Almanya Vize Randevusu

k. deniz gündoğan 23/08/21, 14:46
Almanya vize randevusu nereden alınıyor, başvuru merkezinde ücretli olarak alınır mı? Ben seyahatime 2 ay kala başvuru yapmak istiyorum daha önce İsviçre vize başvurusu için randevu çok uzak tarihe verdiği için seyahatimi gerçekleştiremedim bu sefer önceden başvuru yapmak benim için uygun olacak.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Almanya vize başvuruları için randevu şartı bulunmaktadır. Almanya için vize randevusu Konsolosluklardan ve aracı başvuru merkezlerinden alınamamaktadır. Uzun dönem ve kısa dönem vize randevuları ücretli olmaktadır. Başvuru dosyanızın işleme alınabilmesi için bu uygulama zorunlu olmaktadır. Vize işlemleri oldukça dikkat isteyen bir süreci oluşturmaktadır. Tüm gerekli olan evraklar temin edildikten sonra Almanya vizesi randevu alınması önerilmektedir. Vize Merkezi olarak vize başvuru işlemlerinizde danışmanlık vermemiz halinde bizlere öncelikle evrakları iletmelisiniz. Evraklarınız hazır olması halinde en uygun tarihe randevu oluşturulacaktır. Pasaport numarası, pasaport başlangıç ve bitiş tarihi, vize türünüz, kimlik bilgileriniz, seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri Almanya vize için randevu oluşturma da kullanılacak gerekli bilgileri oluşturmaktadır. Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır. Eski pasaportlarınız ile randevu almanız halinde geçersiz olacaktır.

Almanya için vize randevusu seyahat tarihinize 90 gün kala alabilirsiniz. Bayram dönemleri ve tatil günleri Almanya Konsolosluğu kapalı olduğu için oluşan seyahat çokluğundan ve başvurulardan kaynaklı randevular ileri tarihe verilmesi çok sık rastlanan bir durum olmaktadır. Almanya vizesi randevu tarihinizden sonra evraklarınız Konsolosluğa iletilir ve değerlendirme süreleri başlatılmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak vatandaşların seyahat ve başvuru tarihi arasında en az 15 gün olmasına dikkat etmeleri önerilmektedir. Bizim tarafımızdan hizmet almanız halinde randevunuz ücretsiz alınacaktır. Sadece danışmanlık hizmet ücreti ödemeniz yeterli olacaktır. Almanya vize için randevu alabilmemiz pasaportunuz tarafımıza ulaştıktan sonra mümkün olmaktadır. Bilgileriniz ile internet üzerinden ilgili Konsolosluk sitesinden online olarak gerçekleştirilmiş olacağız. Seyahat tarihinize 2 ay kala başvuru yapmanız uygun olmaktadır.

Almanya vize randevusu evrak listeleri, vize ücret bilgisi ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için 0 216 706 01 60 arayabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Vize Merkezi

Almanya vize randevusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.