Almanya Dil Okulu

a.h 19/05/21, 22:17
İyi çalışalar, Almanya dil okulu vizesi başvurusunu nasıl yapabilirim? İstenilen şartlar nelerdir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Almanya’da dil kursu vizesi eğitimi alabilmeniz için öncelikle seyahatinizin sebebine uygun vize türüne başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvurunuz için geçerlilik tarihi en az 12 ay olan pasaporta sahip olmanız önemli olmaktır. Almanya dil vizesi başvurunuzu seyahat sürenize göre schengen veya ulusal vize kategorisinden yapabileceksiniz. Dil eğitim süreniz 90 gün altı ise kısa süreli başvuru, 90 gün üzeri ise oturum iznine ihtiyacınız olacağı için ulusal vize başvurusunda bulunmalısınız. Dil kursu vizesi Almanya Başvuru işlemlerinizin kabul edilebilmesi için Almanya’da yer alan eğitim merkezinden kabul mektubu, kayıt belgesi gibi anlaşma sağladığınızı belirtilen belgeyi temin etmelisiniz. Vize başvuru şartları arasında yer alan en önemli koşul seyahat masraflarınızı karşılayacak banka hesabına sahip olmanızdır bu hesap blokeli hesap olmalıdır ve yalnızca ilgili bankalardan sağlayabilmektesiniz. Almanya dil kursu vizesi gerekli evrak listeleri başvuru sahibin statüsüne göre belirlendiği için size uygun evrakları temin edilmelidir.

Almanya devletinde dil eğitimi alacağınız seyahat başlangıç tarihinden 90 gün öncesinden başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Almanya’da dil kursu vizesi 90 gün altı ise schengen vize ihtiyacınız olacağı için yetkilendirilmiş aracı başvuru merkezlerine, 90 gün üzeri ise Almanya Büyükelçiliği ulusal vize başvurusunda bulunmalısınız. Almanya dil vizesi başvuru sonuçlanma süreleri 15 iş günü ve 30 gün arası değişebilmektedir. Bu sürelerin değişkenliği başvurunuzda eksik evrak vermemeniz ve konsolosluğun yoğun çalışma temposunda olmadığı dönem olması halinde farklılaşmaktadır. Dil kursu vizesi Almanya başvuruları randevu sistemi ile kabul edilmektedir. Randevu işlemlerini internet üzerinden pasaport ve seyahat bilgileriniz ile online almalısınız. Banka hesapları, başvuru formları, motivasyon mektubunuz, ikametinize bağlı belgeler, dil okulu kabul belgeniz Almanya dil kursu vizesi başvurusu içinistenilen önemli prosedürleri oluşturmaktadır. Tüm bu işlemleri ivedilikle tamamlayarak başvuruya sunmanız vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için önemli olmaktadır.

Almanya dil okulu vize başvurunuz için Vize Merkezinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İstanbul osmanbey merkez ofis 0 212 970 05 01 telefonlarımızı bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Almanya dil okulu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI