Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021

F.D 26/03/21, 15:02
İyi günler, Almanya vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı başvurularının sonuçlanma süresi nedir? Her hangi bir değişiklik oldu mu sürelerde? Bilgi vermenizi rica ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar; Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi, başvuruda bulunacağınız vize kategorisinde yer alan vizenin türüne göre değerlendirilme sürelerinde farklılıklar olmaktadır. C Tipi Schengen vize türleri 90 gün altı seyahatleriniz için yapılacak olan vize kategorisidir. Bu vize türünde yer alan Almanya vizesi çıkma süresi normal şartlarda 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Bu sürelerden daha önce ve daha sonra ki tarihlerde sonuçlanma olasılığı Konsolosluğun inisiyatifinde, başvuru döneminin yoğunluğundan kaynaklı olarak değişebilmektedir. Turistik, ticari, Aile ve arkadaş ziyareti, Transit, öğrenci gezileri vize başvurunuzda eğer başvuru sırasında eksik evrak sunduysanız veya Konsolosluk değerlendirme sürecinde sizlerden ek evrak talep ederse bu süreye ek olarak 2-3 gün arası pasaport teslim süreleri uzayabilecektir. Almanya'ya vize kaç günde çıkar başvuru sahiplerinin en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

Almanya Konsolosluğu vize başvurularını aracı kurumlar üzerinden Türkiye’nin birçok bölgesinden ikametinize bağlı olarak kabul edebilmektedir. Tüm başvuru merkezilerinin kendi çalışma programlarında değişiklik söz konusu olabilecektir. Ankara’dan, İzmir’den veya Gaziantep’ten yapılan başvurularda İstanbul’dan yapılan başvurulara göre farklı süreler söz konusu olabilmektedir. başvuru sırasında Almanya'ya vize kaç günde çıkar bilgisi net olarak verilmeyebilir size 15 iş günü opsiyon olarak bildirilebilir.

Almanya vizesi kaç günde çıkar 2021 güncel süreleri

2021 yılında gerçekleştirilen Almanya vize başvurularının süreleri, Henüz kısa dönem C tipi vize başvuruları Pandemi dolayısı ile kabul edilmediği için net olarak belirlenmemiştir ancak bu süreyi 15 iş günü olarak düşünmeli başvurunuzu seyahat başlangıç tarihinize en az 21 gün gibi süre içerisinde gerçekleştirmeniz Vize Merkezi tarafından önerilmektedir.

Uzun dönem vize başvuruları olan D tipi aynı zamanda Ulusal vize türleri Aile Birleşimi, Dil okulu, Erasmus gibi eğitim vize başvurularının Almanya vizesi çıkma süresi, Schengen vize başvurusunda göre farklı sürelerde değerlendirilmektedir. Bu süreler 1 ay ve 3 ay arası gibi zaman dilimine yayılabilmektedir. Vize başvurularınızı seyahat başlangıç tarihinize 90 gün kala gerçekleştirme hakkına Almanya Konsolosluğu tarafından izin verilmektedir.

Almanya Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunduğunuz dönem eğer özel günler olan uzun süreli Konsolosluğun kapalı olduğu dönem olması halinde ( dini-milli bayramlar, yılbaşı, paskalya, noel) veya yoğun başvuru dönemleri olan yaz ayları ve sömestri zamanlarında çok fazla yapılan başvurularda değerlendirme süreci de uzayabilecektir. Bu gibi dönemlere denk gelen başvurularınızı en az 25 gün önce gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Almanya vizesi kaç günde çıkar 2021 ve Almanya vize süreleri hakkında güncel bilgileri Vize Merkezinden öğrenebilirsiniz. Başvuru değerlendirme süreleri hakkında detaylı bilgi için 0212 970 05 01 numaralı telefonlardan Danışmanlarımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Tuğçe Çelik

Almanya vizesi kaç günde çıkar 2021

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI