Acil Almanya Vizesi

K. Memiş 20/08/18, 13:47
Merhabalar, annem 1952 doğumlu Türk vatandaşi ve 79'dan beri Almanya'da yaşamaktadır. şu an hastanede yatmaktadır ve durumu da bayağı ağır. Kendisinin bir isteği var kız kardeşini görmek istiyor.
Bu durumda Türkiye'de yasayan kız kardeşine vize almak ne kadar sürer ve neler gerekir? Hızlı vize diye bir olay var mıdır?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Annenizin kız kardeşi için Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi'ne başvuru yapabilirsiniz. Bunun için teyzeniz öncelikle gerekli evrakları hazırlamalı ve vize işleminizin hızlı sonuçlanması için vize talep dilekçesinde annenizin sağlık raporlarıyla birlikte durumunu detaylıca anlatmalıdır.

Almanya vize başvuruları için acil/expres başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Ancak kişi başvuru dosyasına acil durumunu kanıtlayan evraklarla birlikte bu durumunu anlatan bir dilekçe sunmalıdır. İşleme alma ve değerlendirme yetkisi yalnızca Büyükelçilik/Başkonsolosluktadır.

Acil Almanya vize başvurusunda bulunmak mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple Almanya vize süreci sırasında Vize Merkezi'nde görevli Almanya Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize Uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara, Nazlı

Acil Almanya vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S.Ş 23/02/19, 11:14

Çanakkale de yaşıyorum. Almanya acil vize başvurusu yapmak istiyorum? Esnafım. Teşekkürler,

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/02/19, 11:18

Merhaba,

Öncelikle Almanya'ya seyahatinizin amacını (turistik, ticari, aile ziyareti vb.) olarak belirlemeniz gerekir. Vize başvuru evrakları seyahat amacı, kişisel bilgiler, mesleki durum gibi bilgilere göre değişiklik gösterecektir. Esnaf olduğunuz için mesleki durumunuzu gösteren şirket evraklarınızı da başvuru dosyanızda beyan etmeniz gerekecektir. Almanya vize başvurularında bölge ayrımı yoktur ve Türkiye'de dilediğiniz yerden başvuru yapabilirsiniz. Vize işlemlerinizi hemen başlatmak için iletişim sayfamızdan size en yakın ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. 

Ankara Vize Merkezi, Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. bakis 23/02/19, 11:23

Biz 5 yıllık evliyiz esim sınavı kazanamadı ve bazı sebeplerden dolayı en kısa zamanda Almanya'da olmamız gerekiyor bize yardımcı olabilir misiniz? En acil şekilde nasıl vize alabiliriz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/02/19, 11:34

Merhaba,

Almanya Schengen vize başvurularında dil şartı aranmamaktadır ancak bahsettiğiniz dil sınavı Almanya aile birleşimi vize başvurusu için ise dil şartının muafiyet istisnaları bulunmaktadır. Muafiyet istisnalarından biri "Bedensel, zihinsel veya ruhsal bir hastalıktan/engelden dolayı basit düzeyde Almanca dil eğitimi alamayacak durumdaysanız, engel olan durumların güncel bir doktor raporuyla belgelenmesi gerekmektedir." der. Eğer eşinizin sınavı kazanamama nedeni muafiyet istisnasına uygunsa Aile birleşimi vize başvurusunda bu nedeni belgelerseniz eşinizin dil şartını yerine getirmesi beklenmeyecektir.

Ankara Vize Merkezi, Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. B 23/02/19, 11:40

İnternet üzerinde bir platformda görmüştüm, 1 günde almanya vizesi almanın mümkün olduğu söyleniyordu bu doğru mudur? Doğruysa ne yapmam gerekiyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/02/19, 11:48

Merhaba,

Almanya Büyükelçiliği ya da Konsoloslukları tarafından 1 günde Almanya vizesi diye bir vize başvuru türü olduğuna dair herhangi bir resmi açıklama ya da uygulama bulunmamaktadır. İnternet üzerinde bu tarz resmi olmayan iddialarda bulunan kişi ya da kurumlara karşı dikkatli olmanız tavsiye edilir. Almanya kısa süreli Schengen vize başvurularının sonuçlanma süresi kural olarak 15 gündür, Almanya uzun süreli Ulusal vize başvurularının sonuçlanma süresi ise en az 3 aydır. Her iki vize başvuru türünde de Konsolosluğun ek evrak isteme hakkı bulunur ve bu durumda vize sonuçlanma süresi belirtilen süreden daha fazla olabilir.

Almanya'ya ölüm, hastalık, kaza vb. nedenlerden ötürü acil olarak gitmeniz gerekiyorsa, vize başvurunuz sırasında Almanya acil vize olarak belirten evrakları (ölüm raporu, hastane raporu vb.) başvuru dosyanıza ayrıntılı olarak eklemeniz vize sonuçlanma süresinin kısalmasına etki edebilir ancak bu karar da tamamen Almanya makamlarının inisiyatifindedir. Vize sonuçlanma süresi, onaylanması vb. Alman makamlarının inisiyatifindeki konular için size güvence veren kişi veya kurumlara itibar etmemeniz tavsiye edilir.

Ankara Vize Merkezi, Nazlı

Almanya acil vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.