Meksika Hakkında Sorular & Yorumlar

Meksika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S. Ceran 14/04/19, 00:20
Merhaba, ben Brezilya'da ikametgah etmekteyim. Turk vatandasiyim. Evliyim. Esim Brezilya ve Italyan vatandasi. Esim ile Meksikaya turistik amaçli bir haftalik bir gezi planlamaktayiz. Esim için vize gerekmiyor. Bu Meksika seyahati için benim vizeye ihtiyacim var mi? Iyi gunler dilerim.
Cevabı Görüntüle
H.K. 17/03/19, 11:30
Meksika elektronik vize almak istiyorum. SAE sistemine kayıtlı hava yolları ile gitmek zorunluymuş. Sizde listesi var mı?
Cevabı Görüntüle
E.S. 29/01/19, 20:21
İyi akşamlar,
Meksika vizesi için sadece online başvuru yeterli mi? Konsolosluk veya elçiliğe gitmeye gerek var mı ? Ayrıca vize başvurusu onaylandıktan sonra mı vize başvuru ücretini ödememiz gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
S.K. 14/11/18, 15:03
Meksika vize ücreti 2019 yılında ne kadar? Aldığım elektronik vize ile en fazla ne kadar süre Meksika'da kalabilirim?
Cevabı Görüntüle
N.Ö.E. 03/07/18, 15:17
YEŞİL PASAPORT SAHİBİYİM. 27 EYLÜLDE MEXICO CITY'DE KONGREYE BİLDİRİ İLE KATILACAĞIM. VİZEYİ NASIL ALMALIYIM?
Cevabı Görüntüle
H. Ş. 13/09/17, 08:36
Merhaba ben ve babam T.C. vatandaşıyız. Babamla birlikte Ekim ayında Panama, Kolombiya ve Meksika'yı kapsayan turistik bir gezi planladım ve biletlerimizi aldık. Meksika'ya Kolombiya'dan havayolu (Interjet ABC Aerolines) ile giriş yapacağız. Kontrol ettiğimde Havayolu şirketinin SAE kaydının olmadığını öğrendim.
Babamın 10 yıl geçerli USA vizesi var, benim yok. Meksika SAE sistemine kayıtlı havayolları nelerdir?

Meksika'ya kolombiyadan giriş yaptığımız durumda, babam için USA vizesi tek başına yeterli midir?
Online vize uygulanabilir gözükmediği için, Ankara'da ikamet eden biri olarak ne şekilde vize alabilirim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılarımla,
Cevabı Görüntüle
M. K. 18/07/17, 18:33
İyi Günler, Kanada vizesi ile Meksika'ya gidilir mi? ablamın 5 yıllık Kanada vizesi var (Pasaportu Yeşil Pasaport Memur olduğu için) , bu yıl aralık ayında Ablam Kanada'ya beni ziyarete geliyor (Ben Kanada'da yaşıyorum)... Ablamı Meksika'ya 1 haftalığına tatile götürmeyi düşünüyorum (Toronto'dan Riviera Mayaya), Meksika vizesine başvurmamız gerekiyor mu? Pasaportunda Sadece Kanada Vizesi var. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, İyi Çalışmalar
Cevabı Görüntüle
N. S. 04/07/17, 11:20
Merhaba,
Ağustos sonunda Meksika'ya seyahat etmeyi planlıyorum henüz uçak bileti ve vize başvurusunda bulunmadım. Uçak biletleri pahalı olduğu için farklı ülkeler üzerinden aktarma yaparak gitmeyi planlıyorum. Ancak Meksika'ya en kolay Amerika üzerinden gidilebiliyor. Ben de önce Amerika'ya gidip oradan Meksika'ya geçmeyi planlıyorum. Sorum şu yönde olacak; ilk olarak Amerika vizesiyle direkt Meksika'ya geçebilir miyim? yani Amerika vizesi alıp onun dışında başka bir işlem ya da vize başvurusu yapmama gerek var mı? İkinci sorum ise Amerika üzerinden değil de başka bir ülkeden geçiş yapabilir miyim? Meksika'ya aktarma uçuş için transit vize almam gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
H. G. 27/12/16, 12:55
Merhabalar 2017 Nisan 3-11 tarihleri arasında 4 arkadaşımla birlikte Cancuna Canada Air şirketiyle uçuş yaparak turistik bir seyahat planlıyoruz. E-vize ile ilgili yardımcı olabilir misiniz.Ayrıca Canada Air SAE sistemine kayıtlımıdır? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
M. M. 10/12/16, 19:24
merhaba iyi günler benim pasaportum var 2017 yılında Meksika'ya tatile gitmek istiyorum hiç vize almadım bugüne kadar bildiğim kadarıyla Meksika elektronik vize veriyormuş sizin danışmanlığınızla başvuru yapmak istiyorum
Cevabı Görüntüle
R.İ. 01/10/19, 11:10
Merhaba,
Özbek vatandaşı İstanbul'daki Meksika konsolosluğunda vize için başvurabilir mi?
evrakları nasıl teslim edebiliriz? kargo olarak gönderebilir miyiz yoksa kendimiz gelip başvurma yapılması gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
G.E. 30/05/19, 10:03
merhaba 20 temmuz da Meksika'ya özel bir tıp programı ile 34 günlüğüne gitmek istiyorum. Meksika Turist vizesi 2019 almak uygun olur mu hangi belgeler gerekir.
Cevabı Görüntüle
k. mustafa serbes 22/04/19, 09:24
oğlum 17 yaşında yeşil pasaport sahibi lions karşılıklı gençler arası değişim programıyla meksikaya gidecek davetiye vb hazır hangi belgelerle nasıl randevu ve vize alınacak teşekkürler vizeye gelirken biletleri almış olmamız gerekir mi
Cevabı Görüntüle
T.Y. 31/03/19, 22:37
Merhaba,ben Meksika'ya turistik vize almak istiyorum.Ancak henüz pasaportum yok.Pasaport işlemleri ve vize işlemleri için konsolosluğa uğramak istiyorum.Daha önceden gerekli evraklar var mı acaba?Pasaport işlemlerini öncelikle başka bir kurumda mı halletmeliyim?
Cevabı Görüntüle
S.Ç. 15/03/19, 13:31
Yeşil pasaport sahibiyiz eşim ve ben. Meksika vizesi için antetli başvuru formunu konsolosluktan mı almamız gerekiyor. Başka TEM’in etme imkanımız var mıdır.? Teşekkürler şimdiden.
Telefon
x