Meksika Vize İşlemleri

Meksika Vize İşlemleri

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Meksika kısa süreli seyahatler için yapılacak vize müracaatları, konsolosluk ve vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri veya turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. 

Meksika vize işlemleri ilgili detaylı bilgi almak, merak ettiklerinizi öğrenmek veya vize başvuru sürecini başlatmak için [email protected] e-posta adreslerini kullanarak bizimle geçebilirsiniz. Meksika online vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle kurumumuz işlemleri sizin adınıza yaparak süreç sona erene kadar bilgilendirme sağlamaktadır. 

Meksika Vize Başvuru İşlemleri 

Meksika vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri, turizm seyahatleri acentaları aracılığıyla veya e-vize sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunulması gibi bir zorunluluk olması nedeniyle gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz halinde Vize Merkezi olarak Meksika vize işlemlerinizi prosedüre uygun olarak gerekleştirmekteyiz. 

Meksika seyahati gerçekleştirecek vatandaşlarımızın evraklarını elden, kurye veya kargo yoluyla kendilerine en yakın şubemize iletmeleri halinde vize başvuru süreci başlatılmaktadır. Meksika vize temsilcilerimizin gerekli evrakların kontrolünü yaparak herhangi bir eksiklik veya hata olması halinde başvuru sahibi ile iletişime geçerek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Meksika vize başvuru işlemleri sona erene kadar başvuru sahipleri kurumumuz aracılığıyla işlemlerinin takibini kolaylıkla yapabilmektedir. 

Meksika E-Vize 

Meksika Birleşik Devletleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Meksika sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın başvurularını e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Meksika elektronik vize başvuru işleminin kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi olan havayolu şirketi ile gerçekleştirilecek olması şartı aranmaktadır. 

Meksika e-vizesi yalnızca havayolu ile yapılan seyahatler için geçerli kabul edilmektedir. Karayolu ve denizyolu üzerinden Meksika sınırları içerisine giriş yapılması durumunda elektronik vize kabul edilmemektedir. Meksika e-vizesi ile 30 gün içerisinde ülke sınırları içerisine yalnızca tek giriş yapılabilmekte ve 180 gün süreli olarak ikamet edilebilmektedir. Meksika seyahatini turistik, ticari, eğitim, transit geçiş, dini ritüel amaçlı veya muhabir olarak gerçekleştirecek kişilerin 180 gün ikamet süreli elektronik vize sahibi olmaları yeterli görülmektedir. 

Başvuru sahipleri Meksika vize başvuru işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla şahsen bulunmaksızın prosedüre uygun şekilde tamamlayabilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için talep edilen gerekli evrakların tarafımıza elden, kurye, kargo veya online olarak ulaştırılması yeterli olmaktadır. 

Meksika E-Vize İşlemleri Gerekli Evrakları 

 • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
 • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. 

Meksika E-Vize Başvuru Sonuçlanma Süresi 

Meksika elektronik vize başvurusu ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlanma süresi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına işlemlerin doğru olarak yapılması ve gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işleminin herhangi bir nedenden dolayı vize reddi kararı ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle işlemlerin belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi, süreç içerisinde profesyonel destek alınması seyahat planı ile ilgili oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir.

Meksika Seyahat Amacına Göre Vize Başvuru İşlemleri

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri e-vize başvurusunda bulunarak olumlu sonuçlanması halinde seyahatlerini başlatabilmektedir. Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın da Meksika seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yalnızca Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Meksika e-vizesi ile turistik, ticari, eğitim, transit geçiş, dini ritüel amaçlı veya muhabir olarak gerçekleştirilecek seyahatler için 180 gün ikamet hakkı tanınmaktadır. Meksika Turistik Vize, Meksika Ticari Vize, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Aile Ziyareti Vizesi, Meksika Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde alınan vize ile 30 gün içerisinde ülke sınırları içerisine tek giriş yaparak 180 gün ikamet edebilirsiniz. 

Meksika Vizesi Hakkında Ayrıca Bilinmesi Gerekenler 

 • Vize işlemleri konusunda hizmet veren yetkili vize başvuru merkezlerinin başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Başvuru işlemlerinin onaylanması Meksika Temsilciliklerinin yetki alanı dahilindedir. 
 • Meksika e-vizesinin kullanılabilmesi için seyahat edilecek havayolu şirketinin SAE sistemine dahil olması şartı aranmaktadır. 
 • Meksika elektronik vizesi karayolu ve denizyolu ile yapılacak seyahatlerde geçerli kabul edilmemektedir. 
 • Meksika e-vizesi ile 30 gün içerisinde tek giriş hakkı ile ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmekte 180 gün süreli olarak ikamet edilebilmektedir. 
 • Meksika vize işlemlerinin sona ermesi ile birlikte e-vize sonucunuz başvuru işlemleri sırasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. 

Meksika vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vize işlemleri ile ilgili bilgi almak, merak ettiklerini sormak ve başvuru sürecini başlatmak için bizimle +90 (850) 460 15 84 numaralı telefon veya [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilmektedir. Vize Merkezi olarak Meksika vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunmanıza gerek olarak sizin adınıza gerçekleştirmekte sürecin takip edilmesini sağlamaktayız! 

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

22 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika aile ziyareti vizesi
  F.E., 23 Eyl 2021, 12:54

  Merhabalar öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben Meksika aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Meksika’da uzun süredir ikamet eden bir akrabamı ziyaret etmeyi planlıyorum. Kendisi kuzenim olduğu için bu vize türüne başvuru yaparak mı gitmem gerekiyor yoksa turist vizesi ile gitmem de herhangi bir sakınca var mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vize
  S.E., 22 Eyl 2021, 12:00

  Selamlar, Meksika vize başvurularının nasıl yapılması gerekiyor? Ben daha önce Meksika’da bulunmadım bu yüzden başvurumun reddedilmesinden korkuyorum. Nelere dikkat edilmesi gerekiyor işlemler sırasında bunlardan bahseder misiniz lütfen? Ona göre bütçemi ve evraklarımı hazırlayacağım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vizesi Reddi
  V.R., 18 Oca 2021, 11:52

  Merhabalar, Meksika vizesi reddi elektronik vizede oluyor mu? Bordo pasaportum var, sanırım e-vize başvurusu yapılabiliyormuşum ama ben çok araştırdım başvuru formuna ulaşamadım. Bu konuda siz benim adıma başvuru yapıp vizemi gönderebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  K.G., 18 Oca 2021, 10:38

  Merhabalar, Meksika vizesi kaç günde çıkar? 2021 yılı içinde herhangi bir değişiklik olacak mı? Pandemi dönemi nedeniyle birçok ülke PCR testi ya da Karantina süresi şartı koyuyorlar. Bu konuda herhangi bir değişiklik oldu mu? Meksika’ya bu yaz tatilinde gitmek istiyorum. Yeşil pasaportum var elektronik vize alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vizesi Nasıl Alınır 2021
  M.N., 15 Oca 2021, 15:44

  Merhabalar, Meksika vizesi nasıl alınır 2021 yılı için değişiklikler var mı? Ben İstanbul’da yaşıyorum ve Meksika’ya gitmek istiyorum. Bordo pasaport sahibiyim. Meksika kapıda vize var mı? Yoksa Konsolosluğa gitmemiz gerekir mi? Kovid 19 sebebiyle başvurularda değişiklikler oldu mu? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vize Randevusu 2021
  V.D., 15 Oca 2021, 14:32

  Merhabalar, Meksika vize randevusu 2021 yılında Konsolosluktan nasıl alabilirim? Yeşil pasaportum var. Bu yıl bize elektronik vize verme ihtimalleri var mı? Konsolosluk bizden hangi evrakları talep ediyor? Meksika gümrüğünden geçerken hangi belgeler talep ediyorlar? Otel rezervasyonu ve dönüş uçak bileti soruyorlar mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vize Başvurusu 2021
  L.F.S., 15 Oca 2021, 13:10

  Merhabalar, Meksika vize başvurusu 2021 yılı yaz aylarında yapmak istiyorum. Pasaportumun süresi doldu ve 2031 yılına kadar geçerli yeni bir pasaport aldım. Süresi dolan pasaportumda hala geçerli Amerika vizem var. Bu vize ile Meksika’ya seyahat edebilir miyim? Sitenizde var olan Amerika vizem ile gidebileceğim yazıyor ama ben işimi garantiye almak için Meksika vizesi almak istiyorum. Vize alma konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021
  M.M., 14 Oca 2021, 15:33

  Merhabalar, Meksika vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında değişti mi? Yeşil pasaport sahibiyim, Vergi dairesinde 9 yıldır uzman olarak çalışıyorum. Meksika’ya Cancun’da bulunan turistik yerleri görmeyi ve yıllık iznime denk getirip 15 gün kalmayı planlıyorum. Meksika Konsolosluğu’na başvuru yapılması gerekiyormuş. Elektronik vize alıp gitmem mümkün değil mi? Bu konuda herhangi bir değişiklik olacak mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Transit Vize 2021
  Y. A. U., 13 Oca 2021, 15:53

  Merhabalar, Meksika transit vize 2021 yılı için değişiklik oldu mu? Uçağım Meksika üzerinden Amerika’ya geçiyor. Amerika vizem var ama yine de transit vize almam gerekir mi? Bordo pasaportum var elektronik vize alırsam sorunsuz şekilde havalimanında aktarma yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vize 2021
  M.V., 13 Oca 2021, 14:02

  Merhabalar, Meksika vize 2021 yılı başvuruları yapılabiliyor mu? Bu yaz eşimle beraber turistik yerlerini görmek için gitmek istiyoruz. Emekliyim, yeşil pasaport sahibiyim e-vize alabilir miyim? Meksika vizesi için başvurumu nasıl yapabilirim? Başvurumu yapma aşamasında siz yardımcı olabilir misiniz? Hangi evrakları hazırlamam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Vizesi 2021
  M.M., 13 Oca 2021, 12:00

  Merhabalar, Meksika vizesi 2021 yılında başvurularında herhangi bir değişiklik oldu mu? Aldığım vize ile Meksika’da ne kadar kalabilirim? Birçok kişiye sordum kimisi sadece 30 gün geçerli olduğunu söylerken bazı vize danışmanları 180 gün kalabileceğimi belirtti. Vize işlemlerimi sizin aracılığını ile yapmak istiyorum. Seyahatin ne kadar öncesi evraklarımı size göndermem gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vize randevu işlemleri
  Ş. Eren, 09 May 2020, 16:37

  İyi çalışmalar, İstanbul’dan Meksika vize randevu işlemleri ile ilgili bilgi alabilir miyim acaba? Araştırdım fakat emin olamıyorum başvuruya tam olarak nasıl başlanıyor? Benim yeşil pasaportum var vize sahibi olmadan Meksika’ya gidebilmem ihtimali var mı yoksa kesin olarak başvuru yapmam gerekli mi? Konuyla ilgili çok fazla bilgim olmadığı için sizden yardım almak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika kapıda vize
  Ş. Kaplan, 08 May 2020, 19:57

  İyi çalışmalar Vize Merkezi. Ben İstanbul’da yaşıyorum ve Meksika’ya gideceğim ve Bordo pasaportum var. Meksika kapıda vize diye bir şey duydum fakat bilgi sahibi değilim. Vize başvuru yapmadan ülke sınırlarında vize alabiliyor muyum? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum ve teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil Pasaporta Meksika Vize
  K.Özkaynak, 25 Nis 2020, 14:53

  Meksika’ya seyahat etmek istiyorum ve yeşil pasaportum var. Birçok ülkeye vizesiz giriş yapabiliyorum. Yeşil pasaporta meksika vize istiyor mu? Daha önce vize başvurusunda bulunmadım ve nasıl işlemlerin nasıl yürütüldüğünü bilmiyorum. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim ve sizinle nasıl iletişime geçebileceğimi bildirirseniz memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türk vatandaşları için Meksika vizesi nasıl alınır 2019
  S. Ceran, 14 Nis 2019, 00:20

  Merhaba, ben Brezilya'da ikametgah etmekteyim. Turk vatandasiyim. Evliyim. Esim Brezilya ve Italyan vatandasi. Esim ile Meksikaya turistik amaçli bir haftalik bir gezi planlamaktayiz. Esim için vize gerekmiyor. Bu Meksika seyahati için benim vizeye ihtiyacim var mi? Iyi gunler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • SAE sistemine kayıtlı hava yolları
  H.K., 17 Mar 2019, 11:30

  Meksika elektronik vize almak istiyorum. SAE sistemine kayıtlı hava yolları ile gitmek zorunluymuş. Sizde listesi var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika fmm formunu tarafınızdan Mail olarak alabilir miyim?
  G.L., 19 Oca 2019, 19:18

  Meksika fmm formunu tarafınızdan Mail olarak alabilir miyim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika'ya giriş yapabilmek için bu Schengen vizesi yeterli midir?
  B.D., 20 Tem 2018, 10:27

  Pasaportumda seyahat tarihlerimi kapsayacak şekilde Schengen Vizem bulunuyor. Meksika'ya giriş yapabilmek için bu Schengen vizesi yeterli midir? Ayrıca Meksika vizesi almam gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika SAE sistemine kayıtlı havayolları
  H. Ş., 13 Eyl 2017, 08:36

  Merhaba ben ve babam T.C. vatandaşıyız. Babamla birlikte Ekim ayında Panama, Kolombiya ve Meksika'yı kapsayan turistik bir gezi planladım ve biletlerimizi aldık. Meksika'ya Kolombiya'dan havayolu (Interjet ABC Aerolines) ile giriş yapacağız. Kontrol ettiğimde Havayolu şirketinin SAE kaydının olmadığını öğrendim. Babamın 10 yıl geçerli USA vizesi var, benim yok. Meksika SAE sistemine kayıtlı havayolları nelerdir? Meksika'ya kolombiyadan giriş yaptığımız durumda, babam için USA vizesi tek başına yeterli midir? Online vize uygulanabilir gözükmediği için, Ankara'da ikamet eden biri olarak ne şekilde vize alabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla,

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada vizesi ile Meksika'ya gidilir mi?
  M. K., 18 Tem 2017, 18:33

  İyi Günler, Kanada vizesi ile Meksika'ya gidilir mi? ablamın 5 yıllık Kanada vizesi var (Pasaportu Yeşil Pasaport Memur olduğu için) , bu yıl aralık ayında Ablam Kanada'ya beni ziyarete geliyor (Ben Kanada'da yaşıyorum)... Ablamı Meksika'ya 1 haftalığına tatile götürmeyi düşünüyorum (Toronto'dan Riviera Mayaya), Meksika vizesine başvurmamız gerekiyor mu? Pasaportunda Sadece Kanada Vizesi var. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, İyi Çalışmalar

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp