Almanya Dil Eğitimi Vizesi

A. Tüzün 13/04/18, 16:44
Almanya'ya dil eğitimi için gidersem kaç ay vize alabilirim???
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,
Almanya dil eğitimi için ulusal vizeye başvurmanız gerekmektedir. Öncelikle Almanya'dan almış olduğunu dil kursu için kabul belgelerinizi temin etmeniz gerekiyor. Kurs kabul belgeniz geldikten sonra vize merkezi danışmanlarıyla iletişime geçerek Almanya dil eğitimi ulusal vize başvuru için gerekli evrak listesini mailinze talep edebilirisiniz. Vize merkezi danışmanları randevunuz dahil tüm işlemlerini hazırlıyoruz randevu günü Konsoloslukta mülakata giriyorsunuz sonrasında pasaportunuz size kargo ile gelmektedir. İlk aşamada 3 aylık standar vize verilir siz Almanya'ya gittikten sonra Almanya ulusal vizenizi uzatıyorsunuz

İstanbul Vize Merkezi, Serpil KASAP

Almanya dile eğitimi vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ö. Laçin 17/04/19, 12:00

Merhabalar. Ben Almanya'da dil öğrenip daha sonra orada kalıp üniversiteye gitmek istiyorum. Ayrıca abim 20 yıldır orada yaşıyor. Benim almam gereken vize hangisi acaba? Bir dil kursu vizesi var bir de üniversite öğrencisi vizesi var

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 12:13

Merhaba,
Almanya'ya gitme amacınız dil eğitimi almak ise dil kursu vizesi başvurusu, üniversiteye gitmek ise üniversite eğitimi vizesi başvurusu, abinizi ziyaret etmek istiyorsanız Almanya aile akraba ziyareti vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Dil kursu vizesi için Almanya'da eğitim alacağınız kurstan ön kabul veya kabul belgesi ibraz etmeniz gerekir. Ayrıca Almanya'da kaldığınız süre boyunca yaşam masraflarınızı nasıl karşılayacağınıza dair bloke banka hesabı da açmanız gerekir. İşlemlerinizi başlatmak ve ayrıntılı bilgi almak için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşın.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Yüksel 17/04/19, 12:39

Merhaba, Pratisyen hekim olan kızım, Almanca dil eğitimi almak ve bilahare uzmanlığını Almanya'da yapmak için vize başvurusunda bulunacaktır. Hangi tür vizeye başvurması gerektiği hususunda yönlendirmede bulunabilir misiniz? İyi çalışmalar dileklerimle..

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 12:50

Merhaba,
Almanya'da dil eğitimi vizesine başvuru yapması gerekir. Başvuru esnasında dil eğitimini alacağı kurumdan alınmış ön kabul veya kabul belgesini ibraz etmelidir. Ayrıca Almanca eğitiminin mesleki gelişimi açısından önemini belirten bir iş veren yazısı da sunabilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
K. Yıldırım 17/04/19, 12:53

Merhaba, Şuan özel sektörde çalışıyorum ancak Almanya'da 6 aydan uzun dil kursu eğitimi almak istiyorum. Bunun için almam gereken vize ile ilgili bilgi alabilir miyim? Ayrıca hangi evrakları hazırlamam gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 12:56

Merhaba,
Almanya dil eğitimi vizesi başvurusu yapmanız gerekecektir. Başvuru esnasında Almanya'daki kurstan aldığınız ön kabul veya kabul belgesini sunmanız gerekir. Ayrıca dil kursu gelecekte mesleğiniz açısından gerekliyse, iş yerinde çalışacağınız süre, pozisyonunuz, aylık kazancınızı belirten bilgiler içeren bir iş veren teyit yazısı da sunmalısınız. Gerekli evraklar listesi kişisel bilgilere göre değişiklik göstereceğinden iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşmanız, başvuru dosyanızın en uygun biçimde hazırlanmasını sağlar.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Çetinkaya 17/04/19, 12:59

Merhabalar, Almanya dil kursu vizesine başvurmak istiyorum. Dil kursuna kayıt oldum, kayıt olduğuma dair belge yolladılar kaşeli imzalı. Haziran 11 de başlıyor kurs 1 kez red yedim turistik vizede. 8. madde belgeler inandırıcı gelmemiş. 1 kerede onay aldım. Vize alımı kaç hafta sürüyor ve vize almamı engelleyecek durum var mıdır ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 13:01

Merhaba,
Almanya'da dil kursu için başvuru yapmanız gereken vize türünü dil kursunuzun süresi belirler. Kayıt yaptırdığınız kurs 90 günden uzun sürecek ise Almanya Ulusal vize başvurusu yapmanız gerekirken kursunuz 90 günden kısa sürecekse Almanya Schengen vize başvurusu yapmanız gerekir. 1 kez red 1 kez de vize onayı almış olmanız yeni yapacağınız başvurunuzdaki tek etken olmayacaktır. Vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak yapmanız, seyahat amacınızı inandırıcı belgelerle desteklemeniz vize değerlendirme sürecinizde önemlidir. Almanya seyahatinize uygun vize başvuru işlemleri için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Ateş 17/04/19, 13:06

Yeşil pasaport sahibi kızım toplamda 3 aylık bir süre için Almanca dil kursu için Münih'e gidecek. Kurs kaydı yapılmış olup Temmuz 2018 ilk haftası gidecek ve 20 gün eğitim alacak. Sonraki süreç 15 Ağustosta başlayacak ve 45 gün sürecek. Eğitime dahil olmak için Vize almamız gerekiyor mu? Bilgi lütfen.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 13:07

Merhaba,
Kızınızın Almanya'daki Almanca dil kursu 90 günü aşmayacağı ve yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne kadar Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkı olduğu için kızınızın vizeye ihtiyacı olmayacaktır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S. Kassem 17/04/19, 13:10

Merhabalar, 3 sorum var,
1- Yunanistan Schengen vizesi ile Almanya'da dil okuluna gidebilir miyim? Almanya'da Dil kursu süresi ne kadardır?
2- 6 aydan uzun Almanya vizesinde kısa döneme göre hangi evraklar farklı istenir?
3- Bankada para bloke etmek gerekir mi?

Bu konularda bizlere danışmanlık sağlayabilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 13:21

Merhaba,
Sorularınız sırasıyla cevaplanacaktır. Bu konuda size danışmanlık hizmeti sağlamaktan memnuniyet duyarız.

1. Geçerli bir Schengen vizesi, kişiye Schengen bölgesinde 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı sağlar. Yunanistan'dan aldığınız bir Schengen vizesi ile Almanya'ya giriş yapabilir ve 90 gün süreniz dolana kadar orada bulunabilirsiniz, dil kursu süresi 90 günü aşmıyorsa kursa da katılabilirsiniz. Almanca dil kursunun süresini başvuru yaptığınız kurumun eğitim programı belirler, başvuru yaptığınız kurumdan kurs süresi hakkında detaylı bilgi almanız gerekir. Nitekim başvuru yapacağınız vize türü kursun süresine göre değişiklik gösterir.
2. 90 günden uzun süren seyahatlerde Almanya Ulusal vize başvurusu yapılmalıdır ve Schengen vize türüne göre prosedürü farklıdır. Değişkenlik gösteren evraklar ise kişisel bilgiler ve seyahat amacına göre değişiklik gösterir.
3. Almanya'da bulunacağınız süre boyunca yaşam masraflarınızın karşılanacağını iki şekilde ibraz edebilirsiniz. İlki bloke hesap açmaktır ve aylık en fazla 720 Euro çekilebilir toplam 8.640 Euro banka hesabına yatırılmalıdır. İkincisi ise masraflarınızı karşılayacak kişinin Almanya Yabancılar Daire'sinde taahhütte bulunmasıdır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Erdogan 17/04/19, 13:29

Merhaba, burs verdiğim Türkmenistan uyruklu öğrencimi Berlin Humboldt Universitesi (DaF) Almanca 1 aylık ERASMUS (HU GLA Germany Language Academy) kursuna 400,-€ ödeyerek kaydettirdim. Nasıl bir vize alabilirim ve istenilen belgeler nelerdir. İnternetten olumlu yazılar okudum profesyonel çalışmalarınız hakkında.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 13:36

Merhaba,
Teveccühünüze teşekkür ederiz. Kurs süresi 90 günü geçmeyeceği için Almanya Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Vize başvurusu esnasında kayıt yaptırdığınız kurstan aldığınız kayıt kabul yazısını da sunmanız gerekir. Vize başvurunuzu bizim aracılığımız ile yapmak istediğinizde standart evrakların hazırlanması ve randevuya hazır hale getirilmesi tarafımızdan sağlanır. Ayrıntılı bilgi için iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Aycan 17/04/19, 13:52

Merhaba.Ben 1996 Almanya da doğdum.10 sene Almanya'da ailemle yaşadım.Daha sonra Türkiye'ye kesin dönüş yaptık.Ben şimdi tekrar Almanya'ya gidip dil okulunda eğitim almak istiyorum.Vize almamda bir kolaylık olur mu Almanya'da yaşadığım için? Almanya dil kursu vizesi ve süreçleri hakkında profesyonel danışmanlığa ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 14:00

Merhaba,
Almanya'da almak istediğiniz dil eğitiminin süresi 90 günden uzun ise Almanya dil eğitimi vizesine başvuru yapmanız gerekir. Dil eğitimi vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle Almanya'da eğitim alacağınız kurstan ön kayıt veya kayıt kabul belgesi almanız gerekir ve bu belgeyi vize başvurusu sırasında sunmanız gerekir. Almanya'da doğmuş ve yaşamış olmanız vize başvurunuz sırasında ekstra bir katkı sağlamaz ancak olumsuz da olmaz. Dil eğitimi vize başvurusu için gerekli şartları yerine getirmiş olmanız yeterlidir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
F. 17/04/19, 14:05

Merhaba, 30 yaşındayım, Almanya'da dil kursuna gitmek istiyorum. Dil kursu vizelerinin red olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 14:09

Merhaba, Almanya dil kursu vize başvurularının kabul edilmemesi gibi Almanya dış temsilcilikleri tarafından açıklanmış herhangi bir resmi bilgi yoktur. İnternette ve çeşitli mecralarda konuşulan bu tarz bilgiler sadece söylentidir. Vize başvurunuzu, Almanya dış temsilciliklerinin talep ettiği şekilde eksiksiz ve doğru beyanlarla yapmanız başarılı bir vize süreci için ön koşuldur. Almanya dış temsilcilikleri tarafından yapılmamış herhangi bir açıklama veya bilgilendirmeye itibar etmemeniz tavsiye edilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ş. Yapar 17/04/19, 14:53

Almanya'ya dil eğitimi için gidecek bir lise mezunu yakınım var. Oradan referans olabilecek yakınları var. Hangi işlemler gerekiyor. Kendisi Ordu'da yaşıyor. Ankara'ya gelmesi şart mı, işlemler Ordu'dan yapılır mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 14:55

Merhaba,
Almanya'da yoğunlaştırılmış dil kursu için başvuru yapılacak vizede Almanya'da kayıt yaptırılan dil okulundan/kursundan teyit yazısı ibraz etmeniz gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişinin 18 yaşından küçük olması halinde anne-babadan alınmış noter onaylı muvafakatname de ibraz edilmelidir. Ayrıca Almanya'da kalacağı süre boyunca masraflarını karşılayacak bir bloke hesap oluşturmalı veya sponsor olacak kişi Almanya'da Yabancılar Dairesi'nde taahhütte bulunmalıdır. 

Almanya vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamakla birlikte Türkiye'nin her bölgesinden başvuru yapılabilir. Kişinin başvuru yapacağı vize bir Ulusal vize türü olduğu için başvuru esnasında şahsen bulunmalıdır. Ayrıntılı bilgi ve vize dosyanızın hazırlanması için Vize Merkezi sayfamızda bulunan iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M. Gökçe 17/04/19, 15:00

Merhabalar, Ağustos ayında dil kursuna gideceğim kurs Ağustosta başlıyor Ekim'de bitiyor 1 ay sonra yani Aralıkta tekrar başlıyor. Bu şekilde hazirana kadar devam ediyor. Bunun için hangi vizeyi almalıyım dil kursu mu öğrenci mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/04/19, 16:26

Merhaba,
Almanya'da dil eğitimi için başvurmanız gereken vize, kursunuzun süresine bağlıdır. 90 günden uzun sürecek kurslarda Almanya Ulusal vize kategorisinden Dil Eğitimi vizesine başvurmanız gerekir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
İ. Ergin 18/04/19, 14:35

Merhaba Vize Merkezi,
Ben Almanya'da dil öğrenmek, Almanca öğrenmek istiyorum. Daha sonrasında yüksek lisans yapabilmem için Almanca öğrenmem şart. Almanya'da dil okuluna başvuru yapabilmek, vize alabilmem için Almanca temelimin olması şart mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 14:39

Merhaba,
Almanya'da dil eğitimi için vize başvurusunda Almanya'da devam edeceğiniz kurs/okuldan alınmış bir ön kabul veya kabul belgesi sunmanız gerekir. Başvurunuz esnasında mesleki gelişiminiz için Almanca öğreniminin gerekliliği hakkında bir işveren teyit yazısı da eleyebilirsiniz (örneğin; üniversitede enstitüsünden alınan bir teyit yazısı). Almanca öğrenimi amacıyla yapılacak vize başvurusunda daha önce Almanca eğitimi aldığınıza dair belgeler sunabilirsiniz ancak bu zorunlu değildir, çünkü Almanca öğrenmek isteyen kişinin Almanca bilmesi temelde beklenmez.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. Seyhan 18/04/19, 14:42

Merhaba,
Kızım 1 aylığına Bremen Üniversitesi'ne dil okuluna gidecek. Vize işlemleri için gerekli evrakların listesine ihtiyacım var. Kızım 19 yaşında, Türk-Alman Üniversitesinde öğrenci. Masraflarını ben karşılayacağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Çok Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 14:44

Merhaba,
Kızınız için Almanya Schengen vize başvuru formu doldururken “Kısa Süreli Eğitim” amaçlı gidileceğini belirtmelisiniz. Bunun yanı sıra vize başvuru dilekçesinde de hangi amaçla gidildiği net olarak ifade edilmeli. Almanya eğitim vizesi başvurusu için standart evraklara ek olarak başvurusunu gerçekleştirdiği okuldan aldığı kayıt kabul belgesi gerekmektedir. Konaklama ve ulaşım bilgilerini de Almanya vizesi başvuru evraklarına eklemelisiniz. Almanya’ya gidecek olan öğrencinin seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacak olan (birinci derece ebeveyn) kişinin sponsor yazısı, şirket evrakları, maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve kişisel banka hesaplarını varsa kira, tapu, araç ruhsatı gibi gelir ve mal varlıklarını beyan etmesi gerekir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Sezer 18/04/19, 14:51

Merhaba, Türkiye'de üniversiteyi kazandım fakat Almanya'da üniversite okumak istiyorum. Almancayı Almanya'da dil kursunda öğrenebilir miyim? Dil kursu için Almanya'ya gitmek istiyorum. Nasıl başvuru yapmam lazım? Almanya'da üniversite eğitimi için dil vizesini hangi şartlarda alabilirim? Vizemerkezi.com Almanya'da üniversite eğitimi ve dil kursu vizesi için danışmanlık yapıyor musunuz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 15:20

Merhaba,
Almanya'da üniversite eğitimi ve dil eğitimi gerek vize işlem süreçleri gerek Almanya'daki kurumdan kayıt kabul şartları birbirinden oldukça farklıdır. Sorunuzdan, sizin Almanya'ya dil öğrenimi için gitmek istediğinizi anlıyorum. Bunun için öncelikle Almanya'da bir dil kursuna kayıt yaptırabilir ve dil eğitimi vizesine başvuru yapabilirsiniz. Dil eğitiminin ardından bir üniversite eğitimi alacaksanız burssuz üniversite eğitimi vizesine başvuru yapmanız gerekir. Durumunuza en uygun vize başvurusunun yapılabilmesi için iletişim sayfamızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Karahan 18/04/19, 15:27

Merhaba.Ben üniversite öğrencisiyim Temmuz ayında Almanca öğrenmek için Almanya'ya gitmek istiyorum. Kuzenim Almanya da yaşıyor onun yanında kalıp kursa gitmek istiyorum. Vizeye başvuracağım kuzenimin bana istek yapmasını istemeli miyim yoksa kendim gidip konsolosluktan vize başvurusunda mı bulunmalıyım. Hangisi daha kesin sonuç verir benim için? Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 15:42

Merhaba,
Almanya'da dil öğrenimi için başvuru yapacağınız vizede Almanya'daki kurstan kayıt kabul belgesi istenirken, akrabalarınızdan davetiye istenmez. Ancak eğitim süresi boyunca ikamet edeceğiniz yeri kuzeninizin evi olarak gösterebilirsiniz. Bunun için kuzeninizin Almanya Yabancılar Dairesi'nde sizinle evini paylaşacağına dair bir yazı vermesi gerekir. Burada önemli olan bir diğer nokta ise kursunuzun ne kadar süreyle devam edeceğidir. 90 günden kısa sürecekse Schengen vizesine, 90 günden uzun sürecekse Almanya Ulusal vizeye başvuru yapmanız gerekir. Vize başvurularınızı şahsen yapmanız elbette mümkün ancak vize başvuru dosyasının hazırlanması bilgi ve tecrübe istemektedir. Başvurunuzu yapmadan önce profesyonel danışmanlık almanız tavsiye edilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
F. Arıkan 18/04/19, 15:46

Oğlum yüksek lisansını Almanyada İngilizce eğitim veren bir enstitüde yapacak. Öğrenci vizesi almak için A1 düzeyinde Almanca biligisi isteniyormu? ( Eğitimini İngilizce yapacak) (İngilizce dil yeterliliği var Toefl skoru 88)

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 15:49

Merhaba,
Almanya'da burssuz üniversite öğrencisi vizesine başvuru yaparken, eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde TOEFL, IELTS sınav skorları istenir, Almanca bilgisi talep edilmez. İngilize dil seviyesini eğitim göreceği üniversitenin şartlarından öğrenebilirsiniz. Vize başvurusu yaparken İngilizce için bir dil seviyesi belirtilmemektedir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. Uysal 18/04/19, 15:52

Merhabalar, Oğlum 25.09.2017 tarihinden itibaren Düsseldorf Goethe İst. Almanca kursuna devam ediyor. Yeşil pasaport olduğu için vize almadan gitti. Ancak kursu 90 günü aşacak şekilde uzatmak istiyoruz. Gerekli olan vizeyi Almanya'dan alabilir mi? Yoksa Türkiye'ye geri dönmesi ve vize başvurusunu buradan mı yapması gerekiyor? Bilgi rica ediyorum. Saygılarımla.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 18/04/19, 15:55

Merhaba,
Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar Schengen bölgesinde kalma hakları bulunur, 90 günden uzun seyahatlerde Almanya Ulusal vize başvurusu yapılmalıdır. Kanunen oğlunuzun 90 gün sonunda Almanya'dan ve tüm Schengen bölgesinden çıkması gerekir. Vize uzatma diye bir işlem yoktur. Oğlunuz Türkiye'ye gelerek seyahat amacına uygun vize başvurusunda bulunmalıdır.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Bulut 26/04/19, 15:56

Ben devlet okulunda öğretmenim. Dil öğrenmek için yazın 2 ay Almanya'ya bir dil kursuna gitmek istiyorum. Eğer verimli bulursam 1 sene daha Almanya'da kalmak istiyorum. Bunun için iki defa mı vize almalıyım? İkinci vize için ne kadar süre Türkiye'de beklemek zorundayım?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/04/19, 16:02

Merhaba,
Öncelikle Almanya'da almak istediğiniz dil eğitimi 90 günü aşmadığı için Schengen vize başvurusu ile Almanya'ya gidebilirsiniz. Daha sonra gitmek istediğiniz 1 yıllık dil kursu için ise oturum vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Schengen ve Ulusal vize başvuru prosedürü ve geçerliliği farklı olan iki vize türüdür. Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapmalısınız. Almanya'ya iki giriş arasındaki 90 gün bekleme kuralı Schengen vizesinde bulunur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y. Cebir 11/05/19, 15:25

Merhaba; Bu yaz Ağustos ayı için 1 aylık bir dil kursuna yazıldım. Kurstan davetiye aldım. Konaklama olarak bir akrabamın yanında kalmayı planlıyorum. Burada oluşan sorun başvurmam gereken vize türü. Kayıt olduğum kurs bana bir davetiye gönderdi. Otel ve benzeri bir yer rezervasyonu yapamayacağım için yani akraba yanında kalacağım için yaşadıkları şehirin belediyesinden onaylı bir mektup almam gerekiyor mu? Tüm masraflarımı da ailem karşılıyor, öğrenci olduğum için bir sponsorluk dilekçesi yazacaklar. Kalacağım yeri vize başvurusunda nasıl belirtebilirim. Almanya'dan gelen akraba davetiyesi ile mi yoksa kendim yazacağım bir dilekçe yeterli olur mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 11/05/19, 15:43

Merhaba,
Dil kursunuz 90 günü aşmadığı için Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Almanya'da yanında kalacağınız kişiler Yabancılar Dairesi'nde size konaklama imkanı sağlayacağına dair taahhütte bulunmalı ve siz de vize başvurunuz sırasında bu taahhütnameyi ibraz etmelisiniz. Akrabalarınızın yanında kalacağınız için de Almanya'dan belediye onaylı bir davetiye göndermelidir akrabalarınız.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. Acar 20/08/19, 21:48

Merhaba,İstanbul Goethe'de A2. 1 seviyesine kadar kur aldım şuan bochum Uni tarafından şartlı kabul edildim ancak net olarak benden istedenen dil sertifikasını bilmiyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 21/09/19, 16:19

Merhaba,
Almanya dil eğitimi sonucunda almış olduğunuz sertifikanızın geçerliliği standart değildir. Kabul aldığınız üniversitenin dil şartını öğrenerek istenen dil seviyesini anlayabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
H. Babacan 28/09/19, 12:40

Merhabalar. Oğlum, şu anda Almanya'da dil kursuna gidiyor. Yaz döneminde yeşil pasaport ile gitti fakat süre bittiği için dönmek zorunda. Orada dile devam etmek istiyor. Burada üniversite öğrencisi bu yılını dondurup normal pasaport alıp Almanya'da dil kursuna devam etmek için vize başvurusunda bulunacak. Yaşı 20 daha sonrası için okulunu orada okumak için başvuru yapacak. Amacı Almancada C1 belgesi almak sonra da okuluna orada devam etmek. Bu konuda nasıl bir yol izlemek gerekir. Vize için gerekli evraklar nelerdir bilgilendirirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/09/19, 12:49

Merhaba,
Yeşil pasaport ile Almanya seyahatleri kişiye Schengen bölgesinde en fazla 90 günlük kalış hakkı tanır. Dil kursu 90 günden uzun sürecek ise kişi yeşil pasaport sahibi olsa da Almanya Ulusal vize başvurusu yapması gerekir. Oğlunuz dil kursundan aldığı kabul belgeleri, ödeme dekontları gibi belgeleri sunarak Türkiye'den Almanya Dil Eğitimi vizesine başvuru yapması gerekir. Bu işlem için süresi geçerli bir pasaport bulunması yeterlidir. Yeşil pasaport ile de başvuru yapılabilir.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. Var 03/11/19, 23:02

Merhaba Ben Clausthal Teknik Üniversitesin'den şartlı kabül aldım . Almanya dil kursu vizesine başvuru yapacağım zaman şartlı kabülüm vize almamı kolaylaştırır mı ? Diğer sorum ise ; Almanya dil kursu vizesine Goethe A2 sertifikasıyla başvuru yapacağım sizce A2 yeterli midir vize almak için?  Şimdiden teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 03/11/19, 23:19

Merhaba,
Öncelikle kabulünüz için tebrik ederiz. Üniversitenin şartlı kabulü dil şartına bağlı ise ve bu kapsamda dil okuluna gidecekseniz Almanya Dil Eğitimi vizesine başvuru yapmanız gerekir. Başvuru esnasında Almanya'dan aldığınız üniversite ön kabulünü sunmanız dosyanızı güçlendirir ancak vize garantisi vermez. Almanya dil eğitimi vize başvurusu sırasında herhangi bir dil seviyesi istenmez zira kişi zaten dil öğrenmeye gidiyordur.

Ankara Vize Merkezi
Nazlı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A. mermertaş 22/01/20, 00:39

Merhaba 

Eşim ve ben Almanya da dil eğitimi almak istiyoruz dil eğitimi vizesi ile Almanya da çalışabilirmiyiz.Dil eğitimi vizemizi sizn aracılığınız ile yapabilirmiyiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B. Emre Tetik 07/02/20, 09:46

Merhaba.Tıp fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim Almanya dil eğitimi ile vize başvurusu yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olmanızı rica ederim.

Teşekkürler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Ö. GÖKHAN 11/02/20, 20:51

Merhabalar Ben almanyada bir dil kursunda sıfırdan almanca ögrenmek istiyorum dil eğitimi için ne yapmam gerekli ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 25/03/20, 17:01

Merhaba Almanya dil eğitimi vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Almanya'daki eğitim sürelerine bağlı olarak kısa süreli veya uzun süreli dil eğitimi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Almanya dil eğitimi süreniz 90 gün ve altı ise kısa süreli eğitim vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğitim süreciniz 90 gün üstü ise Bağlı olduğunuz ikamet durumunuza göre Almanya Konsolosluklarından veya Almanya Büyükelçiliği'nden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Dil eğitimi alacak kişinin öncelikle Almanya'daki eğitim göreceği dil okulundan kabul belgesinin olması gerekir. Dil okulunun ödemesini yaptıysanız ödeme dekontu veya makbuzunuzu eklemeniz gerekir. Dil okulu başvurusu yaparken kalacağınız yere ait, ev, otel veya yurt vb .yer varsa mutlaka vize başvuru evraklarınıza eklemeniz gerekmektedir. Almanya dil eğitimi başvurunuzu yaparken size sponsor olacak kişinin gelir belgeleri ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Kalacağınız süre boyunca aylık en 853 Euro harcamanızı gösterir bloke banka hesap dökümünüzü eklemeniz gerekmektedir.

Almanya dil eğitim vizesi başvurusu yaparken vize evraklarınızda en önemli evrak neden Almanya'da dil eğitimi almak istediğinizi belirten iyi niyet mektubu şeklinde yazılmış dilekçedir. Almanya'da dil eğitimi ödeme yapmanız vize almanızı etkilemez önemli olan Almanya Konsolosluğu'nun sizin dil eğitiminizin Almanya'da yapacağınıza inanmasıdır. Almanya dil eğitimi vizesi başvurusu yaparken evraklarınızın tam ve sizin kendinizi net anlatmanız gerekmektedir. Vize Merkezi uzman kadromuzla sizlere Almanya dil eğitimi vize başvurusu konusunda tam destek vermek olup size en yakın vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Sevilay KAYA

Vize Uzmanı

Almanya dile eğitimi vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.