Meksika Vize İşlemleri

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Meksika kısa süreli seyahatler için yapılacak vize müracaatları, konsolosluk ve vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri veya turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. 

Meksika vize işlemleri ilgili detaylı bilgi almak, merak ettiklerinizi öğrenmek veya vize başvuru sürecini başlatmak için destek@vizemerkezi.com e-posta adreslerini kullanarak bizimle geçebilirsiniz. Meksika online vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle kurumumuz işlemleri sizin adınıza yaparak süreç sona erene kadar bilgilendirme sağlamaktadır. 

Meksika Vize Başvuru İşlemleri 

Meksika vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri, turizm seyahatleri acentaları aracılığıyla veya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunulması gibi bir zorunluluk olması nedeniyle gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz halinde Vize Merkezi olarak Meksika vize işlemlerinizi prosedüre uygun olarak gerekleştirmekteyiz. 

Meksika seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın evraklarını elden, kurye veya kargo yoluyla kendilerine en yakın şubemize iletmeleri halinde vize başvuru süreci başlatılmaktadır. Meksika vize temsilcilerimizin gerekli evrakların kontrolünü yaparak herhangi bir eksiklik veya hata olması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçerek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Meksika vize başvuru işlemleri sona erene kadar başvuru sahipleri kurumumuz aracılığıyla işlemlerinin takibini kolaylıkla yapabilmektedir. 

Meksika E-Vize 

Meksika Birleşik Devletleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Meksika sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın başvurularını e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Meksika elektronik vize başvuru işleminin kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi olan havayolu şirketi ile gerçekleştirilecek olması şartı aranmaktadır. 

Meksika e-vizesi yalnızca havayolu ile yapılan seyahatler için geçerli kabul edilmektedir. Karayolu ve denizyolu üzerinden Meksika sınırları içerisine giriş yapılması durumunda elektronik vize kabul edilmemektedir. Meksika e-vizesi ile 30 gün içerisinde ülke sınırları içerisine yalnızca tek giriş yapılabilmekte ve 180 gün süreli olarak ikamet edilebilmektedir. Meksika seyahatini turistik, ticari, eğitim, transit geçiş, dini ritüel amaçlı veya muhabir olarak gerçekleştirecek kişilerin 180 gün ikamet süreli elektronik vize sahibi olmaları yeterli görülmektedir. 

Başvuru sahipleri Meksika vize başvuru işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla şahsen bulunmaksızın prosedüre uygun şekilde tamamlayabilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için talep edilen gerekli evrakların tarafımıza elden, kurye, kargo veya online olarak ulaştırılması yeterli olmaktadır. 

Meksika E-Vize İşlemleri Gerekli Evrakları 

  • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. 

Meksika E-Vize Başvuru Sonuçlanma Süresi 

Meksika elektronik vize başvurusu ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanma süresi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına işlemlerin doğru olarak yapılması ve gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işleminin herhangi bir nedenden dolayı vize reddi kararı ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi, süreç içerisinde profesyonel destek alınması seyahat planı ile ilgili oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir.

Meksika Seyahat Amacına Göre Vize Başvuru İşlemleri

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri e-vize başvurusunda bulunarak olumlu sonuçlanması halinde seyahatlerini başlatabilmektedir. Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın da Meksika seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yalnızca Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Meksika e-vizesi ile turistik, ticari, eğitim, transit geçiş, dini ritüel amaçlı veya muhabir olarak gerçekleştirilecek seyahatler için 180 gün ikamet hakkı tanınmaktadır. Meksika Turistik Vize, Meksika Ticari Vize, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Aile Ziyareti Vizesi, Meksika Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde alınan vize ile 30 gün içerisinde ülke sınırları içerisine tek giriş yaparak 180 gün ikamet edebilirsiniz. 

Meksika Vizesi Hakkında Ayrıca Bilinmesi Gerekenler 

  • Vize işlemleri konusunda hizmet veren yetkili vize başvuru merkezlerinin başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Başvuru işlemlerinin onaylanması Meksika Temsilciliklerinin yetki alanı dahilindedir. 
  • Meksika e-vizesinin kullanılabilmesi için seyahat edilecek havayolu şirketinin SAE sistemine dahil olması şartı aranmaktadır. 
  • Meksika elektronik vizesi karayolu ve denizyolu ile yapılacak seyahatlerde geçerli kabul edilmemektedir. 
  • Meksika e-vizesi ile 30 gün içerisinde tek giriş hakkı ile ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmekte 180 gün süreli olarak ikamet edilebilmektedir. 
  • Meksika vize işlemlerinin sona ermesi ile birlikte e-vize sonucunuz başvuru işlemleri sırasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. 

Meksika vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vize işlemleri ile ilgili bilgi almak, merak ettiklerini sormak ve başvuru sürecini başlatmak için bizimle +90 (850) 460 15 84 numaralı telefon veya destek@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilmektedir. Vize Merkezi olarak Meksika vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunmanıza gerek olarak sizin adınıza gerçekleştirmekte sürecin takip edilmesini sağlamaktayız! 

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 4775