Almanya Vize Başvurusu

e. konar 27/11/19, 17:34
Almanya vize başvurusu için ne yapmam gerekiyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Almanya vize başvurusu için Almanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler turistik, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim, erasmus, kültürel vb. vize başvuruları için 90 günden kısa kalacaklar ise kısa süreli C vize başvurusu yapması gerekmektedir. Almanya'ya yapılacak 90 gün ve üstü kalışlarda aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim, uzun süreli erasmus vize başvurularında D tipi vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvurunuzu türüne ve kalış sürenize göre vize başvurunuz değişiklik göstermektedir.

Kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye'de en az dönüş tarihinden itibaren 3 aylık oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler vize başvurularını Türkiye'den yapabilirler. Kısa süreli vize başvurusu Almanya için vize türünüze bağlı olarak Türkiye‘de mesleki durumunuza bağlı olarak evrak şahsi ve şirket evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Vize başvurusu Almanya evraklarınız şirket sahibi, şirket çalışanı, öğrenci, ev hanımı, çiftçi veya serbest çalışan ise istenen evraklarda değişiklik göstermektedir. 

Almanya kısa süreli vize başvurunuz için vize başvurunuzun türüne bağlı olarakta dosyanızda bulunması gereken evraklar bulunmaktadır. Örneğin turistik vize başvurusu için seyahat tarihlerinizi kapsayan satın alınmış veya konfirmeli otel rezervasyonu, ticari vize başvurusu için Almanya'da kontak kurduğunuz firmadan Almanca veya İngilizce seyahat tarihlerinizi kapsayan davetiyenizin olması gerekmektedir. Almanya'ya aile veya arkadaş ziyareti için seyahat edecek iseniz Almanya'daki belediyeden onaylı davet mektubu ve davet gönderen kişinin Almanya oturum veya pasaport fotokopisi ile vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Almanya'ya uzun süreli oturum için vize başvurusu yapmak istiyorsanız seyahat türünüze bağlı olarak çalışma vizesi, ile birleşimi veya eğitim amaçlı oturum almak istiyorsanız vize başvurunuzu bizim aracılığımız ile Almanya Konsolosluğundan yapabilirsiniz. 90 Gün üstü oturum vize başvurunuz için başvurunuzu şahsen bulunduğunuz bölgeye bağlı Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliğinden yapmanız gerekmektedir. Almanya vize başvurusu için vize başvurunuzun türüne ve mesleki durumunuza bağlı olarak size en yakın vize merkezi şubelerimizi arayabilir uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Sevilay

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G. Burak 08/02/20, 17:40

Yeni yılda Almanya vize başvurusu için neler yapmamız gerekiyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 08/02/20, 17:41

Merhaba efendim,

Almanya vizesi başvurusu için Almanya'ya seyahat etmek isteyenler turist, ticari, aile ziyareti, kısa süreli eğitim ve kültürel vize başvuruları için 90 günden kısa kalacaklar ise kısa süreli C vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Almanya’ya 90 gün ve üstü kalmak için aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim, uzun süreli Erasmus vize başvurularında uzun süreli D vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik gösterir.

Almanya için kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de en az 3 aylık oturum geçmişi olan yabancı pasaport sahibi kişiler vize başvurularını Türkiye’den yapabilmektedir. Kısa süreli vize başvurusu için başvuru yapılacak vize türüne bağlı olarak ve Türkiye’de mesleki durumunuza göre evrak şahsi ve şirket evraklarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Vize başvurusu belgeleriniz şirket sahibi, şirket çalışanı, öğrenci, ev hanımı, çiftçi veya serbest çalışan ise istenen belgelerde değişiklik olabilir.

Almanya kısa süreli vize başvurunuz için vize başvurunuzun türüne bağlı olarak da dosyanızda bulunması gereken evraklar bulunmaktadır. Örnek olarak turistik vize başvurusu için seyahat tarihlerinizi kapsayan satın alınan ya da rezervasyonlu otel rezervasyonu, ticari vize başvuruş için Almanya’da iletişim halinde olduğunuz firmadan Almanca veya İngilizce olarak seyahat tarihlerinizi içeren davetiyenizin olması gerekir. Almanya’ya aile ya da arkadaş ziyareti için seyahat edecekseniz Almanya’daki belediyeden alınmış onaylı davet mektubu ve davet gönderen kişinin Almanya oturum kartı veya pasaport fotokopisi ile vize başvurusu yapmanız gerekir.

Almanya vizesi başvurusu için uzun süreli oturum vize başvurusu yapmak istiyorsanız seyahat türünüze bağlı olarak çalışma vizesi, aile birleşimi veya eğitim amaçlı oturum almak istiyorsanız vize başvurunuzu bizim aracılığımız ile Almanya Konsolosluğu’ndan yapabilirsiniz. 90 gün üstü oturum vize başvurunuz için başvurunuzu şahsen yaşadığınız bölgeye bağlı Almanya Konsolosluğu veya Almanya Büyükelçiliği’nden yapmanız gerekmektedir.

Almanya vize başvurusu için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ve uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Almanya vizesi reddi kabus olmasın

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x