Almanya vizesi Covid-19

D. E 26/03/21, 14:18
İyi çalışmalar, Almanya vizesi Covid-19 sebebiyle kapalı mı başvuru yapılabiliyor mu? 2020 yılında seyahatimi vizem olduğu halde gerçekleştiremedim ve vize sürem bitti. Eğer başvuru kabul ediliyorsa sizin tarafınızdan danışmanlık hizmeti almak isterim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar; Öncelikle Vize Merkezi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ülkemizde ve dünyada yaygın olan Covid 19 salgını sebebiyle Pandemi ilan edilmesi ile birlikte Almanya Konsolosluğu vize başvurularını bir dönem askıya almıştır. Ancak daha sonra bazı vize türlerinde ve acil durum gerektiren seyahat nedenlerine bağlı olarak vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Almanya Vizesi korona sebebi ile başvurularının henüz kabul edilmediği vize türleri, turizm amacı ile yapılan seyahatler, Almanya’da yaşayan aile üyeleriniz veya arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz için gerçekleştirilecek seyahatler Pandemi kısıtlamalarından ötürü vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Fakat eğer çok acil durum gerektiren hallerde, ölüm, hastalık gibi bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde özel izin talep ederek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Almanya’ya yapacağınız seyahatinizin amacı Ticari seyahatler olması halinde normal Pandemi şartlarında Covid-19 Almanya Vizesi işlemleri dolayısı ile kabul edilmeyen vize türü olmaktadır. Ancak Almanya’da Ticari iş toplantısına katılacağınız firmanın Konsolosluğa özel izin talep etmesi ve sizin aynı zamanda Almanya Konsolosluğuna bu talebinizi bildirmeniz neticesinde eğer uygun bulunursa Ticari seyahatiniz için vize başvurusunda bulunabileceksiniz.

Almanya vizesi Covid-19 Oturum Vizeleri

Almanya ülkesine yapacağınız seyahat amacı Almanya Aile Birleşimi gibi veya üniversite eğitimleri gibi uzun dönem oturum izni gerektiren Ulusal vize başvuruları arasında yer alması halinde, başvuru işlemleri kabul edilebilmektedir. Almanya Vizesi korona sebebiyle değerlendirme süreleri ve randevu tarihlerinde ileri tarihlere verileceği gibi handikaplarla karşılaşmanızda olası bir durumu oluşturmaktadır. Daha önce sahip olduğunuz vizeyi kullanamamanız Pandemi dolayısı ile düşünüleceği için bu durum size Konsolosluk tarafından sorun teşkil etmeyecektir. Ancak yeni bir seyahat için vizeye sahip olmanız şart olmaktadır ve en az talep edilen seyahat bitiş tarihinden itibaren geçerliliği 1 ay devam eden pasaportunuzun olması gerekecektir. Gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatiniz hakkında ayrıntılı bilgi vermeniz halinde Covid-19 Almanya Vizesi başvurularının kabul edildiği istinai durumlara girmeniz halinde sizler adına başvurunuzu tamamlayabiliriz. Geçerli sebebinizin olması veya uzun dönem Ulusal vizeye ihtiyacınızın olması halinde bu tür vize türlerine başvuru işlemleri devam edildiği için işlemleriniz randevu alındığından itibaren başlatılmış olmaktadır.

Seyahatiniz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere  0212 970 05 01 İstanbul Osmanbey ofisimize ulaşarak iletişim bilgilerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır. Almanya vizesi Covid-19 güncel bilgileri sizlere düzenli olarak tarafımızdan bildirilecektir.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla.

Tuğçe Çelik

Almanya vizesi Covid-19

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI