuzun seyahatinize yetişebilmesi garantisi tarafınıza verilemeyecektir.

Başvurular ve Almanya vizesi kaç günde çıkıyor hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarına 0 212 970 05 01 telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.

 Almanya vizesi kaç günde çıkıyor

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI